(© CAK Zamek Krosno Odrzańskie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

16-17 września na terenie Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim odbędzie się Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej.

W te dwa dni będzie można poczuć średniowieczny klimat. Otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 14.00 w sobotę. Na terenie zamku obejrzeć będzie można jarmark kasztelański i warsztat dawnego rzemiosła. W programie natomiast znajdziemy pokaz walk berserkerów. Będzie też można uczyć się tańców dworskich i oglądać dawną modę. Odbędzie się też turniej łuczniczy i odegrana zostanie inscenizacja zdobywania zamku. A to wszystko tylko pierwszego dnia. W niedzielę przyjdzie czas na stronę artystyczną: odbywać się będą tzw. figle błazeńskie, czyli średniowieczne etiudy teatralne. Do tego w zamku pojawią się szczudlarze, którzy nie tylko będą się popisywać swoimi umiejętnościami, ale nauczą też sztuki chodzenia na szczudłach. W trakcie dnia odbędą się zawody łucznicze, a także finał turnieju bojowego. O godz. 16.30 turniej oficjalnie zostanie zamknięty. Na sam koniec dla najlepszego wojownika zostanie wręczony wspomniany wcześniej pierścień księżnej Jadwigi Śląskiej.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!