Ludzie od lat walczyli o naprawę odcinka między Grochowem i Wełmicami Ludzie od lat walczyli o naprawę odcinka między Grochowem i Wełmicami

Ludzie od lat walczyli o naprawę odcinka między Grochowem i Wełmicami. (© Łukasz Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wszystko wskazuje na to, że w Węłmicach trzeci etap drogi w kierunku Grochowa nie powstanie w tym roku. Co dalej z tą inwestycją?

Mieszkańcy latami walczyli, aby droga łącząca gminy Bobrowice i Gubin w końcu została ruszona. Zaczęło się dobrze. Powstały dwa etapy, choć krótkie, ale jak mówił sołtys Wełmic Tomasz Borowiak: - Najważniejsze, że już ruszyło.

W tym roku najpewniej inwestycja się zatrzyma, co sprawia, że mieszkańcy ponownie zaczęli się denerwować. - Co będzie jeśli już w ogóle nie wrócą do tego tematu? - zastanawiają się. Inni obawiają się, że skomplikowana sprawa szpitala, która kosztuje też dużo pieniędzy, może odbić się nie tylko na ich inwestycji drogowej, ale na wielu innych w powiecie.

W tym roku na remonty dróg powiatowych nie można narzekać: naprawiany jest odcinek drogi powiatowej między Lubiatowem a Trzebulami w gminie Dąbie, trasa pomiędzy Retnem a Czarnowem w gminie Krosno Odrzańskie oraz część drogi przecinającej wieś Bobrowice.

Trzy duże inwestycje sprawiły, że pieniędzy może zabraknąć na inne zadania drogowe, jak chociażby połączenie Wełmice-Grochów.
- W tej chwili kontynuacja prac nie została wpisana do budżetu - zaznacza Janusz Milczarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Jest jednak szansa, że na koniec roku będą oszczędności...

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!