Plaża w Łochowicach wkrótce może się zmienić i to za sprawą mieszkańców Plaża w Łochowicach wkrótce może się zmienić i to za sprawą mieszkańców

Plaża w Łochowicach wkrótce może się zmienić i to za sprawą mieszkańców. (© Łukasz Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zbliżają się nowe atrakcje na plaży w Łochowicach. Mało tego, zadecydować o nich będą mogli mieszkańcy podczas konsultacji.

Jezioro Glibiel i plaża w Łochowicach to oblegane miejsce w okresie letnim. Wypocząć przyjeżdżają tutaj nie tylko mieszkańcy z Krosna Odrzańskiego i okolic. Pojawiają się również turyści np. z Zielonej Góry. Nic więc dziwnego, że urząd miasta oraz podlegający mu Ośrodek Sportu i Rekreacji stawia na rozwój tego miejsca.
Urząd miasta wraz z zespołem projektu „W Dialogu” niedawno zapraszał wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania plaży miejskiej.
W roku 2016 kąpielisko poddane zostało renowacji, zadbano również o polepszenie bezpieczeństwa i oferty rekreacyjno-sportowej na terenie plaży. W ramach kolejnych działań gmina planuje budowę obiektów rekreacyjnych na plaży. Ale jakich? Jeszcze nie wiadomo. Zapisy na debaty w ramach konsultacji rozpoczęły się 15 maja.
- Wraz z zespołem „W_Dialogu” testujemy system inte¬rnetowy, za pomocą którego mieszkańcy mogą składać swoje propozycje - mówi Anna Januszkiewicz z urzędu miasta. Dodaje, że pod koniec czerwca ma odbyć się spotkanie konsultacyjne na plaży.
- Oczywiście prosimy o składanie rozsądnych propozycji, jak np. utworzenie pola namiotowego lub wybudowanie placu zabaw - mówi Januszkiewicz.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!