Tęcza lepsza od Cariny w derbach powiatu w IV lidze. Show Marcina Pieca! (ZDJĘCIA)

Łukasz Koleśnik
Carina Gubin - Tęcza Krosno Odrzańskie. Derby powiatu krośnieńskiego w IV lidze lubuskiej. Łukasz Koleśnik
Na to spotkanie kibice z Krosna Odrzańskiego i Gubina czekali całą rundę jesienną IV ligi lubuskiej. Na stadionie w mieście przygranicznym rozegrano piłkarskie derby powiatowe. Ostatecznie gospodarze, Carina Gubin, uległa Tęczy Krosno Odrzańskie (1:2).

Gran Derbi powiatu krośnieńskiego za nami. I było to bardzo ciekawe widowisko. Kibice na pewno zapamiętają wiele scenek z tego meczu. Od dryblingów bramkarza Tęczy, Kamila Duchnowskiego po przepiękną, zwycięską bramkę napastnika drużyny z Krosna Odrzańskiego, Marcina Pieca. Nie brakowało emocji, ładnych akcji oraz... kontrowersji.

Można powiedzieć, że mecz w Gubinie był spotkaniem dwóch połów. W pierwszej lepiej wyglądali gospodarze. Postawili wysoki pressing, doskakiwali do rywali z Krosna Odrzańskiego, nie pozwalali im rozgrywać akcji i często przechwytywali piłkę. Carina stworzyła również więcej podbramkowych sytuacji. Przewaga gospodarzy była widoczna i została udokumentowana w 43 minucie. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Jacek Kierzek, który wyskoczył najwyżej i umieścił piłkę w siatce.

Wiadomo było, że trener Tęczy, Maciej Kulikowski musiał wstrząsnąć zawodnikami w szatni. I widocznie ten kwadrans przerwy się przydał, bo piłkarze gości w drugiej odsłonie grali lepiej i byli coraz groźniejsi. W 60 minucie dobrą akcją na skrzydle popisał się Paweł Cierech, który posłał świetną piłkę w pole karne, do której dopadł Marcin Piec i doprowadził do wyrównania. Napastnik Tęczy został bohaterem spotkania. W 81 minucie Tęcza ponownie przeprowadziła akcję prawym skrzydłem. Tym razem w pole karne posłane zostało płaskie dośrodkowanie. To co zrobił Marcin Piec, to była czysta poezja! Znalazł się w odpowiednim miejscu, wykorzystał prędkość piłki i piętą skierował futbolówkę do siatki.

Zawodnicy Cariny mogli pluć sobie w brodę, ponieważ przespali drugą połowę. Mieli jednak zastrzeżenia do sędziów. Ci podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji. Najważniejszą mogło być nie podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy w drugiej połowie spotkania. Sędzia jednak uznał, że piłkarz z Gubina nie był faulowany w szesnastce.

Zakończyła się jesienna runda IV ligi lubuskiej. Jak w tabeli wyglądają zespoły z powiatu krośnieńskiego? Tęcza Krosno Odrzańskie utrzymuje się na drugim miejscu za Falubazem Zielona Góra. Lider ma 41 punktów i pewnie zmierza po awans, natomiast Multicolores zebrali w 15 kolejkach 34 oczka. Carina Gubin zajmuje czwartą lokatę i ma 27 punktów. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Tęcza zmierzy się na swoim stadionie z zespołem TS Przylep (3 miejsce - 30 punktów), a Carina wybierze się do Zielonej Góry, próbując odegrać się za porażkę w pierwszym spotkaniu w IV lidze. Wtedy Falubaz wygrał aż 6:0.