Mateusz Kieliszkowski po raz pierwszy wygrał zawody z serii Arnold Classic Mateusz Kieliszkowski po raz pierwszy wygrał zawody z serii Arnold Classic

Mateusz Kieliszkowski po raz pierwszy wygrał zawody z serii Arnold Classic. Pogratulował mu sam Arnold Schwarzenegger (© Archiwum prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W końcu zwycięstwo. Podczas zawodów pod szyldem Arnolda Schwarzeneggera w RPA Mateusz Kieliszkowski zajął pierwsze miejsce.

Od kilku lat mieszkaniec maszewskiego Chlebowa znajduje się w ścisłej czołówce siłaczy na świecie. Jednak ani razu nie udawało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium, aż do teraz.
Na początku maja w Republice Południowej Afryki (dokładniej w Johannesburgu) odbyła się kolejna odsłona zawodów Arnold Classic. Mateusz wziął w nich udział i zwyciężył z dużą przewagą punktową. W czterech z siedmiu konkurencji był najlepszy.
Zawody charakteryzowały się kilkoma konkurencjami biegowymi, w których Mateusz udowodnił najlepszą kondycję. Wszyscy byli pod wrażeniem silnego uchwytu, kiedy Mateusz przenosił ciężkie walizki i ukończył konkurencję z najlepszym czasem. Walizki ani razu mu nie upadły, natomiast innym zawodnikom już po kilku metrach ciężar wypadał z rąk.
- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku - mówi szczęśliwy Kieliszkowski. Dodaje jednak, że nie zamierza osiadać na laurach.
- Nie ma tak naprawdę czasu na dłuższy odpoczynek, ponieważ we wtorek wylatuję na kolejne zawody do Afryki Południowej, do Botswany, gdzie będzie rywalizować ze sobą 30 najsilniejszych ludzi na świecie - opowiada.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!