Alfa vs Tęcza - 0:3. Derby pow. krośnieńskiego w okręgówce dla Krosna Odrzańskiego. Minuta ciszy przed meczem dla prezesa Grzegorza Walczaka

Łukasz Koleśnik
Tęcza Krosno Odrzańskie wygrała na wyjeździe z Alfą Jaromirowice 3:0 i uczciła Grzegorza Walczaka, prezesa klubu, który zmarł 15 października. MKS Tęcza - Homanit Krosno Odrzańskie FB
W niedzielę (17 października) odbył się mecz derbowy powiatu krośnieńskiego w zielonogórskiej klasie okręgowej, Alfa Jaromirowice zmierzyła się z Tęczą Krosno Odrzańskie. Goście wygrali pewnie 3:0 i zadedykowali zwycięstwo zmarłemu niedawno prezesowi Tęczy - Grzegorzowi Walczakowi, którego odejście uczcili minutą ciszy przed spotkaniem.

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek w Jaromirowicach, zawodnicy Alfy, Tęczy Krosno Odrzańskie oraz kibice uczcili minutą ciszy Grzegorza Walczaka - prezesa krośnieńskiej drużyny, który zmarł 15 października w szpitalu w Zielonej Górze.

Ważny mecz dla Tęczy

Spotkanie z Alfą Jaromirowice było ważne dla Tęczy Krosno Odrzańskie, ponieważ krośnianie przegrali ostatnie dwa spotkania ligowe i musieli się odbić. Zrobili to znakomicie. Od początku spotkania zagrażali bramce gospodarzy. Choć przewaga przyjezdnych była widoczna, to do przerwy nie padły żadne bramki.

Drugą połowę Tęcza zaczęła od mocnego uderzenia. W 51 minucie Klaudiusz Krzal dośrodkował piłkę, dopadł do niej Marcin Piec, który otworzył wynik spotkania. Sześć minut później było już 0:2. Bramkę zdobył Kamil Adamów po zagraniu dwójkowej akcji z aktywnym M. Piecem. W 70 minucie na boisku pojawił się Konrad Konopski, który w 90 minucie meczu ustalił wynik na 3:0.

- Mecz od początku pod naszą kontrolą, byliśmy dobrze zorganizowani w pressingu szybko odzyskiwaliśmy piłkę i prowadziliśmy grę - skomentował spotkanie trener Tęczy, Karol Widerowski. - W pierwszej części brakowało skuteczności, w przerwie powiedzieliśmy sobie, że jeżeli poprawimy kilka detali, to bramki przyjdą i tak też się stało. Cieszymy się z tego zwycięstwo było nam mentalnie potrzebne po dwóch ligowych porażkach. Wygraną dedykujemy dla prezesa - osoby bez której tej Tęczy by nie było i żadne słowa nie oddadzą tego jak wiele dał dla tego klubu, bez wątpienia najwierniejszy kibic.

Alfa vs Tęcza - 0:3. Derby pow. krośnieńskiego w okręgówce d...

Tęcza awansuje na drugie miejsce, spychając Alfę na trzecie

Wygrana Tęczy sprawiła, że krośnianie awansowali na drugie miejsce w tabeli zielonogórskiej klasy okręgowej. Multicolores mają na koncie 22 punkty i zbliżyli się lidera. Odra Bytom Odrzański potknęła się w ostatniej kolejce (1:1 z Pogonią Przyborów) i ich przewaga wynosi już tylko 3 punkty. Alfa Jaromirowice spada na trzecie miejsce, ale ma tyle samo punktów co Tęcza Krosno Odrzańskie, tylko gorszy bilans bramek. Na szczycie "okręgówki" robi się ciasno...