Co to był za mecz?! 3:3 i rzuty karne. Tęcza Krosno Odrzańskie awansuje dalej w Pucharze Polski! Błażej Trelewski bohaterem "jedenastek"

Łukasz Koleśnik
Tęcza Krosno Odrzańskie vs ŁKS Łęknica w Pucharze Polski. Krośnianie wygrali rywalizację w rzutach karnych i awansowali do kolejnej rundy! Łukasz Koleśnik
Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie mierzyła się w środę (6 października) z ŁSK Łęknica w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Cóż to był za mecz! Sześć bramek, dogrywka, czerwone kartki i rzuty karne, w których bohaterem został bramkarz Tęczy - Błażej Trelewski!

Działo się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim! Tęcza Krosno Odrzańskie w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim mierzyła się z rywalem z klasy okręgowej - ŁKS Łęknica. Pozycja ligowa oraz przewaga własnego boiska przemawiała za Tęczą Krosno Odrzańskie, ale to goście objęli prowadzenie w 25 minucie po golu Dawida Kacały. Tęcza zdołała jednak wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Do siatki rywali trafił Marcin Piec w 41 minucie.

Gole w końcówce i emocjonująca dogrywka

W drugiej połowie sytuacji podbramkowych było sporo i to dla obu ekip, ale bramki padały w końcówce spotkania. W 80 minucie Patryk Szcześniak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wydawało się, że Tęcza już tego prowadzenia nie uda, ale w doliczonym czasie gry Błażeja Trelewskiego pokonał Adrian Szkudlarek i doprowadził do dogrywki.

Po piłkarzach obu zespołów widać było zmęczenie. Zwłaszcza Tęcza nie grała tak, jak do tego przyzwyczaiła w tym sezonie. Goście z Łęknicy mieli przewagę, którą udokumentowali trafieniem w 110 minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Szkudlarek w w bardzo podobnej akcji do tej, którą wykonał w doliczonym czasie II połowy, gdy trafił do bramki z lewego skrzydła. Wydawało się, że to koniec, ale wystarczyła jednak akcja i kolejny przebłysk Marcina Pieca, który w 115 minucie pokonał bramkarza gości i było już 3:3. W końcówce w gospodarzy wstąpiły nowe siły i zaczęli przeważać. Mieli nawet złotą szansę w doliczonym czasie gry, ale zmarnowali świetną okazję po błędzie obrony ŁKS Łęknica i nie trafili z kilku metrów.

Co to był za mecz?! 3:3 i rzuty karne. Tęcza Krosno Odrzańsk...

Błażej Trelewski bohaterem rzutów karnych

To oznaczało rzuty karne. Emocje sięgały zenitu już w dogrywce, ponieważ sędzia pokazał kilka czerwonych kartek ławce rezerwowych ŁKS Łęknica. Zawodnicy Tęczy wykorzystali wszystkie "jedenastki", a Błażej Trelewski zdołał zatrzymać zawodnika rywali w drugiej rundzie rzutów karnych i tym samym został bohaterem spotkania. Tęcza Krosno Odrzańskie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Tęcza Krosno Odrzańskie vs ŁKS Łęknica w Pucharze Polski. Krośnianie wygrali rywalizację w rzutach karnych i awansowali do kolejnej rundy!Łukasz Koleśnik