Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do kiedy remont mostu w Krośnie Odrzańskim? Na jakim etapie jest budowa ronda? Sprawdziliśmy! Zobacz zdjęcia z budowy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Bardzo długo trwa skomplikowana inwestycja związana z podniesieniem i naprawieniem zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim. Ponadto przy przeprawie na Odrze budowane jest nowe rondo. Na jakim etapie jest zadanie? Sprawdziliśmy!

Podniesienie i remont zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim spędza sen z oczu wielu mieszkańców oraz kierowców, przejeżdżających przez miasto. W związku z inwestycją pojawia się wiele utrudnień, przez które powstają korki w Krośnie Odrzańskim. Do tego most tymczasowy na Odrze, co jakiś czas musi być "łatany".

Przy zabytkowym moście, u zbiegu ulic Podgórnej, Chrobrego oraz Trakt Książęcy powstaje rondo. Zapytaliśmy u inwestora — w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie, na jakim etapie są prace.

Tak obecnie wygląda remont przy moście w Krośnie Odrzańskim i budowa ronda:

Jak informuje inwestor, prace powinny zakończyć się w tym roku.

Do kiedy remont mostu w Krośnie Odrzańskim? Na jakim etapie ...

Trwa głosowanie...

Czy rondo przy moście w Krośnie Odrzańskim jest potrzebne?

Kiedy koniec robót na moście w Krośnie Odrzańskim?

- Na budowanym rondzie wykonane zostały prace umożliwiające otwarcie przejazdu w ulicę Podgórną i ulicę Kościelną, stanowiące jednocześnie dojazd do ulicy Nadodrzańskiej — informuje Jarosław Garbacz, rzecznik Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - To z kolei umożliwia wykonawcy rozpoczęcie kolejnego etapu robót, którym jest wykonanie muru oporowego wzdłuż ulicy Nadodrzańskiej oraz kolejnego fragmentu ronda.

Jak dodaje, następnie rondo będzie sukcesywnie udostępniane wraz z realizacją kolejnych prac i dążeniem do wdrożenia docelowej organizacji ruchu w jego obrębie oraz na dojeździe do mostu od strony ulicy Chrobrego.

Zapytaliśmy też kiedy zakończą się prace związane z remontem zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim.

- Zgodnie z obecnym harmonogramem robót przełożenie ruchu na podniesiony zabytkowy most jest planowane w czerwcu tego roku — podkreśla Garbacz. - Następnie wykonawca zajmie się demontażem mostu tymczasowego, wykonaniem muru oporowego wzdłuż fragmentu ulicy Chrobrego i realizacją pozostałych prac w obrębie ronda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto