Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do otwarcia cukierni na deptaku w Krośnie Odrzańskim jeszcze długa droga. Zakończył się remont dachu. Kiedy cukiernia będzie otwarta?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
Budynek byłego kościoła na deptaku w Krośnie Odrzańskim jest obecnie remontowany. Niemiecki właściciel zamierza tam otworzyć cukiernię. Zakończył się remont dachu, ale na otwarcie cukierni jeszcze trochę poczekamy...

Na wjeździe na ulicę Podgórną w Krośnie Odrzańskim od strony Odry znajduje się budynek, w którym mieścił się kościół nowoapostolski. Obecnie należy on do niemieckiego inwestora - Jörga Miekley. Ten budynek należał niegdyś do jego rodziny i to przez wiele pokoleń. Trwa tam remont.

Córka Jörga prowadzi cukiernię i jej wyroby są dobrze znane na niemieckim rynku. J. Miekley wiąże przyszłość swoją oraz swojej rodziny z Polską, a dokładniej z Krosnem Odrzańskim. Dlatego zdecydował się na wybudowanie i otwarcie cukierni w stolicy powiatu krośnieńskiego, w miejscu byłego kościoła nowoapostolskiego.

Deptak w Krośnie Odrzańskim odżyje?

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego pokładają duże nadzieje w nowej inwestycji. Liczą na to, że cukiernia ożywi krośnieński deptak, na którym dawniej tętniło życie, a obecnie - poza pojedynczymi usługami - świeci pustkami. Na otwarcie cukierni przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Kiedy otwarcie cukierni w Krośnie Odrzańskim

Niedawno zakończyły się prace związane z remontem dachu budynku przy ulicy Podgórnej. Zbliża się zima, więc zawieszone zostają roboty budowlane na zewnątrz budynku, ale remont będzie realizowany wewnątrz obiektu.

Do otwarcia cukierni wciąż daleka droga. Właściciel przewiduje, że najwcześniej mogłaby ona zacząć działać w 2025 roku, jeśli nie dojdzie do żadnych opóźnień.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto