Droga z Krosna Odrzańskiego na Połupin otwarta od 2 czerwca! Remont mostu został zakończony

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Rozbiórka i budowa mostu na odcinku drogi krajowej nr 29, na wylocie z Krosna Odrzańskiego została zakończona. To oznacza, że od piątku (2 czerwca) droga z Krosna Odrzańskiego w kierunku Połupina będzie otwarta. Powinno to ułatwić przemieszczanie się przez miasto.

Krosno Odrzańskie od miesięcy jest "rozkopane". Trwa realizacja wielu inwestycji, w tym budowa wałów przeciwpowodziowych, remont i podniesienie zabytkowego mostu, a także przebudowa mostu na na wyjeździe z Krosna Odrzańskiego w kierunku Połupina.

Przy ostatniej z wymienionych inwestycji konieczne było zamknięcie odcinka drogi z Krosna na Połupin na czas prac. To sprawiło, że przejazd przez miasto stał się jeszcze bardziej utrudniony, ponieważ samochody jeżdżące w kierunku Zielonej Góry i Gubina musieli jechać tą samą drogą, przez ulicę Gubińską i często korkować skrzyżowanie przy drodze krajowej nr 32.

Od piątku (2 czerwca) kierowcom powinno być trochę łatwiej, ponieważ droga na Połupin zostanie otwarta.

Droga na Połupin otwarta od 2 czerwca

O zmianie organizacji ruchu, a właściwie przywróceniu dawnego stanu rzeczy, poinformował wykonawca zadania - firma Budmiex.

- Kierownictwo kontraktu pn. "Przebudowa drogi krajowej nr 29 w miejscowości Krosno Odrzańskie polegająca na rozbiórce mostu drogowego nad rowem melioracyjnym i budowie nowego obiektu" zawiadamia, że z dniem 2 czerwca 2023 roku zamierza wprowadzić stałą organizację ruchu, zgodną z zatwierdzonym projektem - informuje Marcin Szulc, kierownik budowy.

Co naprawiali na odcinku Krosno-Połupin?

W ciągu DK29 na odcinku Krosno-Połupin całkowicie rozebrano most i wybudowano nowy w innej lokalizacji. Powstał on nieco dalej od skrzyżowania, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto wykonana została również przebudowa dojazdów do mostu.

W ramach podpisanej umowy wykonawca zobowiązał się wykonać:

  • wycinkę kolidujących drzew,
  • rozbiórkę całego istniejącego mostu betonowego,
  • przełożenie sieci wodociągowej,
  • tymczasową przekładkę sieci teletechnicznej,
  • budowę nowego mostu: wykonanie wykopu wraz z odwodnieniem, pali i oczepów pali, przyczółków ze skrzydełkami, montaż prefabrykowanych belek ustroju nośnego, a następnie wykonanie nadbetonu uciąglającego na belkach prefabrykowanych,
  • budowę prefabrykowanych murków oporowych na zewnętrznej krawędzi ścieżki pieszo-rowerowej,
  • nasypy i zasypki przyczółków,
  • studnie osadnikowe pod wpusty uliczne z wylotem,
  • docelowe przełożenia sieci teletechnicznej,
  • kanał technologiczny,
  • konstrukcje i warstwy nawierzchni jezdni i chodników na drodze i moście, montaż krawężników, barier i balustrad,
  • umocnienia rowu melioracyjnego oraz skarp nasypu drogowego, humusowanie z obsianiem pozostałych skarp.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ostróda gościła najlepszych motocrossów w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie