Falubaz Zielona Góra dopiero trzeci w turnieju drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Jeden zawodnik odwieziony do szpitala

Cezary Konarski
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra zajęli trzecie miejsce w ćwierćfinałowym turnieju drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Cezary Konarski
W środę (7 lipca) żużlowcy Falubazu Zielona Góra zajęli trzecie miejsce w kolejnej rundzie ćwierćfinałowego etapu drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Na zielonogórskim torze ponownie wygrał Motor Lublin. Stal Gorzów rywalizowała w Ostrowie Wlkp., zajęła drugą lokatę.

Środowy turniej w Zielonej Górze był bardzo podobny do tego, który odbył się we wtorek. Dominowała ekipa Motoru Lublin, która miała w składzie niepokonanych Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka. Żużlowcy Falubazu znów rozpoczęli źle i przez całe zawody ścigali ekipę z Ostrowa. Udało im się wyprzedzić rywala w przedostatnim wyścigu, ale w ostatnim Jakub Osyczka finiszował ostatni, czego nie zmarnował zawodnik Ostrovii Sebastian Szostak (był drugi).

Kontuzja... pomogła Falubazowi

Zielonogórzanie w czasie zawodów stracili Kacpra Mateusza Grzelaka, który upadł w szóstym biegu i został odwieziony do szpitala z urazem nogi. Wbrew pozorom kontuzja... pomogła Falubazowi, bo niezdolnego do jazdy zawodnika w trzech wyścigach mogli zastępować lepsi od niego koledzy z drużyny.

W Ostrowie rewelacyjny Oskar Paluch

Żużlowcy Stali Gorzów bardzo dobrze spisali się na torze w Ostrowie Wlkp.. Dopiero w ostatniej serii startów stracili prowadzenie na rzecz Lokomotivu Daugavpils, który wystąpił w roli gospodarza zawodów. Gorzowianie mieli trochę kłopotów. Po bardzo udanej pierwszej fazie turnieju z rywalizacji wycofał się Wiktor Jasiński. Powód: problemy ze sprzętem. Z kolei po upadkach w dwóch pierwszych startach niezdolny do jazdy był Kamil Pytlewski. Rewelacyjnie za to ścigał się Oskar Paluch, wygrał pięć biegów, a w ostatniej gonitwie – jadąc na drugim miejscu - przewrócił się.

Wyniki turnieju W Zielonej Górze:

• 1. Motor Lublin – 37 pkt.: Wiktor Lampart 15 (3,3,3,3,3), Mateusz Cierniak 15 (3,3,3,3,3), Jan Rachubik 2 (1,1,0,0,0), Maksymilian Śledź 5 (1,2,0,1,1);
  • 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 32 pkt.: Jakub Krawczyk 8 (3,u,2,0,3); Jakub Poczta 7 (2,3,2,d,d), Kacper Grzelak 7 (1,1,1,2,2), Sebastian Szostak 10 (2,1,2,3,2);
  • 3. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra – 31 pkt.: Fabian Ragus 15 (3,2,3,2,3,2), Jakub Osyczka 10 (2,2,3,2,1,0), Kacper Mateusz Grzelak 0 (0,u,-,-,-), Nile Tufft 6 (u,1,1,1,1,2);
  • 4. Famur ROW Rybnik – 20 pkt.: Mateusz Tudzież 10 (1,2,2,3,1,1), Paweł Trześniewski 10 (2,3,1,2,1,1), Kacper Tkocz ns, Błażej Wypior 0 (0,0,0,0,0).

Wyniki turnieju w Ostrowie Wlkp.:

• 1. Lokomotiv Daugavpils – 38 pkt.: Francis Gusts 10 (3,2,1,2,2), Ricards Ansviesulis 10 (2,1,2,2,3), Daniłł Kołodinski 11 (u,3,2,3,3), Artjom Juhno 7 (2,0,w,2,3);
  • 2. Grupa Polmotor Stal Gorzów – 32 pkt.: Oskar Paluch 15 (3,3,3,3,3,u), Oliwier Ralcewicz 8 (0,2,1,1,2,2), Kamil Pytlewski 0 (w,w,-,-,-), Wiktor Jasiński 9 (3,3,3,0,-,-);
  • 3. Sparta Wrocław – 25 pkt.: Mateusz Panicz 2 (1,1,w,d,-,-), Przemysław Liszka 16 (3,2,2,3,3,3), Bartosz Curzytek ns, Michał Curzytek 7 (1,3,3,-,-,-);
  • 4. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 16 pkt.: Mateusz Błażykowski 5 (2,0,2,1,d), Nikodem Bartach ns, Wiktor Przyjemski 2 (0,t,2,-,-), Bartosz Głogowski 6 (2,1,1,w,2), Hubert Gąsior 3 (0,1,1,0,1).