Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej pełna wzruszeń! Zobacz najlepszych nauczycieli i dyrektorów | ZOBACZ ZDJĘCIA

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej. Uroczysta gala w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Czwartek, 26 stycznia 2023 roku . Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>
Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej. Uroczysta gala w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Czwartek, 26 stycznia 2023 roku . Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>Mariusz Kapała / GL
W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w czwartek, 26 stycznia spotkali się najlepsi nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczyciele akademiccy, a także dyrektorzy najlepszych szkół, również językowych.

Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej. Gala w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Podziękowaniom uczniom, rodzicom uczniów i współpracownikom nie było końca. Można było usłyszeć, że otrzymane głosy to kredyt zaufania, którego nie można zawieść. Wielu nauczycieli nominowanych było pierwszy raz, tym bardziej byli zaskoczeni uzyskanym wynikiem i zajęciem wysokiego miejsca.

– Moja praca, to przede wszystkim praca inżyniera, a praca dydaktyczna jest niejako efektem ubocznym pracy naukowej – mówił dr inż. Bartosz Michalak, adiunkt w Zakład Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Uniwersytecie Zielonogórskim, tłumacząc zaskoczenie nominacją i pierwszym miejscem w kategorii Nauczyciel Akademicki Roku. – Dziękuję za to, że moje podejście do studentów zostało w ten sposób docenione. Staram się zainteresować tym, co robią i tym, co chcą w życiu robić. Staram się też, żeby rozumieli, a nie nauczyli się, bo nauki techniczne wymagają zrozumienia, a nie tylko nauczenia.

Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej. Uroczysta gala w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Czwartek, 26 stycznia 2023 roku . Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>

Gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej pełna wzruszeń...

Nauczyciel z pasją

Agnieszka Schuster z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk w Nowej Soli przyznała, że została pozyskana z rynku zawodowego, a praca nauczyciela nie była jej pierwszym wyborem, a okazała się bardzo dobrym. Przez uczniów nazywana jest pani Projekt. Szybko wyjaśniła, dlaczego.

– Nie wyobrażam sobie pracy bez projektu. Projekt to moja ukochana metoda. Zaangażowanie dzieci, ich twórczość, kreatywność i satysfakcja, jaka na koniec powstaje bardzo cieszy. Bez projektów nie znalazłabym się tutaj. Dziękuję, że zostało to zauważone i docenione – podkreśliła.

Katarzyna Paczkowska, właścicielka szkoły językowej Poli Lingua ze Słubic przyznała, że zaczynała w działalność w Słubicach zaledwie parę lat temu od zera. Docenienie w plebiscycie i zajęcie trzeciego miejsca w kategorii Szkoła Językowa Roku to duży sukces.

Lubuskie szkoły. Wspólne sukcesy

Kiedy zapraszani na scenę byli poszczególni nauczyciele, współpracownicy gratulowali oklaskami. Uhonorowani dyrektorzy szkół podkreślali, że sukces szefa, to sukces całego zespołu i współpracy.

Lubuska Wicekurator Oświaty Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz oceniła, że Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej to jedna z ważniejszych imprez dla środowiska nauczycielskiego: – Dyrektorzy wysyłają wnioski o odznaczenia w styczniu, o Medale Komisji Edukacji Narodowej w lutym, o nagrody Lubuskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej i Nauki w marcu. Są to nagrody, o które wnioskuje dyrektor szkoły. Natomiast tutaj nagrodzili państwa uczniowie i rodzice. To wyższa półka.

– Szkoła, to coś więcej niż placówka edukacyjna, to środowisko wzrastania młodych ludzi – podkreślił w swoim wystąpieniu redaktor naczelny Gazety Lubuskiej Janusz Życzkowski.

Zobacz też wideo: Wirtualna strzelnica w IV LO w Zielonej Górze. Otwarcie

od 16 lat

Lubuskie szkoły. Wsparcie młodych elektryków i energetyków

Podczas gali głos zabrał również przedstawiciel spółki Enea Operator, która wspiera dwie lubuskie szkoły.

– To nie przypadek, że Enea Operator uczestniczy w takich wydarzeniach. Podejmujemy wiele inicjatyw związanych z edukacją. Współpracujemy z 12 szkołami na terenie naszego obszaru działania, w tym z dwiema w województwie lubuskim – mówił Mieczysław Atłachowicz, Regionalny Rzecznik Prasowy spółki ENEA Operator. - Mamy nie tylko wpływ materialny, finansowy na kształtowanie przyszłych energetyków i elektryków, ale również na poziom praktycznych umiejętności i wiedzy, którą uczniowie wykorzystują również w naszych bazach naukowych. Wspieramy też zaplecze laboratoryjne tych szkół. Część uczniów, którzy zdobyli ten zawód, dzisiaj już pracuje w naszej firmie i wielu innych w otoczeniu energetyki.

CKZiU "Elektryk" z Nowej Soli:

Trwa głosowanie...

Czy masz/miałeś/miałaś ulubionego nauczyciela?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej pełna wzruszeń! Zobacz najlepszych nauczycieli i dyrektorów | ZOBACZ ZDJĘCIA - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto