III liga. Carina Gubin słabsza od Zagłębia II Lubin. Coraz goręcej w walce o utrzymanie

Łukasz Koleśnik
Carina Gubin - Zagłębie II Lubin (0:2).
Carina Gubin - Zagłębie II Lubin (0:2). Łukasz Koleśnik
W Gubinie, na stadionie miejskim odbył się mecz 30 kolejki piłkarskiej III ligi. Carina Gubin okazała się słabsza od Zagłębia II Lubin i przegrała spotkanie 0:2. Robi się coraz goręcej w walce o utrzymanie.

Carina Gubin – Zagłębie II Lubin 0:2

• Bramki: Kruk (38), Dudziński (89).
  • Carina: Seweryn - Komarnicki, Diduszko, Woźniak, Masny - Kamon (do 66 min. Kochanowski) , Ryś, Grzymisławski (od 84 min. Antochów) - Poniedziałek, Boksiński (od 66 min. Guimarães), Haraszkiewicz (od 79 min. Siudak).
  • Zagłębie: Bieszczad - Kłudka, Lepczyński, Kruk, Hanc (od 76 min. Bogacz) - Kizyma, Ratajczyk (od 76 min. Laskowski), Pakulski, Dudziński, Sypek - Adamski (od 76 min. Zając).
  • Żółte kartki: Haraszkiewicz, - Kruk, Adamski, Pakulski

COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22924555,22944835]},"component":"selected"}

COMPONENT {"params":{},"component":"gallery_button"}

COMPONENT {"params":{"text":"Wyrównane spotkanie i gol po zamieszaniu","id":"wyrownane-spotkanie-i-gol-po-zamieszaniu"},"component":"subheading"}

Znajdująca się w trudnej sytuacji Carina Gubin i potrzebująca punktów w walce o utrzymanie w III lidze, musiałaby je urwać rezerwom Zagłębia Lubin, którzy zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Większa część pierwszej połowy nie wyglądała jednak jak starcie lidera rozgrywek z beniaminkiem walczącym o utrzymanie. Był to raczej mecz dla koneserów, ponieważ sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele, a gra toczyła się głównie w środku pola.

Pierwszą z groźnych sytuacji stworzyli goście z Lubina. Jakub Sypek popędził skrzydłem w kierunku pola karnego Cariny i dograł do jednego ze swoich kolegów, który uderzył na bramkę Tymoteusza Seweryna. Ten jednak był dobrze ustawiony i wybił piłkę na rzut rożny. Bramkarz gubińskiej drużyny nie miał jednak szczęścia w 38 minucie. Spore zamieszanie w polu karnym, jeden ze strzałów wybronił Seweryn, piłka wpadła jednak pod nogi Kamila Kruka, który posłał piłkę do siatki. Piłkarze schodzili na przerwę z wynikiem 0:1.

COMPONENT {"params":{"text":"Nie zagrażali bramce lidera","id":"nie-zagrazali-bramce-lidera"},"component":"subheading"}

Wydawało się, że w drugiej połowie Carina rzuci się do odrabiania strat, jednak gra wyglądała bardzo podobnie jak w pierwszej odsłonie. Z tą różnicą, że znacznie się zaostrzyła. Posypały się żółte kartki, które oglądali głównie zawodnicy Zagłębia II Lubin. Z każdą kolejną minutą gospodarze coraz bardziej się otwierali i narażali na kontrataki. Piłkarze rezerw Zagłębia pokazali, że potrafią je wyprowadzać. Po jednym z rzutów rożnych Cariny goście wyszli z szybkim atakiem i trafili w słupek.

Ofensywa Cariny w drugiej połowie nie przynosiła rezultatów. Nie udało się stworzyć żadnej klarownej sytuacji, bramkarz Zagłębia był praktycznie bezrobotny. W końcówce gubinianie opadli już z sił i stracili drugą bramkę w 89 minucie, której autorem był Daniel Dudziński. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

COMPONENT {"params":{"text":"Kibice dali z siebie wszystko","id":"kibice-dali-z-siebie-wszystko"},"component":"subheading"}

Na przegraną nie zasługiwali na pewno kibice Cariny Gubin, którzy głośno dopingowali piłkarzy swojej drużyny przez większość spotkania. Bęben, przyśpiewki, a nawet trochę pirotechniki. Takich obrazków jeszcze kilka miesięcy temu nie widzielibyśmy na trybunach w Gubinie. Kibice Cariny zdecydowanie "rozkręcają się".

COMPONENT {"params":{"text":"Trener Cariny: \"Przypadkowa pierwsza bramka ustawiła mecz\"","id":"trener-cariny-przypadkowa-pierwsza-bramka-ustawila-mecz"},"component":"subheading"}

Po meczu na gorąco wypowiedział się trener Cariny Gubin, Grzegorz Kopernicki. - Nie udało się sprawić niespodzianki, niestety. Przypadkowa pierwsza bramka zaważyła na przebiegu meczu. Do tej bramki spotkanie było w miarę wyrównane, dużo walki w środku pola - powiedział G. Kopernicki.

> - Od samego początku mówiłem, że będziemy grali o utrzymanie w III lidze i ten scenariusz nie jest dla nas nowy - dodaje G. Kopernicki. - Jesteśmy świadomi swojej sytuacji w tabeli. Będziemy walczyć do samego końca i zobaczymy jak będzie.

Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki, a Carina ma 34 punkty i znajduje się na 13 miejscu. Dwa punkty mniej ma Piast Żmigród, który plasuje się na miejscu spadkowym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[22870107,22750163,22685625,22605179]},"component":"selected"}

COMPONENT {"params":{"title":"Polub nas na fb","is_photo":"1","ids":[1371]},"component":"promoted"}

COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[5477]},"component":"promoted"}