Kolejny, wielki sukces Pawła Krupińskiego z Gubina. Zdobył worek medal w Pucharze Polski Masters, rywalizując z pełnosprawnymi pływakami!

Łukasz Koleśnik
Paweł Krupiński zdobywa kolejne medale. Tym razem rywalizując z "pełnosprawnymi" pływakami. Paweł Krupiński FB
Paweł Krupiński z Gubina, pływak z niepełnosprawnością - z zespołem Downa - wziął udział w Pucharze Polski Masters 2023. Rywalizował tam z "pełnosprawnymi" zawodnikami i zdobył worek medali, dzięki czemu wywalczył w swojej kategorii Puchar Polski!

Paweł Krupiński z Gubina każdego roku stara się pokonywać kolejne przeszkody. Kocha pływać i odnosi wielkie sukcesy. Bierze udział głównie w wydarzeniach na zbiornikach zamkniętych, ale lubi stawiać sobie wyzwania, o czym świadczy m.in. start 15 Grand Prix Wielkopolski, czyli zawodach odbywających się na otwartych wodach.

Paweł rywalizował z pełnosprawnymi zawodnikami i zdobył złoto!

Paweł Krupiński wystąpił ostatnio w Pucharze Polski Masters 2023. W tych zawodach rywalizował z "pełnosprawnymi" pływakami i mieszkaniec Gubina poradził sobie świetnie, ponieważ zdobył mnóstwo medali, w tym cztery złote!

- Jestem zwycięzcą Pucharu Polski Masters 2023 w kategorii (35-39 ) i pierwszym pływakiem z Zespołem Downa, który tego dokonał - napisał na swoim profilu na Facebooku P. Krupiński. - Złamałem kolejną sportową i społeczną barierę. Walka z pełnosprawnymi kolegami podnosi mocno poziom adrenaliny i wyzwala wielką moc!

P. Krupiński dodaje, że nie było łatwo, ponieważ warunki pucharowego regulaminu są wymagające. Gubinianin:

• uczestniczył w 5 edycjach
  • wystartował w 16 konkurencjach
  • zdobył 14 miejsc medalowych (4 złote, 8 srebrne, 3 brązowe)

Kolejny, wielki sukces Pawła Krupińskiego z Gubina. Zdobył w...

- Cieszę się niezmiernie, że mój trud i moja determinacja zaprowadziła mnie na najwyższy stopień podium - dodaje P. Krupiński.

Uroczysta dekoracja i wręczenie pucharów odbędzie się na Letnich Mistrzostwach Polski Masters w przyszłym roku. Honory odbierać będzie nie tylko P. Krupiński, ale również jego mama, a także trenerka - Anna Krupińska, która zajęła miejsce w swojej kategorii wiekowej.