Krosno Odrzańskie. 20 tys. mkw na nowe hale magazynowe i produkcyjne. Na strefie inwestycyjnej powoli zaczyna brakować miejsca

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Kolejna hala wyrośnie na północnej strefie inwestycyjnej w Krośnie Odrzańskim.
Kolejna hala wyrośnie na północnej strefie inwestycyjnej w Krośnie Odrzańskim. UM Krosno Odrzańskie
Udostępnij:
W przyszłym roku na północnej strefie inwestycyjnej w Krośnie Odrzańskim, przy firmie Dirks mają zostać wybudowane nowe hale produkcyjne oraz magazynowe. Firma KONE wykupiła z gm. Krosno Odrzańskie 20 tys. mkw terenu pod nowe obiekty. Powoli zaczyna brakować miejsca dla inwestorów, ale gmina już pracuje nad powiększeniem zarówno północnej, jak i południowej strefy inwestycyjnej.

Gmina Krosno Odrzańskie sprzedała w tym roku kolejne działki z północnej strefy inwestycyjnej. W sumie 3,5 hektara zakupiła firma KOME za 1,1 mln zł. Na tym terenie mają powstać hale produkcyjne i magazynowe, a powierzchnia wszystkich obiektów ma wynieść aż 20 tys. metrów kwadratowych! Dla porównania boisko piłkarskie to obszar ponad 7 tys. metrów kwadratowych.

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to prawdopodobnie nowe hale będą służyć rozwijającej się firmie Dirks w Krośnie Odrzańskim. Zanim jednak powstaną trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać.

- Zmienialiśmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i na podstawie tego dokumentu inwestor może dalej działać, m.in. starając się o pozwolenie na budowę - informuje burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula.

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwala również inwestorowi na dokupienie gruntów, które dadzą możliwość przeprowadzenia potężnej inwestycji. Prace najprawdopodobniej miałyby ruszyć w przyszłym roku, a obiekty powinny zostać oddane do użytku już w drugiej połowie 2022 roku!

Będą potrzebne kolejne działki inwestycyjne na północy

Północna strefa inwestycyjna w Krośnie Odrzańskim powoli się zapełnia. Gmina Krosno Odrzańskie ma jednak plan, aby ją poszerzyć.

- Nasz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmuje również tereny ciągnące się aż do Łochowic, ale obecnie należą jeszcze do Lasów Państwowych - mówi burmistrz Cebula.

To w przyszłym roku najpewniej się zmieni, ponieważ zapadną decydujące decyzje, dotyczące obwodnicy Krosna Odrzańskiego. - Wtedy automatycznie zyskamy nowe tereny rozwojowe - zaznacza burmistrz Cebula.

Nie należy zapominać o południowej strefie inwestycyjnej przy firmie Homanit, wzdłuż ulicy Gubińskiej. - Mówimy o 50 hektarach, które trzeba przygotować i uzbroić - wyjaśnia M. Cebula. - Terenów pod inwestycje w najbliższym czasie nam nie zabraknie.

Kolejne miejsca pracy

W Krośnie Odrzańskim rozwijają się dwa wielkie zakłady: Homanit oraz Dirks, dzięki czemu gmina zyskuje dodatkowe miejsc pracy. Sama firma Dirks zatrudniła ok. 700 osób, a po wybudowaniu kolejnych hal najprawdopodobniej potrzebni będą kolejni pracownicy.

Wdać to też w statystykach bezrobocia w gm. Krosno Odrzańskie. Na początku 2021 roku 446 osób pozostawało bez pracy. Pod koniec listopada liczba ta spadła do 268.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie