Krosno Odrzańskie. 26 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło rotę ślubowania

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
W środę (10 listopada) w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim ślubowanie przyjęło 26 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W przededniu narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 26 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej i zaproszonych gości, ślubowało (…) stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej (…). Ślubowanie przyjął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski.

Gen. bryg. SG Tomasz Michalski powitał młodych funkcjonariuszy w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i zaznaczył, że funkcjonariusze podejmują obecnie służbę w niełatwym okresie, okresie zwiększonej presji migracyjnej, pandemii, a także w czasie różnolitych opinii na temat realizowanych przez naszą formacje zadań służbowych.

- Podstawowym i najważniejszym zadaniem Straży Granicznej jest służba Narodowi Polskiemu, stanie na straży niepodległości i suwerenności Państwa polskiego oraz ochrona nienaruszalności granicy państwowej - mówił gen. bryg. SG. T. Michalski.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Krosno Odrzańskie. 26 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego...

26 funkcjonariuszy do ślubowania

Podczas ceremonii nowo przyjęci funkcjonariusze zostali zapoznani z zasadami etyki zawodowej. Z kolei błogosławieństwa na nową drogę zawodową udzielił im proboszcz Parafii Wojskowej ks. ppłk Jan Zapotoczny.

W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza NoOSG oraz rodziny ślubujących funkcjonariuszy.

Nowi funkcjonariusze pomyślnie przeszli przez całą procedurę kwalifikacyjną. Zostali wyłonieni spośród kilkuset kandydatów, którzy złożyli dokumenty. Zanim założyli mundur, wszyscy musieli przystąpić do testów psychologicznych, badania na wariografie, sprawdzenia wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 11 kobiet i 15 mężczyzn. Od przyszłego tygodnia grupa 26 funkcjonariuszy rozpocznie szkolenie podstawowe oraz bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkolenia, w stopniu kaprala Straży Granicznej rozpoczną służbę w jednej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Od początku 2021 roku rotę ślubowania złożyło już 60 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej (23 kobiety oraz 37 mężczyzn), którzy po szkoleniu służbę pełnić będą w placówka na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mamusie, matule, mateczki...

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie