Krosno Odrzańskie. Lekarz, który pracował pod wpływem alkoholu w szpitalu zostanie zastąpiony. Nowy ordynator zacznie pracować od lutego

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
W szpitalu w Krośnie Odrzańskim pojawi się nowy ordynator oddziału wewnętrznego. Zastąpi on lekarza, który ponad pół roku temu pełnił dyżur pod wpływem alkoholu.
W szpitalu w Krośnie Odrzańskim pojawi się nowy ordynator oddziału wewnętrznego. Zastąpi on lekarza, który ponad pół roku temu pełnił dyżur pod wpływem alkoholu. Łukasz Koleśnik
Udostępnij:
Krosno Odrzańskie. Po kilku miesiącach poszukiwań i wielu rozmowach udało się znaleźć zastępstwo dla lekarza, który pracował w szpitalu Zachodniego Centrum Medycznego pod wpływem alkoholu. Nowy ordynator ma zacząć pracować od lutego.

Przypomnijmy, że 25 maja, w godzinach wieczornych w szpitalu w Krośnie Odrzańskim pojawiła się policja. Wezwanie dotyczyło lekarza, który miał pracować na dyżurze, będąc pod wpływem alkoholu.

W szpitalu w Krośnie Odrzańskim pojawi się nowy ordynator oddziału wewnętrznego. Zastąpi on lekarza, który ponad pół roku temu pełnił dyżur pod wpływem alkoholu.

Krosno Odrzańskie. Lekarz, który pracował pod wpływem alkoho...

Mundurowych wezwała żona jednego z pacjentów, którego wcześniej lekarz wyrzucił z izby przyjęć. Kobieta w trakcie rozmowy zauważyła, że lekarz dziwnie się zachowuje.

Więcej o tej interwencji pisaliśmy poniżej:

Wspomniany lekarz został odsunięty od pracy, jednak nie na długo. Po dwóch tygodniach wrócił do pracy w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Jak to możliwe?

Po pierwsze, uprawnienia specjalisty nie zostały cofnięte, ponieważ dotąd nie postawiono mu żadnych zarzutów. Prokuratura wciąż bada sprawę i jak się okazuje, może to jeszcze trochę potrwać.

- Jeśli chodzi o sprawę lekarza to postępowanie jest w toku - mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze, Ewa Antonowicz. - Prokuratura wciąż oczekuje na opinie dotyczącą czy doszło do narażenia pacjentów.

Prokuratura czeka na nią już od kilku miesięcy... - Niestety, czas oczekiwania na opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej, to okres średnio około jednego roku do nawet dwóch lat - dodaje E. Antonowicz.

Ponadto szpital w Krośnie Odrzańskim nie chciał się pozbywać lekarza, który jest też ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych. Bez zastępstwa oddział, który z trudem otwierano, trzeba byłoby zamknąć, a jego ponowne otwarcie byłoby jeszcze trudniejsze.

- Dla mnie najważniejsze jest utrzymanie pracy oddziału, na którym są pacjenci, jak i troska o to, by oddział istniał - mówiła wówczas prezes ZCM, Jolanta Siwicka. - Mamy obecnie bardzo trudną sytuację, ze względu na brak lekarzy internistów.

Będzie nowy ordynator w szpitalu w Krośnie Odrzańskim

W ostatnich miesiącach Zachodnie Centrum Medyczne szukało specjalisty, który mógłby zastąpić opisywanego lekarza na stanowisku ordynatora. Przez długi czas poszukiwania nie przynosiły skutku. Ale w końcu się udało!

- Po wielomiesięcznych poszukiwaniach, licznych spotkaniach i rozmowach znaleźliśmy lekarzy internistów do pracy na oddziale wewnętrznym. Zarówno do pracy codziennej jak i na dyżury - informuje prezes ZCM, J. Siwicka. - Od 1 lutego w naszym szpitalu rozpocznie pracę nowy kierownik Oddziału Wewnętrznego.

Prezes dodaje, że znalezienie specjalisty z odpowiednimi kwalifikacjami było bardzo trudnym zadaniem.

- Oferta pracy na oddziale wewnętrznym nie znikała z tablic ogłoszeń - opowiada J. Siwicka. - Niedobór kadry lekarskiej stanowi olbrzymi problem w Polsce. Odbyłam kilkanaście rozmów, spotkań. Szukaliśmy w całym kraju. Odbierałam telefony z centralnej i południowej Polski. Z początkiem roku znaleźliśmy rozwiązanie.

Tożsamości nowego ordynatora jeszcze nie znamy, ponieważ dopinane są sprawy kontraktowe. Będziemy mogli go przedstawić oficjalnie na początku lutego.

Co z lekarzem "po incydencie"?

Dopytujemy o specjalistę, którego dotyczył incydent z maja 2021 roku. - Od tamtej sytuacji nie było żadnych kłopotów - zapewnia J. Siwicka.

- Pan doktor do dzisiaj bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i uznaliśmy, że do momentu znalezienia nowego ordynatora będzie kierował oddziałem - mówi prezes ZCM. - Dzięki temu nie stanęliśmy w trudnej sytuacji zamykania
oddziału i ewakuacji pacjentów.

Czy po zatrudnieniu nowego ordynatora wspomniany lekarz będzie pracował w szpitalu w Krośnie Odrzańskim? Nie. Wciąż jednak obowiązuje umowa z doktorem, dotycząca świadczenia usług w poradni pulmonologicznej przy krośnieńskiej placówce, gdzie będzie przyjmował pacjentów.

Lubuskie. Krosno Odrzańskie. Interwencja policji w szpitalu. Lekarz odsunięty od pracy:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie