Krosno Odrzańskie: Złoty Antoni Plichta jedzie na mistrzostwa Europy (ZDJĘCIA)

Antoni Plichta w dobrej formie przed startem w mistrzostwach Europy. Podczas zawodach w Raciborzu zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów oraz brązowy w sztafecie 4x100m. Archiwum prywatne
Krośnieński sprinter, Antoni Plichta odniósł kolejny sukces - zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski do lat 20. Teraz z kadrą przygotowuje się do mistrzostw Europy.

Na początku lipca w Raciborzu odbyły się mistrzostwa Polski do lat 20. Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego, reprezentujący klub Lubusz Słubice, zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów (10.61). - Pewna wygrana - ucieszył się trener zawodnika, Krzysztof Wesołek.

Brązowy medal w sztafecie

Oprócz tego A. Plichta wystartował w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna zdobyła brązowy medal. - Jestem bardzo zadowolony z naszej sztafety. Daliśmy radę zdobyć brązowy medal dosłownie po kilku wspólnych treningach - mówi młody spritner. - Indywidualnie przyjechałem jako lider i z chłodną głową dowiozłem zwycięstwo do Krosna.
Start w sztafecie trener Wesołek również ocenił pozytywnie. - Ogólnie jeśli chodzi o zawody w Raciborzu, to były bardzo udane - stwierdził szkoleniowiec. - Antek potwierdził dobre przygotowanie. Sztafeta pierwszy raz w tym składzie. Do złota zabrakło 0.10 setnych. To naprawdę bardzo dobry wynik.

Obóz przygotowawczy, a później do Szwecji

Teraz Antoni wybiera się do Szwecji na mistrzostwa Europy (18-21 lipca). - Przygotowania idą do przodu, forma rośnie. Czuję, że to może być kluczowy moment sezonu. Liczę na poprawę mojego rekordu życiowego - mówi Plichta. Krośnieński sportowiec już wyjechał (10 lipca) na zgrupowanie w Spale. Tam będzie się przygotowywał do startu w mistrzostwach Europy. Będzie to 25 odsłona ME do lat 20. Impreza odbędzie się w szwedzkiej miejscowości Boras.

Antoni Plichta w formie przed najważniejszymi startami w sezonie (ZDJĘCIA)