Lato Teatralne w Dąbiu, koncert Piotra Bukartyka, Orkiestry Zastal... Dzieje tego weekendu! Wybierz się!

hak,
Lubuskie Lato Teatralne 2020 - scena w ośrodku Temar w Dąbiu kusi spektaklami Lubuskiego Teatru
Lubuskie Lato Teatralne 2020 - scena w ośrodku Temar w Dąbiu kusi spektaklami Lubuskiego Teatru Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Nie ma nudy latem! Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku do niedzieli, 7-9 sierpnia 2020.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: 7 sierpnia, piątek

11.00 bajki, bajdy, banialuki: „Calineczka” Teatru Mer z Łodzi. Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ja wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata bajkowych bohaterów.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

21.30 kino letnie - w programie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina: „Obywatel Jones”, reż. Agnieszka Holland (fabularny, 120 min.) Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium.
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Gorzów Wlkp.

Scena Letnia Teatru Osterwy zaprasza!

  • W piątek, 7 sierpnia o 12.00 na Scenie Letniej Teatru Osterwy – „Złota Rybka” w wykonaniu Teatru 4 Kąty z Zielonej Góry.
  • W niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. o godz. 20.30 na Scenie Letniej Teatru Osterwy – „Moralność pani Dulskiej” – spektakl Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie

Gorzów

Dobry wieczór, Gorzów!

Aż trzy wydarzenia czekają tych, którzy w weekend 8-9 sierpnia wybiorą się na Stary Rynek, gdzie przez całe wakacje odbywa się cykl „Dobry wieczór, Gorzów”. W sobotę o 19.00 na rozstawionej przy katedrze scenie rozpocznie się przedstawienie „Aniołowo koło Darwinowa” w wykonaniu aktorów Sceny Piętro Wyżej. Po tej – będącej częścią Sceny Letniej części – o 20.30 rozpocznie się recital „W objęciach czasu”. Piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Marka Grechuty czy zespołu Raz, Dwa, Trzy zaśpiewa Jarosław Pikuła. Towarzyszyć mu będą: Tomasz Makuchowski (bas, kontrabas), Olaf Makuchowski (gitara akustyczna) i Andrzej Jóźwiak (klarnet, saksofon). W niedzielę o 17.00 z kolei scenę przy katedrze przejmie jazz club Pod Filarami, a zaprezentuje się na niej Grzegorz Turczyński Trio.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020:

W piątek, 7 sierpnia 2020 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze spektakl „Bóg mordu”. Tę sztukę znamy dzisiaj głównie z filmu „Rzeź” Romana Polańskiego, gdzie zabrali: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz i John C. Reilly. Spektakl dla Lubuskiego Teatru przygotował reżyser i aktor, znany z zielonogórskiej sceny, wielu filmów i seriali - Lech Mackiewicz. Nic wielkiego: wybity ząb, bójka w parku, trochę krwi. Chłopięce czasy mają swoje prawa. Problem zaczyna się wtedy, gdy do gry wchodzą rodzice. Sterowana, kurtuazyjna rozmowa zamienia się z czasem w piekło. Yasmina Reza, autorka tekstu, ukazuje komunikacyjną śmierć świata. Czwórka dorosłych ludzi, zamiast rozwiązać problem swoich dzieci, zaczyna toczyć niekontrolowaną rozgrywkę. Tytułowy mord dokonuje się na poziomie języka. A stąd do nienawiści tylko jeden krok.
Spektakl „Bóg mordu” w ośrodku Temar – w piątek, 7 sierpnia 2020 r. o godz. 21.00. Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Piotr Bukaryk z zespołem Ajagore w Piekarni Cichej Kobiety

W sobotę, 8 sierpnia 2020 r., w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej – projekt
Projekt Bukartyk/AJAGORE, czyli efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka – pochodzącego z Gorzowa (choć urodzonego w Zielonej Górze) znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n blues przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe.
Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości, będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym – czytamy o projekcie.
Sobotni koncert w Piekarni Cichej Kobiety rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety: 45 zł – przedsprzedaż, w dniu koncertu 60 zł.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: musical „George & Ira Gershwin” Jana Szurmieja

W sobotę, 8 sierpnia 2020 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze musical Jana Szurmieja - „George & Ira Gershwin”. Ten spektakl muzyczny to zaproszenie na szczególny wieczór z największymi przebojami muzyki rozrywkowej i rewiowej braci Gershwin’ów -„beatlesów” lat 30. XX wieku. To kalejdoskopowa monografia złożona z utworów genialnego duetu kompozytorsko-lirycznego. Ponadto, to opowiedziana piosenkami historia kobiety i mężczyzny, niepotrafiących odnaleźć się w gąszczu metropolii i związanymi z tym niespełnieniem marzeniami o osiągnięciu życiowych celów. Twórcze napięcia i porozumienia między braćmi, z których młodszy był znakomitym kompozytorem, drugi wybitnym autorem tekstów, tworzą przepis na przebój.
Spektakl w ośrodku Temar w Dąbiu o godz. 21.00. Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

W Galerii BWA – nowa wystawa pod tytułem „Jestem po piwie pustą butelką”

Galeria BWA w Zielonej Górze zaprasza w piątek, 7 sierpnia 2020 r. na kolejną wystawę z cyklu ekspozycji przygotowywanych przez studentów kierunku Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – „Jestem po piwie pustą butelką”. Zespół kuratorski w składzie: Małgorzata Garcia-Sepełowska, Agnieszka Jarecka, Agata Kawczyńska, Malwina Lirka, Oriana Radziuk, Adriana Sobkowiak i Katarzyna Wasilewska przygotował wystawę będącą refleksją nad sposobami przedstawiania alkoholu jako używki, symbolu i problemu w polskiej sztuce współczesnej. Zaproszeni artyści: Bezimienny, Bolesław Chromry, Krystian Truth Czaplicki, Magdalena Grabowska, Karolina Jabłońska, Karolina Konopka, Jan Kowal, Mateusz's Art, Michalina Prysko & Mateusz Bratkowski i Paweł Żukowski.
Otwarcie wystawy w Galerii BWA – w piątek, 7 sierpnia o 19.00. Wstęp wolny.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: kino letnie - 8 sierpnia, sobota

21.30 kino letnie - w programie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina: „Czarny Mercedes”, reż. Janusz Majewski (fabularny, 110 min.). W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy - plac Teatralny.

Zielona Góra Ochla

Festiwal Muzyka w Raju – odsłona multimedialna

Muzeum Etnograficzne zaprasza w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. na multimedialną odsłonę wydarzenia w ramach Festiwalu Muzyka w Raju, który w czasie pandemii odbywa się w formie online. O godz. 12.00 w zabytkowej Oborze z Chotkowa rozpocznie się prezentacja koncertu, zarejestrowanego podczas paradyskiego festiwalu. Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zgłoszenia - mailowe na n.[email protected] lub przez wiadomość na Facebooku.

Zabór

„Muzyka w Raju” zagości także w Lubuskim Centrum Winiarstwa

W najbliższy weekend Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze zaprasza do udziału w wydarzeniu pod nazwą „Muzyka i Wino”. Tym razem w roli głównej wystąpią lubuskie winnice i muzyka dawna. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w LCW odbędą się prezentacje winiarskie połączone z emisjami koncertów w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2020”. O stronę winiarską zadbają Winnice Julia i Na Leśnej Polanie oraz Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, a o stronę muzyczną Fundacja Muzyki Dawnej CANOR, która przygotowała koncerty z utworami , m.in. Antonio Vivaldiego i Georga Philippa Telemanna.
Osoby, które chcę wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, proszone są o kontakt telefoniczny (68 320 01 12) lub na adres e-mail [email protected]

„Muzyka i Wino” – program

  • 7 sierpnia (piątek) - godzina: 19.00, LCW Zabór, Program: "Podwójne i potrójne oswajanie kozła"
  • 8 sierpnia (sobota) - godzina: 19.00, LCW Zabór, Program: "Pasakalie, szakony i inne tańce"
  • 9 sierpnia (niedziela) – godzina 19:00, LCW Zabór, Program: "Angielska muzyka instrumentalna od renesansu do czasów Purcella".

Piątek, sobota, niedziela, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, godz. 19.00. Obowiązują zapisy.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: 9 sierpnia, niedziela

  • 16.00 – 18.00 - akcja animacja: Ludowe zabawy z Akademią Tradycji. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na pl. Teatralny.
  • 17.00 Koncert Orkiestry Dętej Zastal. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal - scena letnia przed Filharmonią Zielonogórską.

Zielona Góra Ochla

Niedziela na Kamiennej, czyli rękodzieło i lokalne pyszności

Muzeum Etnograficzne zaprasza w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. na „Niedzielę w Kamiennej”. Chcesz zobaczyć coś wyjątkowego? Kupić niebanalny prezent? Zjeść coś pysznego? Muzeum Etnograficzne wspólnie z PROW Urząd Marszałkowski otwiera drzwi dla lokalnych inicjatyw i zaprasza artystów, twórców rękodzieła i producentów żywności.
Niedziela na Kamiennej, od 9.00 do 15.00 na Kamienną - część Muzeum nie biletowana.
Główna cześć Muzeum otwarta od 12.00 do 17.00 – biletowana.

Gorzów

Piknik Chopinowski

W niedzielę 9 sierpnia Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. To plenerowy koncert, który odbywa się przed budynkiem filharmonii, a zielone tereny wokół niego stają się swoistą widownią. Można przysiąść na trawie, na przyniesionym przez siebie krzesełku. W czasie koncertu można nawet leżeć na kocu.
Niedzielny koncert rozpocznie się o 16.00. Przed gorzowską publicznością zaprezentuje się warszawski pianista Jan Wachowski. W pierwszej części koncertu zagra m.in. mazurki, walca oraz balladą f-moll op. 52 Chopina, w drugiej części utwory Szymanowskiego, Prokofiewa, Debussy’ego oraz Zarębskiego.

Żary

Wystawa fotografii

W sobotę 8 sierpnia 2020 o godz. 12.00 otwarcie i wyniki XXX Wojewódzkiej Wystawy Fotograficznej w Salonie Wystaw Artystycznych ŻDK. Jury po obejrzeniu 230 fotografii 27 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 85 prac 27 autorów.

Żagań

Muzyka w Raju online

W piątek 7 sierpnia 2020 o godz. 18.00 w pałacu koncert on-line z cyklu Muzyka w Raju. Wystąpią: Teodoro Baù - viola da gamba, Aira Maria Lehtipuu - skrzypce, orkiestra Kore.

Iłowa

Muzyka w Raju: projekcja koncertu

Piątek 7 sierpnia 2020 Muzyka w Raju w Bibliotece Kultury w Iłowej. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.00. Zagrają: Aira Maria Lehtipuu - skrzypce, Fredrik From - skrzypce, Elena Andreyev - wiolonczela, Paulina van de Pavert - wiolonczela, Adam Kaiser - kozioł weselny, orkiestra Kore.

Szprotawa

Koncert Julii Okulewicz

Niedziela 9 sierpnia 2020, godz. 18.00 park Szprotawskiego Domu Kultury, koncert Julii Okulewicz "Zawroty i powroty".

Premiera Lubuskiego Lata Teatralnego: „Słodkie lata 20.-30…” w reżyserii Jana Szurmieja

Wideo

Materiał oryginalny: Lato Teatralne w Dąbiu, koncert Piotra Bukartyka, Orkiestry Zastal... Dzieje tego weekendu! Wybierz się! - Zielona Góra Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie