Lubuska czwarta liga. TS Masterchem Przylep - Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 4:0 (1:0). Dwie bramki Macieja Brzeźniaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

(eska)
TS Masterchem Przylep - Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 4:0 (1:0)
TS Masterchem Przylep - Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 4:0 (1:0) Szymon Kozica
W sobotnim (19 października) meczu 12. kolejki lubuskiej czwartej ligi piłkarze TS Masterchem Przylep pewnie pokonali Tęczę Homanit Krosno Odrzańskie 4:0. Trzy bramki padły po przerwie. Dwie z nich w ciągu czterech minut strzelił Maciej Brzeźniak.

To był niesłychanie istotny pojedynek dla obu zespołów, z gatunku tych o sześć punktów. Po 11 kolejkach rozgrywek lubuskiej czwartej ligi TS Masterchem Przylep zajmował 13. miejsce, a Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie - 16., czyli ostatnią pozycję w tabeli. Obie drużyny dzieliła różnica trzech punktów.

W pierwszej połowie nie zanosiło się na to, że gospodarze odniosą tak wysokie zwycięstwo. Prowadzenie objęli w 17 min. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym gości, obrońcy zdołali zablokować dwa czy trzy strzały, ale po silnym uderzeniu Jana Zioły piłka ugrzęzła w siatce. Do przerwy było 1:0.

W drugiej połowie kibice długo musieli czekać na kolejne bramki, choć TS Masterchem Przylep miał sporo dogodnych okazji. Ale w końcu worek się rozwiązał. W 78 min po mocnym strzale z rzutu wolnego bramkarz Tęczy Homanit Krosno Odrzańskie "wypluł" piłkę, a czyhający na ten błąd Maciej Brzeźniak bez problemu podwyższył na 2:0.

Cztery minuty później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Obrońca gości, przyjmując piłkę przed polem karnym, zagrał ręką. Gospodarze natychmiast wykonali rzut wolny, mieli przy tym sporo szczęścia... Piłka trafia do niepilnowanego Macieja Brzeźniaka, który z trzech metrów skierował ją do pustej bramki.

Wynik meczu został ustalony już w doliczonym czasie gry. Najpierw Michał Sucharek ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale bramkarz Tęczy Homanit Krosno Odrzańskie zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, małym zamieszaniu w polu karnym i kolejnej wrzutce Krystian Seredyński strzałem głową trafił na 4:0.

Tadeusz Makowski, trener TS Masterchem Przylep: - Graliśmy lepsze mecze, ładniejsze i przegrywaliśmy albo remisowaliśmy. Taka jest piłka. Nieraz nie trzeba ładnie grać, a się wygrywa. Dzisiaj się udało. Z naszej strony gra nie była za ciekawa, graliśmy bardzo chaotycznie, nie mogliśmy się przy piłce utrzymać. Nerwy, nerwy... My gramy o życie, Tęcza gra o życie.

Maciej Kulikowski, trener Tęczy Homanit Krosno Odrzańskie: - Przylep wygrał zasłużenie. Nie mieliśmy argumentów przede wszystkim z przodu. Bardzo słabo gra nasza ofensywna wyglądała, piłki bardzo szybko wracały. Przylep na pewno miał przy niektórych bramkach trochę szczęścia. Trudno nam było się utrzymać przede wszystkim w tej ostatniej fazie, żeby wykreować jakąś sytuację. W zasadzie żadnych pojedynków nie wygrywaliśmy, nie potrafiliśmy stworzyć przewagi w akcjach ofensywnych, przyklejeni byliśmy do zawodników Przylepu i trudno było zdobyć przestrzeń, żeby cokolwiek stworzyć.

Wyniki innych spotkań 12. kolejki rozgrywek lubuskiej czwartej ligi (za 90minut.pl): Polonia Słubice - Korona Kożuchów 4:0, Warta Gorzów - Carina Gubin 1:2, Pogoń Skwierzyna - Dąb Przybyszów 1:0, Czarni Żagań - Ilanka Rzepin 0:4.