Mecz bez historii. Stal Jasień wysoko przegrała z Tęczą Krosno Odrzańskie i pożegnała się z Pucharem Polski

Małgorzata Fudali Hakman
W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego grupa południowa Stal Jasień podejmowała na własnym boisku spadkowicza z 4. ligi Tęczę Krosno Odrzańskie.

Od początku do końca przewagę miała drużyna z Krosna, która pozwoliła oddać Stali tylko 3 strzały. Jeden z nich był w światło bramki. Przez cały mecz przyjezdni kontrolowali grę i mogli strzelić więcej bramek, ale skończyło się tylko na 4 trafieniach: Marcin Piec(39'), Paweł Cierech(45'), Klaudiusz Krzal(50') i ponownie Paweł Cierech(71'). Do następnej rundy PP awansowała Tęcza Krosno Odrzańskie, która wygrała ze Stalą Jasień 4:0

Wypowiedzi po meczu.

-Przyjechaliśmy do Jasienia zagrać dobry mecz i awansować do następnej rundy, te zadania zrealizowaliśmy i to cieszy. Mecz od początku pod nasze dyktando, prowadziliśmy grę, stwarzając kolejne sytuację i szczególnie pierwsza połowa naprawdę dobra, w drugiej nie forsowaliśmy tempa, kontrolując wydarzenia na boisku i uważam, że w pełni zasłużony awans-podsumował mecz Karol Widerowski, trener Tęczy.

-Mecz zdecydowanie pod dyktando drużyny z Krosna. Nie udało się spełnić założeń defensywnych trenera. Dwie bramki przed przerwą zamknęły mecz. Gratulacje dla drużyny Krosna za awans do kolejnej rundy. A przed nami dużo pracy na treningach przed kolejnymi meczami w walce o awans-podsumował Rafał Rogalski, stoper Stali Jasień