Młodzi sportowcy z Krosna Odrzańskiego przywieźli medale z Cottbus. Podopieczni trenera Krzysztofa Wesołka mieli dobre zawody

Łukasz Koleśnik
Młodzież z Krosna Odrzańskiego pobiła rekordy życiowe i przywiozła medale z zawodów w Cottbus. Lekkoatleci Krosno Odrzańskie - Wesołek Team
W sobotę (7 stycznia) młodzi sportowcy z Krosna Odrzańskiego wzięli udział w Halowym Mityngu lekkoatletycznym w Niemczech - w Cottbus. Podopieczni trenera Krzysztofa Wesołka bili rekordy życiowe i przywieźli medal.

Trener Krzysztof Wesołek z Krosna Odrzańskiego przez lata wykształcił wielu młodych sportowców, którzy pod jego przewodnictwem odnosili duże sukcesy. Dobrym przykładem jest sprinter Antoni Plichta, który został wicemistrzem Europy do lat 20 w biegu na 100 metrów.

Minęły trzy lata odkąd Antoni Plichta został wicemistrzem Europy do lat 20 w sprincie

Kolejne pokolenie obiecujących sportowców

Trener Wesołek szkoli obecnie kolejne pokolenie młodych sportowców, którzy już osiągają sukcesy. Ostatnio świetnie zaprezentowali się podczas Halowego Mityngu w Niemczech - w Cottbus. Lekkoatleci ALKS AJP Gorzów Wielkopolski - filia w Krośnie Odrzańskim zanotowali bardzo dobre zawody.

Młodzi sportowcy z Krosna Odrzańskiego przywieźli medale z C...

Marcin Bartoszewski ze złotym medalem

Marcin Bartoszewski zdecydowanie wygrał konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 10.97 i tym samym uzyskał najlepszy w historii tych zawodów wynik. Kolejny podopieczny trenera Wesołka, Filip Bułaj zajął czwarte miejsce, uzyskując wynik 7.45

- Filip był blisko finału w biegu na 60 metrów, do którego zabrakło zaledwie 0.01 sekundy - opowiada K. Wesołek. - Zajął siódme miejsce uzyskując czas 9.44 s. Wyprzedził jednak klubowego kolegę Marcina Bartoszewskiego, który zajął ostatecznie ósme miejsce z czasem 9.48.

Warto wspomnieć o wysokim, szóstym miejscu Amelii Cybruch w skoku w dal 3.68 i siódmym miejscu w biegu na 60 metrów - 9.59 s. Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza lekkoatletka Maja Gumienna, która była dziesiąta w skoku w dal 3.30 i jedenasta w biegu na 50 m - 8 70 s. Maja ma dopiero 9 lat.