Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Pełne obłożenie ośrodka dla imigrantów. Większość cudzoziemców to Afgańczycy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Obecnie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców najwięcej jest obywateli Afganistanu.
Obecnie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców najwięcej jest obywateli Afganistanu. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
80 miejsc znajduje się w Strzeżonym Ośrodek dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim na terenie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszystkie są zajęte. Większość osób tam przebywających, to Afgańczycy.

Sytuacja związana z uchodźcami w Polsce diametralnie się zmieniła po wydarzeniach, które miały miejsce w Afganistanie. Wystarczy przypomnieć co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej. Ponadto w naszym kraju powstają ośrodki dla osób nielegalnie przekraczających granicę. Jeden z nich powstaje w Wędrzynie, niedaleko Sulęcina. Tam imigranci, którzy nielegalnie dostaną się do kraju, a zechcą ubiegać się tu o azyl, pozostaną w ośrodkach do czasu rozpatrzenia wniosków.

W Krośnie Odrzańskim ośrodek dla cudzoziemców ma pełne obłożenie

Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim jeszcze dwa tygodnie temu nie był tak obłożony. Obecnie wszystkie 80 miejsc jest zajętych. W większości przebywają tam obywatele Afganistanu.

- Należy podkreślić, że nie są to obywatele Afganistanu, którzy w ostatnim czasie przekraczali granicę Polski, np. osoby zatrzymane na wschodzie naszego kraju - informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Joanna Konieczniak. - Doszło do relokacji osób, które już mają postanowienia sądu o umieszczeniu w ośrodku strzeżonym i przebywają na terenie naszego kraju już od kilku tygodni. To oznacza, że przeszli już oni całą procedurę i czekają na to, aż zapadną decyzje w ich sprawie.

Ta relokacja była jednak konieczna ze względu na sytuację przy polsko-białoruskiej granicy. Chodziło o to, żeby zrobić miejsce w tamtejszych ośrodkach dla imigrantów, którzy od strony Białorusi wchodzą do naszego kraju. Ponadto ośrodki takie jak ten w Krośnie będą miały większe obłożenie, ponieważ wstrzymane zostały powroty do Afganistanu (z oczywistych względów), ale również do Syrii, Erytrei oraz Wenezueli.

- Większość obywateli Afganistanu, znajdujących się w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim złożyło wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej - wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak. - Te wnioski trafiły do naszych funkcjonariuszy, a następnie przekazane do Urzędu do Spraw Cudzoziemców, gdzie będą rozpatrywane.

Obecnie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców najwięcej jest obywateli Afganistanu.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim....

Polscy policjanci pomogę chronić granice Litwy. "Mamy do czynienia z cyniczną grą reżimu białoruskiego":

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie