Niesamowity kapitan Enei Zastalu BC Zielona Góra. Koszykarze zwyciężyli po dwóch dogrywkach

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra wygrali ze Stalą Ostrów mecz numer pięć finału Energa Basket Ligi. Andrzej Romański/Energa Basket Liga
Po fatalnym poniedziałkowym (3 maja) meczu, we wtorkowy wieczór zupełnie odmieniony Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał (105:101) Arged Slam Stal Ostrów po dwóch dogrywkach. Po pięciu meczach finału Energa Basket Ligi zielonogórscy koszykarze przegrywają 2:3. Szóste spotkanie w czwartek 6 maja o godz. 19.30.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 105:101

• Kwarty: 26:28, 26:21, 23:20, 14:12.
  • Dogrywki: 5:5, 11:7.
  • Enea Zastal BC: Koszarek 25 (5), Freimanis 21 (1), Richard 19 (4), Groselle 15, Williams 5 (1) oraz Berzins 10 (2), Bowlin 6 (2), Put 4.
  • Arged BC Slam Stal: Garbacz 27 (5), Kell 23 (2), Smith 9 (1), Sobin i Mokros po 2 oraz: Florence 23 (4), Ogden 9 (1), Andersson 6.

Zacięta walka o punkty

Od początku spotkania trwała zacięta walka. Po trafieniu rywala nasz zespół odpowiadał trafieniem. Nikt nie mógł odskoczyć na więcej niż kilka punktów, a jeżeli tak się stało, przeciwnik zaraz go doganiał. To była dobra, szybka koszykówka. W drugiej kwarcie było to samo. Kilka razy Stal delikatnie uciekła, ale Zastal zaraz ją doganiał. W 18 min rywale prowadzili 49:44, ale dobra końcówka i rzut za trzy przed samą syreną Skylera Bowlina pozwolił nam przed przerwą na prowadzenie 52:49.

Trzecią kwartę zaczęliśmy od zastoju, w czasie którego rywal zdobył aż 11 punktów a my tylko dwa. Jednak chwilę potem Enea Zastal BC zaliczył kolejno dziewięć oczek przy zerowej zdobyczy rywali. Potem znów zespoły grały ,,kosz za kosz”.

źródło: Press Focus/x-news

Emocjonująca końcówka meczu

W końcówce lepszy był Enea Zastal BC, bo przed czwartą kwartą prowadził 75:69. Kiedy w 32 min grający bardzo dobre spotkanie Łukasz Koszarek trafił za trzy i było 78:72, wydawało się, że schwyciliśmy swój rytm. Niestety, nie. Zmarnowaliśmy kilka akcji, a Stal trafiała. W końcówce wydawało się, że Stal zaraz będzie otwierać szampana, bo na minutę i 50 sekund przed końcem wygrywała 89:83. Zielonogórzanie potrafili jednak wyrównać i nawet mieli kilka sekund na rozstrzygającą akcję. Nie wykorzystali jej, co oznaczało dogrywkę. W niej przez dwie minuty nie potrafiliśmy trafić do kosza. Stal też miała kłopoty i potrzebna była druga dogrywka. W niej szczęście uśmiechnęło się do naszego zespołu. Kapitalnie grał Łukasz Koszarek, do tego co potrafi wrócił Freimanis, Groselle świetnie walczył i zbierał. Graliśmy bez kontuzjowanego Davida Brembley’a a mimo to daliśmy radę. Ciągle bliżej jest Stal, ale walczymy nadal. Brawo Enea Zastal BC!

W finałowej serii Energa Basket Ligi gra się do czterech zwycięstw. Zastal przegrywa 2:3. Szósty mecz odbędzie się w czwartek 6 maja. Początek o godz. 19.30, transmisja w Polsacie Sport.