Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe karetki dojechały do Krosna Odrzańskiego i Gubina. Jakie inwestycje w szpitalu zostaną zrealizowane w przyszłym roku?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ratownictwo w Krośnie Odrzańskim i Gubinie w ostatnich dniach zyskało dwie nowe karetki. Jakie inwestycje dotyczące szpitala, na przyszły rok planuje powiat krośnieński i spółka Zachodnie Centrum Medyczne?

W październiku bieżącego roku pisaliśmy o jednej z największych inwestycji szpitalnych w powiecie krośnieńskim w tym roku. Chodzi o termomodernizację budynku oznaczonym literą "A" przy ulicy Śląskiej w Gubinie. Doczeka się on nowej elewacji i ocieplenia oraz przede wszystkim wymienione zostanie pokrycie dachowe, które obecnie przecieka.

Powiat krośnieński pozyskał na tę inwestycję 2 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

- Mamy zabezpieczony milion złotych na wkład własny, co powinno pozwolić na wykonanie termomodernizacji budynku "A" przy ulicy Śląskiej - mówi wicestarosta krośnieński, Ryszard Zakrzewski. - Mamy nadzieję, że uda się ruszyć z pracami już na początku 2024 roku.

To nie jedyna zrealizowana inwestycja, dotycząca budynków szpitalnych w powiecie krośnieńskim w ostatnim czasie. W połowie listopada na oddział wewnętrzny i chirurgii w Krośnie Odrzańskim przywieziono 40 nowych łóżek sterowanych elektrycznie, które kosztowały ponad 300 tys. zł. Wcześniej spółka ZCM we współpracy z urzędem gminy w Maszewie zakupiła nowy aparat USG do krośnieńskiego szpitala.

Nowe karetki w szpitalu

Ostatnią zrealizowaną inwestycją, która była planowana od dawna, był zakup dwóch nowych karetek - po jednej dla oddziałów pogotowia ratunkowego w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

W wyposażenie nowych karetek wchodzą:

  • elektryczne nosze bariatryczne
  • deska ortopedyczna ze stabilizatorem głowy i pasami stabilizującymi, która służy do bezpiecznej ewakuacji, zabezpieczania i transportu z miejsca zdarzenia osób poszkodowanych, z podejrzeniem lub rozpoznaniem urazu kręgosłupa, miednicy lub urazów wielonarządowych
  • przenośny ssak elektryczny, służący do udrażniania górnych dróg oddechowych
  • pompa infuzyjna, zapewniająca niezawodność i precyzję w dostarczaniu leków,
  • krzesełko transportowe wyposażone w rozkładany system płozowy ułatwiający transport pacjenta po schodach.

1 mln 200 tys. zł to kwota, którą powiat krośnieński pozyskał ze środków budżetu państwa za przekazanie dwóch karetek dla Ukrainy ogarniętej wojną.

Szpital w Krośnie Odrzańskim i Gubinie zyskał nowe karetki.

Nowe karetki dojechały do Krosna Odrzańskiego i Gubina. Jaki...

Jakie inwestycje w szpitalu planowane są na przyszły rok?

Dopytujemy starostę krośnieńskiego Grzegorza Garczyńskiego jakie inwestycje planowane są na przyszły rok w przypadku szpitali w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

- Jedno z zadań jest już pewne. Chodzi o termomodernizację budynku "A" w Gubinie - mówi Garczyński. - W planach mamy również wymianę dachu i ocieplenia stropów w głównym budynku szpitala w Krośnie Odrzańskim. To paląca sprawa, ponieważ poszycie dachowe w tym obiekcie przecieka. Obecnie szukamy wsparcia finansowego, aby móc zrealizować tę inwestycję.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto