Pandemia, pandemią a ludzi do pracy nadal potrzeba! Lubuskie firmy rekrutują!

Materiał powstał we współpracy z IKEA Industry Zbąszynek, Metapack Poland, Telemond Holding

Wideo

Lubuskie firmy rekrutują! Nasi rozmówcy z odcinka 2 cyklu „Akcja! Rekrutacja!” opowiadając o zapotrzebowaniu na pracowników wielu działów w ich firmach obalają mit, że pandemia spowodowała jedynie zwolnienia pracowników.

„Rekrutacja i jeszcze raz rekrutacja – tak w skrócie mogę opisać proces w naszej firmie” – mówi Oskar Wyrwa z IKEA INDUSTRY. I pod tym stwierdzeniem podpisują się również przedstawiciele firm Metapack i Telemond Holding.

Dwie firmy produkcyjne i jedna działająca w branży e-commerce to bohaterowie naszego 6-odcinkowego cyklu. W odc. 1 dowiedzieliśmy się, jak te firmy poradziły sobie w okresie pandemii, jaką wyciągnęły z tego trudnego czasu naukę oraz w jaki sposób dbały o zdrowie swoich pracowników.

Kolejny odcinek odsłania szerokie potrzeby rekrutacyjne naszych firm-bohaterów.

Karolina Dutkiewicz, HR Manager: Telmond Holding poszukuje pracowników produkcyjnych, jak i administracyjnych. Mogą to być osoby z doświadczeniem, ale niekoniecznie. Nie jest również wymagane doświadczenie w tej branży. Najważniejsza jest chęć do pracy.

Leszek Walerys, Carrier Integration Engineering Director: Metapack poszukuje pracowników zajmujących się wsparciem klienta, pracowników realizujących nasze autorskie oprogramowanie, a także zajmujących się obsługą biznesową naszych klientów. Szukamy programistów pracujących w różnych aplikacjach – tak naprawdę chodzi nam o osoby, dla których automatyzacja nie jest pojęciem całkiem obcym.

Oskar Wyrwa, koordynator HR: W Ikea Industry potrzebujemy: operatorów wózka widłowego, technologów-stażystów, specjalistów ds. maszyn i urządzeń, inżynierów PLC.

Nasi rozmówcy opisują dokładnie, jak wygląda proces rekrutacji w ich firmach oraz gdzie można znaleźć szczegóły ogłoszeń rekrutacyjnych. Podają też konkrety: rodzaj umowy i czas pracy na danym stanowisku. Natomiast dla każdego szukającego pracy, czy myślącego o jej zmianie ciekawostką mogą być odpowiedzi na pytanie: „Co cenicie w przyszłych pracownikach?”. To może być klucz do przygotowań do rozmów o pracę.

W kolejnym odcinku dowiemy się, w jaki sposób jest wdrażany nowy pracownik oraz na jakie szkolenia może liczyć.

Szukasz pracy? Sprawdź oferty poniżej!

Pandemia, pandemią a ludzi do pracy nadal potrzeba! Lubuskie firmy rekrutują!

TELEMOND Holding należy do najbardziej cenionych w Europie usługodawców w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych.
Oferty pracy firmy TELEMOND Holding

Pandemia, pandemią a ludzi do pracy nadal potrzeba! Lubuskie firmy rekrutują!

IKEA INDUSTRY to firma produkująca meble, której znakiem rozpoznawczym są lekkie konstrukcje z płyt komórkowych.
Oferty pracy firmy IKEA INDUSTRY

Pandemia, pandemią a ludzi do pracy nadal potrzeba! Lubuskie firmy rekrutują!

Metapack Poland dostarcza rozwiązania do zarządzania procesem wysyłki wiodącym przedsiębiorstwom handlowym w branży i do sprzedaży wielokanałowej.
Oferty pracy firmy Metapack Poland

OBEJRZYJ PIERWSZY ODCINEK CYKLU AKCJA! REKRUTACJA! firma w czasach pandemii

Materiał oryginalny: Pandemia, pandemią a ludzi do pracy nadal potrzeba! Lubuskie firmy rekrutują! - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie