Pierwszym finalistą pucharu Polski w futsalu został zespół z Krosna Odrzańskiego. Z kim zagra w meczu o pierwsze miejsce?

Małgorzata Fudali Hakman
W pierwszym turnieju półfinałowym Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim rozgrywanym 5. grudnia w Krośnie Odrzańskim wzięły udział trzy drużyny.
  • W pierwszym półfinale w Krośnie Odrz. rozegrano trzy spotkania.
  • -Do ligi jest jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję, że skompletujemy skład i będzie to lepiej wyglądało- podsumował Arkadiusz Dybka, trener Mundialu.
  • -Wyniki cieszą, ale nie odzwierciedlają tak naprawdę tego co działo się na boisku, bo przeciwnicy zdecydowanie nam się postawili i wcale nie było lekko, łatwo i przyjemnie- stwierdził Tomasz Przybylski.

Fragment meczu UG Krosno Odrz.-Iskra Małomice

W pierwszym meczu Urząd Gminy Krosno Odrzańskie pokonał bez żadnego problemu Iskrę Małomice. Zespól złożony z czwartoligowych zawodników Tęczy, gładko ograł a-klasowego rywala 11:0. 4 bramki strzelił Mateusz Klimczak, 3-Mariusz Wolbaum i po jednym trafieniu zaliczyli: Radosław Rakociński, Kamil Adamów, Tomasz Przybylski oraz Marcin Adamczewski.

Fragment meczu Mundial Żary-Iskra Małomice

W drugim meczu spotkali się Mundial Żary i Iskra Małomice. Ten mecz był już bardziej wyrównany. Żaranie z pewną nieśmiałością rozpoczęli pierwszy oficjalne spotkanie po rocznej przerwie. Z nowym trenerem Arkiem Dybką sprawdzali na co tak naprawdę ich stać, wszak za dwa tygodnie przystąpią do ligowych zmagań. Rezultat w 2. minucie otworzył Artem Voitsekhovskim, by dwie minuty później dołożyć drugie trafienie. Bramkę kontaktową zdobył dla Iskry Jakub Domański. Tuż przed przerwą do siatki trafił ponownie strzelec dwóch pierwszych goli. Rezultat na 4:1 ustalił Radek Romanowski.

Fragment meczu UG Krosno Odrz.-Mundial Żary

Okazało się, że trzeci pojedynek miał zdecydować kto zagra w meczu finałowym. Rezultat otworzył Marcin Adamczewski z Krosna, minutę później piłka po strzale Mateusza Klimczaka odbiła się od obrońcy Mundialu i zmyliwszy bramkarza znalazła się w siatce i było 2:0. Na 3 bramkę dla Krosna nie trzeba było długo czekać. Na listę strzelców ponownie wpisał się Marcin Adamczewski. Jednak Mundial nie zamierzał się poddać bez walki. Przed przerwą gola kontaktowego, a jak się później okazało honorowego, zdobył Rafał Cyrana. W drugiej części strzelali już tylko przyszli finaliści, a zrobił to dwukrotnie Przemysław Maciąg. Tyma samym Urząd Gminy wygrał z Mundialem Żary 5:1 i to oni zagrają w finale.
Pomeczowe komentarze
- Dzisiaj nie było wszystkich zawodników. To nasz pierwszy turniej i trochę stresu się wdało w nasze poczynania. Trenujemy dopiero od tygodnia i cały czas jest rotacja wśród zawodników. Jedni przychodzą drudzy odchodzą. Jesteśmy tak naprawdę na etapie zgrywania. Do ligi jest jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję, że skompletujemy skład i będzie to lepiej wyglądało- podsumował Arkadiusz Dybka, trener Mundialu.

- Bardzo się cieszę , że ten turniej doszedł do skutku tylko szkoda, że bez kibiców. Chcieliśmy wygrać te mecze, bo po to wychodzi się na boisko. Wyniki cieszą, ale nie odzwierciedlają tak naprawdę tego co działo się na boisku, bo przeciwnicy zdecydowanie nam się postawili i wcale nie było lekko, łatwo i przyjemnie- stwierdził Tomasz Przybylski.