Piłkarze Lechii zagrali najsłabiej tej wiosny na wyjeździe. Przegrali z Piastem Żmigród

Cezary Konarski
Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali (0:3) wyjazdowy mecz z Piastem Żmigród.
Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali (0:3) wyjazdowy mecz z Piastem Żmigród. Cezary Konarski
W czwartym kolejnym meczu trzecioligowym piłkarzom Lechii Zielona Góra nie udało się zwyciężyć. Mało tego, podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego nie zdobyli w Żmigrodzie choćby punktu, przegrali z Piastem 0:3.

Piast Żmigród - Lechia Zielona Góra 3:0 (0:0)

• Bramki: Trzepacz (49), Sołtyński (76), Łuczak (90).
  • Lechia: Fabisiak - Ostrowski, Kocik, Babij, Maćkowiak, Ekwueme, Kaczmarczyk, Małecki, Athenstadt, Konieczny, Mycan.
  • Rezerwowi: Budzyński, Żukowski, Łokietek, Rappoport, Czarnecki, Wieczorek, Król.

Kibice Lechii z pewnością liczyli na to, że zielonogórzanie podniosą z boiska całą pulę, bowiem w 31. kolejce spotkań przyszło im rywalizować z jedną z najsłabszych ekip w lidze. Piast Żmigród broni się przed spadkiem do czwartej ligi, dlatego punkty zdobyte w starciu z zielonogórskim zespołem mogą tej drużynie bardzo pomóc w osiągnięciu celu. Piłkarzom Lechii z pewnością nie zależało na tym, by wspomagać rywala, jednak nie potrafili w Żmigrodzie poprawić swojego dorobku punktowego.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, zielonogórzanie stracili bramkę tuż po przerwie. W 49 min Wojciecha Fabisiaka pokonał Oskar Trzepacz. Gol bardzo zmotywował gospodarzy, którzy ruszyli do odważnej ofensywy. W efekcie Szymon Sołtyński w 76 min i Daniel Łuczak tuż przed końcem spotkania zdobyli kolejne bramki dla miejscowych, którzy wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Dla zielonogórzan z kolei było to pierwsze przegrane spotkanie tej wiosny na wyjeździe.