Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina zwracają uwagę na pieszych i rowerzystów. Biorą udział w akcjach, dotyczących tzw. niechronionych

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina w ostatnich dniach skupili się na działaniach, dotyczących tzw. niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów.
Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina w ostatnich dniach skupili się na działaniach, dotyczących tzw. niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów. Policja Krosno Odrzańskie
W ostatnich dniach policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina biorą udział w działaniach, dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych rowerzystów). To grupa osób szczególnie narażona na tragiczne skutki zdarzeń. Dlatego z myślą o nich policjanci w ramach realizowanych działań kontrolują jak wygląda relacja kierowca – niechroniony i reagują na wszelkie w tym zakresie nieprawidłowości.

W środę (24 luty) na drogach powiatu krośnieńskiego trwały działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

- Akcja ta ukierunkowana była na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym - wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, podkom. Justyna Kulka. - W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy zarówno piesi jak i rowerzyści nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Piesi i rowerzyści, to grupa osób szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. - W najlepszym wypadku, nie mając żadnej osłony, pasów bezpieczeństwa czy też poduszek powietrznych, zdarzenie z pojazdem kończy się ogólnymi potłuczeniami - zauważa J. Kulka. - Musimy pamiętać, że prawidłowe zachowanie na drodze, a w szczególności przestrzeganie przepisów zarówno przez kierujących, jak i pieszych ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników dróg o zwracanie uwagi na negatywne zachowania osób oraz o zgłaszanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu na drodze.

Prowadzone w środę przez policjantów krośnieńskiej drogówki działania będą przez nich kontynuowane.

Kolejna akcja policjantów już w piątek

Już w piątek (26 lutego) policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina włączą się w ogólnopolską akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas której będą dbać o bezpieczeństwo na drogach i przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom wszystkich użytkowników.

Funkcjonariuszy będziemy mogli spotkać w rejonach przejść dla pieszych usytuowanych na najbardziej ruchliwych drogach czy ulicach, w miejscach w których może dojść do łamania przepisów, a także w których doszło do zdarzeń z udziałem pieszych.

- Mundurowi zadania będą realizowali również poza terenem zabudowanym - dodaje J. Kulka. - Przemieszczając się między miejscowościami będą obserwować czy piesi idą właściwą stroną jezdni i czy po zmierzchu mają w widocznym miejscu elementy odblaskowe, których noszenie znacznie poprawia ich bezpieczeństwo na drodze. Ponadto policjanci w ramach realizowanych działań, prowadzą także spotkania edukacyjne w formie on-line podczas, których przypominają o obowiązujących przepisach dotyczących pieszych i rowerzystów, a także informują ich o konsekwencjach wynikających z ich nieprzestrzegania.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina w ostatnich dniach skupili się na działaniach, dotyczących tzw. niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina zwracają uwagę na ...

*źródło: KPP Krosno Odrzańskie

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto