Powiat krośnieński. Kończą się remonty drogowe w Bytnicy i Starym Raduszcu. Wkrótce ruszą kolejne - w Krośnie, Gubinie i gm. Maszewo

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Kolejne remonty dróg w powiecie krośnieńskim wkrótce się rozpoczną. Jakie odcinki zostaną naprawione?
Kolejne remonty dróg w powiecie krośnieńskim wkrótce się rozpoczną. Jakie odcinki zostaną naprawione? Archiwum "GL"
Udostępnij:
Dobiegają końca remonty dróg powiatowych w Starym Raduszcu (gm. Krosno Odrzańskie) i Bytnicy. W planach są kolejne. Inwestycje ruszą w Krośnie Odrzańskim, Gubinie i gm. Maszewo. Gdzie dokładnie?

Rozmawiamy ze starostą krośnieńskim Grzegorzem Garczyńskim na temat inwestycji na drogach powiatu krośnieńskiego.

- W sierpniu powinny zakończyć się dwie duże inwestycje - informuje.

Jedną z nich jest droga powiatowa w Starym Raduszcu. Remont odcinka był podzielony na etapy i obejmował trasę z Krosna Odrzańskiego w kierunku Starego Raduszcza, Strumienna i Retna. Zadanie trwało dwa lata i wiązało się z naprawą ok. 6-kilometrowego odcinka.

- Ciąg drogi z Krosna do Czarnowa będzie gotowy. Naprawiony został również odcinek w Wężyskach. Do zrobienia zostanie trasa między Czarnowem a Wężyskami - wyjaśnia Garczyński.

Drugą inwestycją, która dobiega końca jest modernizacja drogi w Bytnicy. To zakończenie wieloletniego zadania, dotyczącego remontu odcinka na trasie Krosno Odrzańskie-Bytnica oraz w samej miejscowości. Inwestycja miała swój początek ponad 10 lat temu i została podzielona na etapy. Ostatnim z nich była naprawa nawierzchni drogi, przebiegającej przez Bytnicę wraz z budową ścieżki rowerowej.

Kolejne remonty dróg w powiecie krośnieńskim wkrótce się rozpoczną. Jakie odcinki zostaną naprawione?

Powiat krośnieński. Kończą się remonty drogowe w Bytnicy i S...

Kolejne remonty dróg powiatowych w planach

28 lipca w starostwie powiatowym w Krośnie Odrzańskim podpisana została umowa na remont drogi powiatowej na odcinku Lubogoszcz - skrzyżowanie z drogą krajową nr 29. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 600 tys. zł, z czego cześć środków na wkład własny dołożyła powiatowi gmina Maszewo. Reszta zostanie pokryta z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny potrwać ok. 3-4 miesięce.

- Przygotowujemy się również do przebudowy ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ul. Metalowców. Obok powstanie szeroka asfaltowa ścieżka rowerowa - mówi starosta Garczyński.

Ponadto wkrótce mają ruszyć prace związane z jedną z większych inwestycji drogowych pow. krośnieńskiego, czyli remont ulicy Kresowej w Gubinie. Przypomnijmy, że na początku marca w siedzibie firmy Iwaniccy Meble Tapicerowane doszło do podpisania umowy na kompleksową przebudowę wspomnianej ulicy. Inwestycja będzie kosztować ponad 4 mln zł!

- Na przełomie sierpnia i września rozpoczną się prace. Powinny się one zakończyć w przyszłym roku. Najpóźniej w maju 2022 roku - informuje starosta.

Lubuskie. Gubin. Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Kresowej. 03.03.2021:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie