Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Parkowej w Krośnie Odrzańskim w przyszłym roku. Centrum miasta zyska kilkadziesiąt miejsc parkingowych WIDEO

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
W Krośnie Odrzańskim dojdzie do wyczekiwanej przebudowy ulicy Parkowej, dzięki której centrum miasta zyska dodatkowe miejsca parkingowe. Urząd miasta w Krośnie Odrzańskim pozyskał dotację w wysokości 1,9 mln zł. Realizacja inwestycji ma ruszyć w przyszłym roku.

W centrum Krosna Odrzańskiego ciągle brakuje miejsc parkingowych. W mieście planowanych jest kilka inwestycji, które mają zaradzić temu problemowi. Planowana jest przebudowa ulicy 1 Maja, gdzie powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Ponadto samorząd krośnieński zdołał zdobyć dofinansowanie, dzięki któremu przebudowana zostanie ulica Parkowa. Tam też powstanie więcej miejsc parkingowych.

Przebudowa ulicy Parkowej

Ulica Parkowa w Krośnie Odrzańskim prowadzi do targowiska miejskiego, siedziby urzędu miasta, przedszkola nr 1, a także Parku Tysiąclecia oraz hydroforni zaopatrującej miasto w wodę. Od zawsze brakuje tam miejsc parkingowych. Ma się to zmienić po przebudowie ulicy.

Gmina Krosno Odrzańskie pozyskała 1,9 mln zł na przebudowę ulicy Parkowej. Zakres prac obejmuje przebudowę 23 istniejących oraz budowę 41 nowych miejsc parkingowych o łącznej powierzchni ok. 969 mkw. W ciągu ulicy Parkowej mają powstać dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Ponadto wymieniona zostanie nawierzchnia chodników.

- Codziennie ogromna liczba osób codziennie przyjeżdża na targowisko czy do urzędu. Miejsc parkingowych w tym miejscu zdecydowanie brakuje - mówi rzecznik prasowy urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Sławomir Pawlak. - Chcemy, żeby klienci targowiska oraz petenci urzędu miasta mieli dostęp do miejsc parkingowych.

Czy miejsca parkingowe powstaną kosztem okolicznej zieleni? Urzędnicy zaprzeczają. Poświęcone zostaną jedynie chodniki przy odcinku ulicy Parkowej w okolicach siedziby urzędu miasta.

- Jeden z chodników po prawej stronie, patrząc od strony urzędu, zostanie zlikwidowany i na jego miejscu powstaną miejsca parkingowe - wyjaśnia S. Pawlak. - Podobny zabieg zostanie przeprowadzony po drugiej stronie. Ponadto przy targowisku, wzdłuż drogi powstaną zatoczki parkingowe.

Przebudowa ulicy Parkowej jest planowana na przyszły rok.

Przebudowa ulicy Parkowej w Krośnie Odrzańskim w przyszłym r...

Nowa nawierzchnia na Parkowej i droga do hydroforni

Droga również zyska nową nawierzchnię, a także dodatkowe kratki ściekowe, które pomogą przy odwodnieniu (część jezdni pod siedzibą urzędu miasta często jest zalewana podczas opadów deszczu). Na koniec skorygowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome jezdni.

Przy ulicy Parkowej znajduje się droga wewnętrzna, która prowadzi do hydroforni. Obecnie ten odcinek jest nieutwardzony. Po modernizacji się to zmieni, ponieważ w planach jest wykonanie nawierzchni drogowej częściowo bitumicznej i częściowo z kostki betonowej.

Przetarg na realizację inwestycji planowany jest na początek przyszłego roku. Szacuje się, że całość inwestycji będzie kosztować ok. 2 mln zł.

- Chcemy, żeby przebudowa ulicy Parkowej zakończyła się w przyszłym roku - informuje S. Pawlak. - Mamy już gotową dokumentację na to zadanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto