Przecięli wstęgę na drodze powiatowej w Bytnicy. To był ostatni etap wieloletniej inwestycji na trasie Krosno Odrzańskie-Bytnica

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Wideo

Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Kilkanaście lat zajęło zrealizowanie wieloetapowej inwestycji, jaką była przebudowa oraz remont trasy powiatowej Krosno Odrzańskie-Bytnica. W piątek, 17 września odbyło się oficjalne otwarcie oraz przecięcie wstęgi na ostatnim, wyremontowanym odcinku.

Długo czekali mieszkańcy Bytnicy, zwłaszcza na odcinek w ich miejscowości. Na ten etap remontu i modernizacji drogi trzeba było czekać najdłużej. Cała inwestycja, czyli przebudowa trasy powiatowej z Krosna Odrzańskiego do Bytnicy trwała kilkanaście lat, nadzorowali ją starostowie Jacek Hoffmann, Robert Pawłowski, Mirosław Glaz i Grzegorz Garczyński.

- W 2010 roku zapadła decyzja, podjęta przez ówczesny zarząd powiatu, na którego czele stał starosta Jacek Hoffmann, dotycząca przebudowy drogi powiatowej, która miała połączyć stolicę powiatu krośnieńskiego z gminą Bytnica - mówił podczas ceremonii uroczystego otwarcia drogi obecny starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński.

Inwestycja była przez lata wykonywana w etapach, dokładnie siedmiu (dokumentacja + 6 zadań budowlanych). Najdłużej trzeba było czekać na odcinek w samej Bytnicy, ale w końcu i ten został wyremontowany. Łączna długość przebudowanej trasy wynosi ponad 10 kilometrów.

- Przede wszystkim chodziło o bezpieczeństwo kierowców, ale także pieszych i rowerzystów, którzy dzięki wybudowanej ścieżce rowerowej łączą się z siecią innych szlaków pieszo-rowerowych - podkreślał starosta Garczyński.

Głos zabrał również Wojciech Grochala, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który mówił, że dzięki współpracy i wytrwałości udało się doprowadzić inwestycję do końca. Katarzyna Kis - dyrektor Wydziału Infrastruktury w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim pojawiła się w zastępstwie za Wojewodę Lubuskiego, Władysława Dajczaka i przekazała list gratulacyjny od wojewody na ręce starosty krośnieńskiego.

Piotr Niemiec – Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica wspomniał słowa poprzedniego wójta gminy Bytnica, Leszka Olgrzymka.- Kiedy rozpoczęła się inwestycja, jej pierwszy etap, to wójt mówił, że dzięki tej drodze w końcu będziemy mieli połączenie z Warszawą - zażartował.

Tak wyglądało oficjalne otwarcie wieloletniej inwestycji jaką była modernizacja drogi z Krosna Odrzańskiego do Bytnicy (z odcinkiem w Bytnicy włącznie).

Przecięli wstęgę na drodze powiatowej w Bytnicy. To był osta...

Oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie drogi

Później miała miejsce modlitwa oraz poświęcenie drogi przez obecnych na uroczystości proboszczy parafii w Radnicy i Bytnicy oraz Kapelanów Lasów Państwowych, a następnie doszło do symbolicznego przecięcia wstęgi.

- Dziękuję, w imieniu swoim i mieszkańców, władzom powiatu, wojewodzie, Lasom Państwowym. Przypominam, że inwestycja była podzielona na etapy i Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Bytnica partycypowała w budowie każdego z tych odcinków - powiedział wójt gminy Bytnica, Sebastian Bartczak. - Cieszę się niezmiernie, w końcu udało się połączyć gminę ze stolicą powiatu. Droga oraz ścieżka rowerowa tętnią życiem.

Remont drogi powiatowej zrealizowany był przez powiat krośnieński, dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz współfinansowaniu Nadleśnictwa Bytnica i gminy Bytnica.

Wartość inwestycji (ostatniego odcinka) wynosi: 2 194 902 zł, z czego:

  • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – 1 097 451 zł
  • Powiat Krośnieński – 397 451 zł
  • Nadleśnictwo Bytnica – 600 000 zł
  • Gmina Bytnica - 100 000 zł

Otwarcie drogi powiatowej między Bytnicą a Krosnem Odrzańskim:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie