Przegląd marca 2020 w Krośnie Odrzańskim, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Krosna Odrzańskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2”?

Przegląd marca 2020 w Krośnie Odrzańskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina apelują do mieszkańców, aby zostali w domu

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina również angażują się w walkę z koronawirusem i nagłaśniają akcję #zostanwdomu. Komunikaty o zachowaniu wszelkich środków ostrożności przekazywane są w rozmowach z mieszkańcami, jak i za pośrednictwem urządzeń nagłaśniających z radiowozów.

📢 Imprezy w Gubinie i Krośnie Odrzańskim odwoływane na potęgę. Nie będzie Wiosny nad Nysą i Grand Prix Gubina. A Rybobranie?

Pytaliśmy już o organizację największych imprez w powiecie krośnieńskim. Wszystko wskazuje na to, że przez epidemię koronawirusa żadna z nich się nie odbędzie. Organizatorzy Wiosny nad Nysą już poinformowali o całkowitym jej odwołaniu. Poza tym jedna z największych imprez charytatywnych, Grand Prix Gubina organizowane przez Esquadrę również zostało odwołane. A Rybobranie?

Prasówka marzec Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Krosna Odrzańskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Coraz więcej osób pomaga w dobie koronawirusa. W Dąbiu również szyją maseczki ochronne dla szpitala

W szpitalach potrzebna jest pomoc, na którą już kilka dni temu odpowiedziało kilka lokalnych firm (Iwaniccy Meble Tapicerowane, Forma AZ), szyjąc maseczki. Coraz więcej instytucji włącza się do tej pomocy. Wśród nich znajduje się m.in. gmina Dąbie.

📢 Wspominki. Jak kiedyś powstawały obiekty sportowe w Krośnie Odrzańskim? Zobaczcie na zdjęciach Ośrodka Sportu i Rekreacji

Nie jest to aż tak odległa przeszłość, ale patrząc na to czego jeszcze tak nie było, człowiek zaczyna doceniać co już jest. W Krośnie Odrzańskim w niewielkim odstępie czasu powstała kręgielnia, stadion, kort tenisowy. A przecież do dyspozycji są jeszcze hale sportowe czy boiska w górnej części miasta. Jeszcze nie tak dawno większości tych obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji nie było. Jak powstawały? Zobaczcie na zdjęciach!

📢 Tygodniowy przegląd prasy (Krosno Odrzańskie, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Krosna Odrzańskiego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zniszczone graniczne mosty na Odrze i Nysie Łużyckiej. Miały być odbudowane, a zostały zapomniane”?

📢 Zniszczone graniczne mosty na Odrze i Nysie Łużyckiej. Miały być odbudowane, a zostały zapomniane

Jeszcze dziś, gdy spojrzymy na mapę zachodniego pogranicza, ujrzymy nagle urywające się na brzegu Nysy Łużyckiej i Odry drogi, przedzielone na pół wsie i miasta. Często nawet nawigacja się myli i utrzymuje, że znajdziemy tu mosty...

📢 Kolejny przypadek koronawirusa w Lubuskiem. Pierwszy w powiecie nowosolskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (28 marca), po godz. 9.00, o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

📢 Turyści licznie odwiedzają figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. Niestety, to co tam widzą jest niechlubną wizytówką kultowego miejsca

Figura Chrystusa Króla, która rozsławiła Świebodzin nie tylko w kraju, ale i na całym świecie została wzniesiona w listopadzie 2010. Budowniczy pomnika ksiądz Sylwester Zawadzki nie kryły wtedy wzruszenia. - Jestem bardzo szczęśliwy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedział „GL”. To co tam zastaliśmy po dziesięciu latach wizytówką już na pewno nie jest.
KLIKNIJ W GALERIĘ I ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Lekarze z Włoch apelują do kolegów z innych krajów: „To doprowadziło do katastrofy”. Czego możemy nauczyć się od Włochów?

Włoscy lekarze pracujący w szpitalu znajdującym się w centrum epidemii opublikowali apel do kolegów z innych państw. Przytacza go portal Fakt.pl. W apelu lekarze z Włoch przyznają się do największych błędów, radzą też, co należy zrobić, żeby nie powtórzyć włoskiego scenariusza. Kraj jest w katastrofalnym położeniu. We Włoszech zakażonych może być już 53 tys. ludzi. Ofiar śmiertelnych koronawirusa jest tutaj więcej niż w Chinach.

📢 Niesamowite zdjęcia naszych Czytelników! Wilki, sarny, żubry, łosie w ich naturalnych środowisku

Nasi Czytelnicy naprawdę stanęli niemal oko w oko z dzikimi zwierzętami. Zapraszamy do obejrzenia tych niesamowitych zdjęć.

📢 W Gubinie planują rozbudowę monitoringu miejskiego. Gdzie obecnie sięga wzrok kamer?

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy materiał z Krosna Odrzańskiego, dotyczący monitoringu. Gdzie patrzą kamery? Ile ich jest? Na te pytania odpowiedzieliśmy w przypadku stolicy powiatu krośnieńskiego. A jak jest w Gubinie? Wiemy, że miasto przygraniczne również przygotowuje się do rozbudowy monitoringu. Sprawdzamy gdzie spoglądają oczy kamer.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Marek Cebula: Nie będzie możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju

Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula jako prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego przesłał pismo do Państwowej Komisji Wyborczej. Wskazuje w nim szereg problemów, które uniemożliwią przeprowadzenie zbliżających się wyborów prezydenckich. Do tego członkowie komisji już deklarują, że ze względu na koronawirusa nie mają zamiaru brać udziału w ich pracach.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Jak nowe restrykcje wpłyną na lokalne firmy? Transport wciąż działa. Iwaniccy Meble Tapicerowane dalej pracują

Wielu mieszkańców miast przygranicznych wiele straci ze względu na ostatnie restrykcje związane z koronawirusem. Większe problemy mogą też mieć firmy, chociaż szczęśliwie dla nich transport nie będzie obejmowany kwarantanną.

📢 Ratownicy z Gubina wracają do pracy! Chłopiec z którym mieli styczność nie ma koronawirusa

W środę, 25 marca czekali jak na szpilkach na wyniki chłopca z Gubina, który z urazem głowy trafił do szpitala i podejrzewano u niego koronawirusa. Kto czekał? M.in. dwóch ratowników oraz lekarz z ekipy ratowniczej z Gubina, którzy mogli zostać objęci kwarantanną.

📢 Pielęgniarki mają problem z dojazdem do szpitala w Zielonej Górze, bo kursów autobusowych jest coraz mniej

Coraz większe restrykcje sprawiają, że trudności z działaniem... mogą mieć nawet szpitale. Dzwonią do nas pielęgniarki, nie mające prawa jazdy, które nie mogą dostać się do pracy, ponieważ przewoźnicy zawieszają kursy. A przecież w lecznicach już są braki kadrowe...

📢 Załoga ratowników z Gubina również uziemiona? Ekipa karetki ZCM też brała udział w interwencji z chłopcem, który może mieć koronawirusa

W piątek, 20 marca musiała interweniować gubińska załoga ratownictwa Zachodniego Centrum Medycznego. Chodziło o 4-letniego chłopca, który doznał urazu głowy i został przetransportowany śmigłowcem do Zielonej Góry. Okazuje się, że dziecko może mieć koronawirusa. A to oznacza, że lokalna załoga karetki została uziemiona.

📢 Nowe przepisy. Pracujesz w Niemczech i mieszkasz w Polsce? Będziesz musiał przejść kwarantannę

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że od 27 marca wszystkie osoby, przekraczające granicę z Niemcami, będą objęte obowiązkową kwarantanną.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Puste parki w Krośnie Odrzańskim. Zakaz wychodzenia z domów sprawił, że miasto jeszcze bardziej opustoszało?

Podobny materiał popełniliśmy kilka tygodni temu. Wtedy można było zauważyć pojedynczych spacerowiczów z psami, kilka par w parku, na pumptracku w Parku Tysiąclecia bawiło się parę młodych osób. Teraz jest jeszcze bardzie pusto. Coraz mniej osób wychodzi z domu, po tym jak rząd powiadomił o kolejnych restrykcjach, związanych z epidemią koronawirusa. Tak wyglądają krośnieńskie parki. Nie wymazaliśmy z tych zdjęć ludzi. Ich tam zwyczajnie nie ma.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nielegalna aneksja terytoriów Ukrainy - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie