Przegląd prasy z kwietnia 2021 w Krośnie Odrzańskim, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd kwietnia 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd kwietnia 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Krosna Odrzańskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zjawiskowe kobiety z naszej okolicy w pięknych okolicznościach przyrody. Cudowne portrety. Zdjęcia wykonane przez Grzegorza Sawko”?

Przegląd kwietnia 2021 w Krośnie Odrzańskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zjawiskowe kobiety z naszej okolicy w pięknych okolicznościach przyrody. Cudowne portrety. Zdjęcia wykonane przez Grzegorza Sawko

Grzegorz Sawko to znany miejscowy fotograf, który zasłynął głównie zdjęciami wykonywanymi na łonie natury. Ale to nie jedyny typ fotografii, jakie wykonuje. Rozmawiamy z G. Sawko o jego początkach z aparatem oraz o tym co fotografuje. Zapraszamy też do oglądania wyjątkowych portretów zjawiskowych kobiet z naszej okolicy, wykonanych właśnie przez G. Sawko w pięknych okolicznościach przyrody i nie tylko.

📢 Majówka z Brzeźnickimi Smakami! W gminie Dąbie otwarty zostanie targ produktów regionalnych. Jak to będzie wyglądać?

"Brzeźnickie smaki - targ produktów regionalnych". To nowe wydarzenie w naszej okolicy, które ma za zadanie promować region. Od maja w Starym Młynie w Brzeźnicy (gmina Dąbie) będzie można zaopatrzyć się w spożywcze produkty regionalne.

📢 Jak doszło do tragicznego wypadku na ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim? Ile grozi 27-letniemu sprawcy zdarzenia z Ukrainy

W czwartek, 29 kwietnia na ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim doszło do tragicznego wypadku. Zginął 39-letni ojciec trójki dzieci. Sprawcą zdarzenia jest 27-letni obywatel Ukrainy. Ile grozi kierowcy zdradza prokuratura i ujawnia okoliczności zdarzenia.

Prasówka kwiecień Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Krosna Odrzańskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Krosno Odrzańskie i okolice są piękne. Zobaczcie na cudownych zdjęciach Małgorzaty Kucikiewicz!

Krosno Odrzańskie i okolice są piękne, gdy spojrzy się na zdjęcia pani Małgorzaty Kucikiewicz. Mieszkanka Krosna Odrzańskiego, pochodząca z Gęstowic (gmina Maszewo), hobbystyczne zajmuje się fotografią i wykonała wiele pięknych zdjęć w naszej okolicy.

📢 Tragiczny wypadek w Krośnie Odrzańskim. Dodge jadący ulicą Piastów uderzył w zaparkowanego nissana, ten śmiertelnie potrącił 39-latka

W czwartek, 29 kwietnia, w okolicach południa, na ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim doszło do śmiertelnego wypadku. Dodge uderzył w zaparkowanego nissana, który odbił się i potrącił 39-letniego mężczyznę. Trwają ustalenia okoliczności zdarzenia.

📢 Lubuskie. Niewiarygodne! Ci kierowcy naprawdę to zrobili. Zobacz "manewry", po których można się tylko złapać za głowę

Albo nie wiedzą co to strach, albo są oswojeni z głupotą. Bo jak to inaczej wytłumaczyć? Te mocne słowa dotyczą tego, co wyprawiają niektórzy kierowcy na lubuskich drogach. Gwarantujemy wam, że po zapoznaniu się z przypadkami z naszego materiału nie będziecie w stanie uwierzyć, że to naprawdę miało miejsce! I nie są to historie wymyślone. Możecie tylko domyślać się, jakie miny mieli policjanci interweniujący w tych wszystkich przypadkach. Wyobraźnia niektórych osób siedzących za kółkiem (a raczej jej brak) woła o pomstę do nieba. Oto co dzieje się na drogach w waszym regionie. Nie uwierzycie, jak zobaczycie!

📢 TOP 10. Najlepsi lekarze w regionie. Ranking lekarzy rodzinnych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Tych specjalistów polecają sami pacjenci

Ranking najlepszych lekarzy rodzinnych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie powstał w oparciu o opinie z portalu znanylekarz.pl. Opinie na tej stronie internetowej wystawiają sami pacjenci zadowoleni z opieki swoich lekarzy. W naszej galerii przedstawiamy najlepszych specjalistów (według oceniających). Przedział ocen od 1 do 5 gwiazdek. Trzeba jednak pamiętać, że niektórzy mają tylko kilka opinii, inni więcej.

📢 Społecznicy z Gubina zebrali 300 worków śmieci! Zorganizowali trzy akcje, podczas których sprzątali brzeg Nysy Łużyckiej

Często mówi się, że Gubin jest brudny. Część mieszkańców postanowiła coś z tym zrobić. Grupa społeczników w kwietniu zebrała się trzykrotnie, aby posprzątać odcinek brzegu Nysy Łużyckiej. Zebrali około 300 worków na śmieci! Organizatorzy już myślą nad kolejnymi akcjami.

📢 11-letni Maciej Piechowiak znów zachwyca w MasterChef Junior. Zrobił najlepszy deser. Wygrał jedną z konkurencji w ostatnim odcinku programu

Maciej Piechowiak z Dychowa (gmina Bobrowice) znów zachwycił podczas programu MasterChef Junior! Tym razem 11-latek przyrządził fantastyczny deser, który pozwolił mu wygrać jedną z konkurencji w ostatnim odcinku programu. Młody kucharz podzielił się też przepisem na swoje słodkości.

📢 Chaty hobbitów? Nie góralskie domy, które projektuje "Gaudi z Podhala". Kim jest? Zaskoczenie! 24.04.2021

Nazywają go góralskim Gaudim. Pochodzący z Kościeliska architekt Sebastian Pitoń tworzy projekty górskich domów innych niż wszystkie. Niektórym kojarzą się one z Tolkienowskim światem z Hobbita i Władcy Pierścieni.

📢 Te zdjęcia mieszkańców Gubina z lat 80 były czarno-białe, a teraz zyskały kolor. Pokolorowaliśmy kolejne archiwalne zdjęcia gubinian

Publikowaliśmy już archiwalne zdjęcia z Gubina z różnych okresów. Siłą rzeczy, w większości były to fotografie czaro-białe. Ale teraz niektóre z nich zyskały kolor. Pokolorowaliśmy stare zdjęcia, przedstawiające mieszkańców Gubina z lat 80.

📢 Ile osób dziennie będzie szczepionych w punktach w Krośnie Odrzańskim i Gubinie? NFZ ocenił pozytywnie Punkty Szczepień Powszechnych

Szczepienia przeciw koronawirusowi w powiecie krośnieńskim w najbliższym czasie powinny przyspieszyć. Punkty szczepień powszechnych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. W ostatnich dniach odbyła się kontrola z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystko gotowe. Ile osób dziennie będzie szczepionych w Krośnie i Gubinie?

📢 Robinie akacjowe wycinane na potęgę. Znikają pszczele pasieki w okolicach Krosna Odrzańskiego, w innych spada produkcja

Pszczelarze z Krosna Odrzańskiego, gminy Maszewo, Cybinki i okolic głośno mówią o wycince robinii akacjowych i jej wpływie na ich działalność. Ich pszczoły pozbawiane są największego źródła pokarmu. Wiele lokalnych pasiek w ostatnich latach przestało istnieć, w innych produkcja się zmniejsza.

📢 Dwa pociski moździerzowe z II wojny światowej znalezione w Krośnie Odrzańskim. Niewybuchy leżały na terenie jednostki wojskowej

21 kwietnia w godzinach popołudniowych ewakuowano część budynków z okolic ulicy Piastów i placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim. Na terenie miejscowej jednostki wojskowej znaleziono dwa niewybuchy i amunicję z okresu II wojny światowej.

📢 Niewybuch w Krośnie Odrzańskim! Znaleziono go na terenie jednostki wojskowej. Ewakuowano okolicę. Ruch na ulicy Piastów jest zablokowany

W środę, 21 kwietnia na terenie jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim, w okolicach ulicy Piastów znaleziono niewybuch. Okolica została ewakuowana, a ruch na ulicy Piastów zablokowany. Policja kieruje wskazuje objazdy.

📢 Będzie powtórka w walce o szkoły. Podstawówka w Radnicy wciąż do likwidacji, szkoła specjalna liczy na nową siedzibę

Ponownie Lubuski Kurator Oświaty nie wydał zgody na zamknięcie szkoły podstawowej w Radnicy. Tym samym niemożliwe jest przeniesienie siedziby Zespołu Szkół Specjalnych z fatalnego obiektu w Krośnie Odrzańskim.
Gmina Krosno Odrzańskie oraz starostwo nastawia się jednak na to, że na początku przyszłego roku działania zostaną powtórzone i SP Radnica znów będzie zagrożone likwidacją.

📢 Paweł Krupiński z Gubina zdobywa kolejne medale! Niepełnosprawny pływak rywalizował w zawodach międzynarodowych w Kędzierzynie-Koźlu

Paweł Krupiński z Gubina z zespołem Downa ponownie odnosi sukces na scenie pływackiej. Tym razem niepełnosprawny pływak wziął udział w zawodach międzynarodowych w Kędzierzynie-Koźlu i zdobył medale, a także uzyskał kwalifikację do Europejskich Igrzyskach osób z Zespołem Downa, które odbędą się we Włoszech.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Będą dwa punkty szczepień powszechnych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Są już gotowe! Kiedy ruszą?

W Krośnie Odrzańskim i Gubinie przyspieszą szczepienia na koronawirusa. Powiat krośnieński przygotował już Punkty Szczepień Powszechnych w obu miastach. Kiedy zaczną funkcjonować?

📢 Zakrzepica po szczepionce. Jeśli masz takie objawy po szczepionce przeciwko COVID-19, to może być zakrzep krwi [LISTA]

Zakrzepica to choroba, o której w ostatni tygodniach zrobiło się głośno, głównie przez wiązanie jej ze szczepionką przeciw COVID-19. Zakrzepica nie zawsze prowadzi do powikłań. W niektórych przypadkach organizm może sam sobie pomóc i częściowo lub całkowicie rozpuścić istniejący zakrzep. Jakie objawy mogą wskazywać na wystąpienie zakrzepicy? Kiedy lepiej zwrócić się po pomoc do lekarza? Zobacz koniecznie wczesne objawy zakrzepicy.

📢 Nie trzeba daleko szukać miejsca na krótki relaks. Wypad na weekend pod Krosno Odrzańskie. Gdzie? Do Szklarki Radnickiej

Szklarka Radnicka w pobliżu Krosna Odrzańskiego (powiat krośnieński). Czym się wyróżnia? Czy to raj dla wędkarzy? Nie tylko. To ciekawa miejscowość, bo wygląda jakby dwie wsie złączyły się w jedną. Jedna nad jeziorem Kąpielowe, druga - wokół stacji kolejowej. Dawniej słynęła z huty szkła, a w czasie drugiej wojny produkowano tu części do niemieckich myśliwców. A dzisiaj?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Drożyzna nad Bałtykiem. Lepiej wyjechać za granicę?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie