Przegląd tygodnia w Krośnie Odrzańskim, najważniejsze wydarzenia od 28.03 do 3.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Cukiernia rozrusza deptak w Krośnie Odrzańskim? Powstanie w budynku... po małym kościele. Wcześniej obiekt należał do niemieckiej rodziny”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Krosno Odrzańskie od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Cukiernia rozrusza deptak w Krośnie Odrzańskim? Powstanie w budynku... po małym kościele. Wcześniej obiekt należał do niemieckiej rodziny

Wjazd na ulicę Podgórną (dawniej WOP) w Krośnie Odrzańskim. W jednym z budynków jest prowadzony remont. Modernizowany jest kościół nowoapostolski? Nie! Budynek został kupiony przez Niemca - Jörga Miekley, który zamierza tam otworzyć cukiernię. Nowy właściciel mówi, że budynek był wcześniej w jego rodzinie. Przed wojną był tam sklep...

📢 TOP 10 nieoczywistych pomysłów na wielkanocny spacer. Warto zobaczyć

Zwykle namawiamy do odwiedzenia Parku Mużakowskiego, Parku Narodowego Ujście Warty, czy któregoś z opactw, sanktuariów, kościołów. Dziś polecamy spacer w miejsca... nieoczywiste. Bo czy uwierzycie, że w Lubuskiem znajdziecie pustynię...? Nasz region ma sporo turystycznych brylantów. Jednak kryje również mnóstwo brylantów, które czekają na oszlifowanie. Spróbujmy kilka znaleźć..

📢 Panie na łonie natury (i nie tylko) w obiektywie Grzegorza Sawko. Portrety pięknych kobiet. Zobaczcie te zdjęcia!

Lokalny fotograf, Grzegorz Sawko jest znany przede wszystkim ze zdjęć wykonywanych na łonie natury. Ale to nie jedyny typ fotografii, jakie wykonuje. Rozmawiamy o początkach z aparatem Grzegorza Sawko i tym co fotografuje. Zapraszamy też do oglądania wyjątkowych portretów kobiet, wykonanych właśnie przez G. Sawko na łonie natury i nie tylko.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Krosno Odrzańskie było planem filmowym. 10 lat temu w naszym mieście kręcono "Yumę". Rok później odbyła się premiera w klubie garnizonowym

Pamiętacie film "Yuma"? To swego czasu był głośny film, w którym wystąpili m.in. Jakub Gierszał, Tomasz Kot i Katarzyna Figura. Akcja rozgrywała się w fikcyjnym mieście Brzeg, które zostało stworzone... w Krośnie Odrzańskim. W naszym mieście 10 lat temu kręcono ten film. Rok później miała miejsce premiera filmu w klubie garnizonowym w Krośnie Odrzańskim. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii sprzed dekady.

📢 Gubin w latach 80. Tak wyglądali mieszkańcy miasta. Oglądamy stare zdjęcia z zasobów Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej

Przedstawiamy kolejny materiał z cyklu "Mieszkańcy Gubina dawniej". Tym razem wybieram się w podróż do lat 80. i przyglądamy się ówczesnym mieszkańcom. Zapraszamy do oglądania zdjęć z książki "Gubinianie" autorstwa Stefana Pilaczyńskiego, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej.

📢 Lili ma pięć lat i... mówi w trzech językach! Rozmawiamy z jej mamą, lektorką Katarzyną Mazur o zaletach nauczania dwujęzycznego

Szkoła Języków Obcych UMLAUT w Krośnie Odrzańskim działa od 11 lat. Założyła ją Katarzyna Mazur. Obecnie krośnianka tworzy własne książki do nauki języka niemieckiego. Oprócz tego od małego uczy swoją córkę Lili... aż trzech języków! - To wspomaga rozwój dziecka - zapewnia lektorka.

📢 Lubuskie. Te ruiny, zamki i pałace czekają aż je odkryjesz! Wybierzcie rower lub samochód. Odkryj tajemnice!

W naszym regionie jest wiele militarnych perełek, które trzeba zobaczyć. Często zachwycamy się Dolnym Śląskiem, ale nie doceniamy tego, co mamy tuż pod nosem. Lubuskie naprawdę da się lubić i jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. Ważne również by robiąc to nie spieszyć się zbytnio. Nacieszmy nasze oko każdym szczegółem. Weźcie czystą kartkę, długopis w dłoń i notujcie. Oto miejsca w naszym regionie, które trzeba zobaczyć.

📢 Tanie domy od komorników. Oferty z woj. lubuskiego. Niektóre to prawdziwe okazje!

Komornicy z województwa lubuskiego zajmują nieruchomości zadłużonym osobom. Później są one wystawiane na licytacjach. Sprawdziliśmy, jakie domy są aktualnie wystawione na sprzedaż. Planujesz kupić dom? Warto śledzić licytacje komornicze. Można na nich trafić prawdziwe okazje!

Konkretne domy, wraz z ich ceną wywoławczą oraz lokalizacją, prezentujemy na kolejnych zdjęciach tej galerii >>>

Nieruchomości wystawione na licytację są zajmowane osobom zadłużonym. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty domów na sprzedaż z województwa lubuskiego. Wszystkie oferty pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl.

📢 Lubuskie. Woda lała się litrami! Tak kilkadziesiąt lat temu świętowaliśmy śmigus-dyngus. Zobacz wyjątkowo czarno-białe zdjęcia!

Tradycja zanika. Obecnie śmigus-dyngus to coraz częściej jedynie symbol. Zwłaszcza teraz, kiedy w obliczu pandemii musimy zostać w domach, najbardziej to odczuwamy. Ale kiedyś, to było coś...

📢 Lubuskie. Wielkanoc w regionie na czarno-białych zdjęciach. Pamiętacie wielkanocne kramy, sprzedawców palm? - wyjątkowe fotografie

"Kiedyś to była Wielkanoc" - nie powiedział nigdy żaden współczesny "młodzian". Ale już nasi ojcowie, mamy i dziadkowie ten szczególny czas okołoświąteczny wspominają z sentymentem.

📢 Lubuskie. Policjanci z regionu wypisują mandaty za brak maseczek. W ciągu doby było ich aż 241!

Lubuscy policjanci kontrolują, czy mieszkańcy regionu stosują się do obowiązujących przepisów i zakrywają usta i nos maseczkami. Tylko ostatniej doby wystawiono 241 mandatów. Były też wnioski o ukaranie do sądu.

📢 24 lata temu Gorzów odwiedził Jan Paweł II. To był wyjątkowy dzień dla wiernych - zdjęcia Lubuszan z papieżem

2 kwietnia mija dokładnie 16 lat od śmierci papieża Polaka. Wielu Lubuszan zapewne pamięta, że 24 lata temu Jan Paweł II odwiedził Gorzów. Na spotkanie z nim przybyło wówczas około 400 tys. osób. To było największe zgromadzenie w dziejach Gorzowa Wlkp. i diecezji zielonogórsko - gorzowskiej. Wierni pamiętają, że Ojciec Święty nie mógł się rozstać z pielgrzymami, był wzruszony ich entuzjazmem. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Plac, na którym spotkali się z Ojcem Świętym, zyskał miano placu Jana Pawła II. Stanął tam też Jego pomnik. Mamy dla was niesamowitą galerią waszych zdjęć z papieżem Polakiem. Zobaczcie!

📢 Wypadek na drodze krajowej nr 32. Zderzenie dwóch samochodów w okolicach Pleśna, nieopodal Gubina

Do niebezpiecznego zderzenia dwóch samochodów doszło na drodze krajowej nr 32, w okolicach Pleśna (gmina Gubin).

📢 Trzecia fala koronawirusa nasila się, a lubuskie szpitale będą musiały oddać część pieniędzy? Lecznice: co to za "prezent"?

Marszałek Elżbieta Anna Polak przybliżyła na specjalnie zwołanej konferencji sytuację epidemiczną w naszym regionie. O ile trzecia fala się nasila, to w ostatnich dniach do stresu i codziennej walki doszedł kolejny problem. A mianowicie obawa, że część finansowania, które szpitale otrzymały w zeszłym roku, trzeba będzie zwrócić. Dlaczego?

📢 Powraca Wodna Wojna w Grabicach! Mieszkańcy regionu zbiorą się w małej wsi i znów będą oblewać się podczas Lanego Poniedziałku

To już tradycja, że w Lany Poniedziałek (czy też Śmigus-Dyngus) w Grabicach mieszkańcy wsi oraz okolicy zbierają się na lokalnym placu zabaw i oblewają się wodą. Nie zatrzymuje ich deszcz oraz śnieg, a w tym roku nie powstrzyma ich nawet pandemia koronawirusa.

📢 Grzegorz Braun tłumaczy dlaczego nie zakłada maseczki: Chcę oddychać pełną piersią. Konstytucja mi na to pozwala [WIDEO]

Wiele kontrowersji budzi zachowanie posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w przestrzeni publicznej nie stosuje się do obowiązujących norm i nie zakłada maseczki ochronnej. Zapytaliśmy go zatem, dlaczego łamie obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa.

📢 Ustalono tożsamość tajemniczego mężczyzny z tatuażami! Kim jest "łapacz snów", który został zatrzymany przez policjantów ze Świebodzina?

Nie miał dokumentów, nie odzywał się do nikogo, a na ciele miał charakterystyczne tatuaże, m.in. "łapacz snów". Mowa o tajemniczym mężczyźnie, którego w pociągu z Berlina do Warszawy zatrzymali policjanci ze Świebodzina. Przez wiele tygodni nieznajomy przebywał na obserwacji w szpitalu w Ciborzu. W końcu udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Kim jest?

📢 Zderzenie roweru z samochodem w Gubinie. 68-letni mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność

We wtorek (30 marca) na ulicy Rycerskiej w Gubinie doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem. 68-letni mężczyzna trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i podkreśla, że rowerzyści są pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Rowerzysta ma swoje obowiązki, ale i uprawnienia o czym czasami zapominają kierowcy.

📢 Obchody wielkanocne w Krośnie Odrzańskim dawniej. Zobaczcie jak wyglądało Misterium Męki Pańskiej w 2008 roku!

Zbliża się Wielkanoc i te święta w Krośnie Odrzańskim obchodzone były różnie. Dzięki zdjęciom lokalnego miłośnika fotografii, Stanisława Straszkiewicza ponownie cofamy się w czasie. Kilkanaście lat temu przygotowano inscenizację Misterium Męki Pańskiej. Zobaczcie te zdjęcia!

📢 Wielkanoc. Jajo, czyli cud nie tylko od święta. Niepozorne jajo skrywa w skorupce mnóstwo tajemnic

Przypominamy sobie o nim przy okazji Wielkanocy lub, gdy przyjdzie nam smak na jajecznicę. Tymczasem mamy do czynienia z cudem. Cudem natury. Co było najpierw, jajko czy kura? Prof. Piotr Tryjanowski z katedry zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nie ma wątpliwości.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Znamy nową listę obostrzeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie