Przegląd tygodnia w Krośnie Odrzańskim, najważniejsze wydarzenia od 3.10 do 9.10.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.10 do 9.10.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.10 do 9.10.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.10 a 9.10.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Strażacy-ochotnicy z Dąbia i Brodów zakupią nowy sprzęt. Otrzymali promesy z Funduszu Sprawiedliwości. Ponad 100 tys. zł!”?

Przegląd tygodnia Krosno Odrzańskie od 3.10 do 9.10.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Strażacy-ochotnicy z Dąbia i Brodów zakupią nowy sprzęt. Otrzymali promesy z Funduszu Sprawiedliwości. Ponad 100 tys. zł!

8 października w Dąbiu odbyło się przekazanie promes z Funduszu Sprawiedliwości dla gmin Brody i Dąbie. Ponad 100 tys. zł zostanie przeznaczonych na sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych.

📢 Wielkie imprezy wrócą do Dąbia w przyszłym roku. Będzie kolejna odsłona Lubuskiego Lata Kulturalnego! Ale trochę inna

Organizatorzy Lubuskiego Lata Kulturalnego potwierdzili, że w przyszłym roku w Dąbiu odbędzie się kolejna odsłona wielkiego cyklu wydarzeń. Znów będą koncerty, spektakle teatralne, kabarety! Ale Lubuskie Lato Kulturalne 2022 będzie trochę inne. Jakie? Zapytaliśmy.

📢 Złoto naznaczone tragedią. 10 lat temu żużlowcy Falubazu Zielona Góra zdobyli mistrzostwo Polski. Pamiętacie?

W październiku 2011 roku żużlowcy Falubazu Zielona Góra sięgnęli po szósty w historii klubu tytuł drużynowego mistrza Polski. W finałowym dwumeczu rozgrywek ekstraligi zielonogórzanie pokonali Unię Leszno.
W finałowym dwumeczu rozgrywek ekstraligi zielonogórzanie pokonali Unię Leszno. Przed mistrzowskim sezonem klub przewietrzył drużynę. Zespół opuścili Niels Kristian Iversen i Fredrik Lindgren. Zatrudniono za to świetnego Andreasa Jonssona i najsłynniejszego spośród trenerów - Marka Cieślaka. Na tle innych drużyn skład zespołu stawiał zielonogórzan w roli ekstraligowych faworytów. Faworyt nie zawiódł, pojechał po złoto. Dekoracja mistrzów odbyła się na zielonogórskim stadionie. Żużlowcy jeździli po torze zabytkowym angielskim piętrusem. Później ruszyli nim na ulice Zielonej Góry, feta przeniosła się pod Palmiarnię.

Po kilku godzinach święto przybrało nieoczekiwany obrót. Na al. Konstytucji jeden z kibiców Falubazu wbiegł na jezdnię wprost pod nieoznakowaną policyjną furgonetkę.[/b] Zginął na miejscu. Za chwilę doszło do zamieszek w wyniku, których m.in. ciężko ranne zostały dwie policjantki. Zdemolowanych zostało m.in. kilkanaście radiowozów, prywatne samochody, dwie stacje benzynowe, przystanki autobusowe. Radość i wielkie święto przerodziło się w czarny dzień zielonogórskiego żużla.

Obejrzyjcie w naszej GALERII zdjęcia sprzed 10 lat >>>>

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.10-9.10.2021 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy Wiek Emerytalny dla chętnych. Takie mają być zasady emerytur stażowych [10.10.21 r.]

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że projekt emerytur stażowych na pewno powstanie. Według najnowszych informacji, uzgodnione zostały już warunki przejścia na emeryturę stażową. Sprawdź, jakie będą zasady.

📢 Gubin. Więzienie w Wałowicach znów uchroniło się przed zawieszeniem. Czy w przyszłości będą kolejne próby zamknięcia Oddziału Zewnętrznego?

Po raz drugi w tym roku oddział zewnętrzny w Wałowicach miał zostać zawieszony i po raz drugi jednostka uchroniła się od tego. Więzienie pod Gubinem ma funkcjonować jak dotychczas. Tylko czy nie będzie kolejnej powtórki za kilka miesięcy?

📢 Miał dość pandemii, wykopał "norę" i mieszka... w lesie w Skorzeszycach! 54-letniemu panu Mariuszowi żyje się tu świetnie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Robi pranie w rzece, je to, co uzbiera w lesie, czasem kupuje boczek i chleb. 54-letni pan Mariusz z Elbląga miał dość słuchania o pandemii, obostrzeniach i testach na koronawirusa, postanowił "uciec" od cywilizacji i psychicznie odpocząć. Mężczyzna wykopał w Skorzeszycach, w gminie Górno profesjonalną ziemiankę i stał się "człowiekiem z lasu". Poznajcie jego niezwykłą historię!

📢 Grzegorz Krychowiak prywatnie. Oryginalne stylówki, egzotyczne podróże [zdjęcia]

Pomocnik reprezentacji Polski, szczęśliwy mąż Celii Januat i wielki miłośnik mody. Grzegorz Krychowiak to jednej z najbardziej popularnych piłkarzy biało-czerwonej kadry. Jaki jest prywatnie? gdzie spędza wakacje? Jak nosi się na co dzień? Zobaczcie zdjęcia >>>

📢 Takie ciekawe zjawiska astronomiczne czekają nas w najbliższym czasie. Zobacz koniecznie! [lista - 10.10.21 r.]

Kalendarz zjawisk astronomicznych. W 2021 roku warto spoglądać w niebo. Spektakularne deszcze meteorów, kometa przelatująca blisko Ziemi i częściowe zaćmienie Księżyca to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na obserwatorów nocnego nieba. Sprawdź, jakie zjawiska astronomiczne będzie można zobaczyć w najbliższym czasie na niebie i które z nich będzie można zobaczyć w Polsce.

📢 Ile kosztuje litr paliwa w Europie? Sprawdziliśmy to dla Was. Polska wśród najtańszych państw w całej Unii Europejskiej

Ceny paliw rosną w całej Europie, w Polsce należą do jednych z najniższych w całej Unii Europejskiej. Statystyczny Polak za średnie wynagrodzenie może zatankować o 60 procent więcej paliwa, niż mógł to zrobić 10 lat temu.

📢 Gubin. Audi przebiło barierki i wpadło do rzeki. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala w Berlinie

Do poważnego wypadku doszło w piątek w nocy, 8 października na moście w Gubinie. Kierowca audi walczy był reanimowany.

📢 Kolejna walka z "śmierdzącą" inwestycją? W Pławiu mieszkańcy gminy Dąbie mobilizują się przeciwko kompostowni, która ma powstać w okolicy

W Pławiu (gmina Dąbie) mieszkańcy mobilizują się przeciwko planowanej kompostowni, która ma powstać w ich sąsiedztwie.

📢 Zarośnięte osiedle między ulicą Wakacyjną a Pionierów. Nie koszone od roku?

W okolicach budynków garażowych między ulicą Pionierów a Wakacyjną w Krośnie Odrzańskim powstaje mała dżungla. Jedna z mieszkanek zwróciła się do nas z interwencją.

📢 Deptak w Krośnie Odrzańskim. Jak przez lata zmieniała się ulica Podgórna, wcześniej ulica WOP? Porównajcie zdjęcia!

Deptak w Krośnie Odrzańskim zmieniał się przez lata. Znajdujący się na dzisiejszej ulicy Podgórnej (dawniej ul. WOP) nie jest tak uczęszczany. Kiedyś było inaczej. Zobaczcie jaką transformację przeszedł krośnieński deptak, porównując stare zdjęcia z aktualnymi.

📢 Prędkość w terenie zabudowanym do 30 km/h? Parlament Europejski przyjął nową rezolucję

Parlament Europejski chce, by na terenie całej Unii Europejskiej obowiązywało w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości do 30 km/h. Takie rozwiązanie miałoby zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków na drogach.

📢 Rok temu sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedziła gminę Gubin. Spotkała się z młodzieżą i prowadziła warsztaty z zakresu prawa

Równo rok temu, 7 października 2020 roku słynna sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z programów telewizyjnych, odwiedziła gminę Gubin. Była w Czarnowicach, Grabicach oraz Clebowie, gdzie spotkała się z mieszkańcami i poprowadziła warsztaty dla młodzieży z zakresu edukacji prawa.

📢 Na osiedlu przy ulicy Pułaskiego w Gubinie znaleziono niewybuch. Był to pocisk moździerzowy z II wojny światowej. Ewakuacja 250 mieszkańców

W Gubinie na osiedlu przy ul. Pułaskiego, w środę (6 października) znaleziono niewybuch - radziecki granat moździerzowy z II wojny światowej. Ewakuowano ok. 250 mieszkańców. Interweniowali saperzy z Krosna Odrzańskiego.

📢 Co to był za mecz?! 3:3 i rzuty karne. Tęcza Krosno Odrzańskie awansuje dalej w Pucharze Polski! Błażej Trelewski bohaterem "jedenastek"

Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie mierzyła się w środę (6 października) z ŁSK Łęknica w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Cóż to był za mecz! Sześć bramek, dogrywka, czerwone kartki i rzuty karne, w których bohaterem został bramkarz Tęczy - Błażej Trelewski!

📢 Plaga bezdomnych kotów w Wężyskach. Mnożą się w okolicach bloków. Jest ich coraz więcej. Czemu ich nie wysterylizowano?

Na początku było ich tylko kilka, jednak zaczęły się mnożyć. Teraz przy blokach w Wężyskach żyje prawie 30 dorosłych, bezdomnych kotów. Nie są wysterylizowane, więc jest ich coraz więcej. Część potrzebuje domu, a inne... leczenia, ponieważ chorują.

📢 Znowu więzienie w Wałowicach koło Gubina do zamknięcia? Do 15 października mają zniknąć osadzeni. Funkcjonariusze do przeniesienia

Więzienie koło Gubina, czyli Oddział Zewnętrzny w Wałowicach (gm. Gubin) miał być drugim zakładem w Krzywańcu po rozbudowie. Inwestycja jednak nie ruszyła, a OZ Wałowice już po raz drugi w tym roku może zostać "zawieszony". Do 15 października przeniesieni mają zostać funkcjonariusze i osadzeni.

📢 Takie są nowe zasady programu 500 plus. Oto terminy składania wniosków i wypłaty świadczeń w 2022 roku

Od 1 stycznia 2022 roku rodzice nie otrzymają gotówki do ręki, a wniosek o świadczenie wypłacone tylko na konta bankowe będą mogli złożyć wyłącznie przez internet.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie