Rozdawali żywność dla potrzebujących. Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytnicy wydał około 10 ton żywności

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Zakończyła się akcja wydawania żywności w Bytnicy. OPS Bytnica planuje kolejną - we wrześniu.
Zakończyła się akcja wydawania żywności w Bytnicy. OPS Bytnica planuje kolejną - we wrześniu. Gmina Bytnica/OPS Bytnica
Przez kilka dni trwała akcja wydawania żywności w gminie Bytnica, która zakończyła się 23 lutego. Wydano paczki dla 250 potrzebujących osób z terenu gminy Bytnica. W sumie ok 10 t. żywności. W akcję zaangażowani byli głównie pracownicy OPS Bytnica przy wsparciu WOT Skwierzyna, ZGK Bytnica oraz osób prywatnych.

Akcja ruszyła w zeszłym tygodniu. Żywność była wydawana przez kilka dni na sali wiejskiej w Bytnicy, w godz. 10.00-15.00 (od poniedziałku do piątku). Już wiadomo, że w tym roku żywność dla potrzebujących będzie wydawana.

- Kolejna akcja wydawania żywności zaplanowana jest na wrzesień - informuje wójt gminy Bytnica, Sebastian Bartczak.

OPS informuje, że do końca lutego br. przyjmuje wnioski o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Jakie należy spełnić kryteria, aby ubiegać się o tego typu pomoc? Przedstawiamy poniżej:

  • 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej ;
  • 1 161,60 zł w przypadku osoby w rodzinie.
Zakończyła się akcja wydawania żywności w Bytnicy. OPS Bytnica planuje kolejną - we wrześniu.

Rozdawali żywność dla potrzebujących. Ośrodek Pomocy Społecz...

OPS w Bytnicy aktywny. Kolejna akcja w trakcie realizacji

- Ośrodek Pomocy społecznej w Bytnicy działa bardzo aktywnie wykonując zadania wybiegające poza podstawowe obowiązki - dodaje S. Bartczak. - Realizuje projekty oraz współpracuje z wieloma podmiotami z poza terenu gminy. Obecnie traw nabór uczestników do projektu pod nazwą „Aktywne dziś drogą do bezpiecznego jutra” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Co to za akcja? OPS w Bytnicy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przystań z Krosna Odrzańskiego od marca 2021 roku rozpoczyna realizację kolejnego cyklu działań w ramach projektu pn.: „Aktywne dziś drogą do bezpiecznego jutra”, którego celem jest podniesienie kompetencji społeczno-zawodowych osób zakwalifikowanych do projektu.

W związku z powyższym ogłaszamy nabór uczestników do projektu - informują pracownicy OPS Bytnica. - Osoby które są zainteresowane podniesieniem jakości swojego życia oraz pozyskaniem nowych umiejętności społecznych i zawodowych zapraszamy do kontaktu z kadrą projektu telefonicznie (tel. 68 391 5979), mailowo (e-mail: [email protected]) lub osobiście w biurze projektu, które mieści się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytnicy.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

- Dla zakwalifikowanych osób przewidziano szereg atrakcyjnych wydarzeń, które w przyjemnej atmosferze pozwolą osiągnąć założone cele - dodają przedstawiciele OPS. - W czasie realizacji projektu m.in. przewidujemy organizację wyjazdów studyjnych, pikniku rodzinnego, działania integracyjne, umożliwienie zdobycia kompetencji zawodowych, udział w szeregu warsztatów i ciekawych tematycznie sekcji, treningi umiejętności interpersonalnych i społecznych, możliwość skorzystania z usług pedagoga, psychologa, terapeuty od uzależnień. Podejmiemy pracę na rzecz zwiększenia aspiracji osobistych i zawodowych oraz szereg innych równie atrakcyjnych działań dopasowanych do indywidualnych potrzeb uczestników.

Wsparcie w projekcie skierowane jest do:

  • 20-stu osób z terenu Gminy Bytnica
  • osób powyżej 18 roku życia
  • osób lub rodzin wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym
  • osób długotrwale bezrobotnych i biernych zawodowo
  • osób z niepełnosprawnościami
  • osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Rekrutacja prowadzona będzie od marca 2021 r. aż do zakwalifikowania planowanej liczby uczestników.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Polka wśród najbardziej wpływowych ludzi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie