Strażacy-ochotnicy z Dąbia i Brodów zakupią nowy sprzęt. Otrzymali promesy z Funduszu Sprawiedliwości. Ponad 100 tys. zł!

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Przekazanie promes dla OSP w gminach Dąbie i Brody.
Przekazanie promes dla OSP w gminach Dąbie i Brody. Łukasz Koleśnik
Udostępnij:
8 października w Dąbiu odbyło się przekazanie promes z Funduszu Sprawiedliwości dla gmin Brody i Dąbie. Ponad 100 tys. zł zostanie przeznaczonych na sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych.

8 października, ok. godz. 18.00 przy ul. Szerokiej 4 Dąbie odbyło się uroczyste przekazanie promesy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, Funduszu Sprawiedliwości na rzecz OSP w gminie Dąbie i Brody. W spotkaniu uczestniczyli europosłanka Solidarnej Polski - Beata Kempa, poseł Solidarnej Polski - Janusz Kowalski, prezes Lubuskich Struktur Solidarnej Polski - Olimpia Tomczyk-Iwko, wiceprezesi Lubuskich Struktur Solidarnej Polski - Rafał Szymczak i Tomasz Naruszewicz.

- Jednostkom z Dąbia i Brodów udało się pozyskać środki z Funduszu Sprawiedliwości na sprzęt ratujący życie. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców, ponieważ każdy z nas nie wie kiedy będzie potrzebował pomocy straży pożarnej - rozpoczęła spotkanie O. Tomczyk-Iwko.

- Cieszymy się, że jesteśmy w miejscu, gdzie jednoczą się gminy. Mamy tutaj wójtów, a przede wszystkim strażaków i wszystkim chcemy podziękować. Bez ofiarności strażaków-ochotników, bez stałej gotowości nie moglibyśmy się czuć bezpiecznie - mówiła B. Kempa. - W dobie wielkiej dyskusji na temat tego czy Fundusz Sprawiedliwości powinien pomagać strażakom, uważam że powinien i kolejne programy będą dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa.

- Jesteśmy tutaj też dlatego, aby słowo prewencja nabrało nowego znaczenia - stwierdził poseł J. Kowalski. - Strażacy z jednostek OSP najczęściej są pierwsze na miejscu zdarzenia i trzeba ich wspierać. Jest to dla mnie wielki honor, że stoję tutaj na miejscu z wójtami, strażakami, panią minister. Ponad 180 mln zł zostało przekazane takim ochotniczym strażom pożarnym, jak te w Dąbiu i Brodach.

Przekazanie promes dla OSP w gminach Dąbie i Brody.

Strażacy-ochotnicy z Dąbia i Brodów zakupią nowy sprzęt. Otr...

Ponad 100 tys. zł na sprzęt dla strażaków-ochotników

Gmina Dąbie otrzymała promesę na 103 tys. zł, natomiast gmina Brody - około 30 tys. zł. - Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej gminy środkami, które zostaną przeznaczone na sprzęt dla wszystkich jednostek OSP - powiedział wójt gminy Dąbie, Marcin Reczuch. - Doposażenie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

- Jakbyśmy zapytali każdego strażaka z osobna, to każdy odpowiedziałby, że Fundusz Sprawiedliwości jest potrzebny. To nie są fanaberie - podkreślał wójt gminy Brody, Ryszard Kowalczuk. - To podstawowe rzeczy, pomagające nam w codziennej pracy. Sam jestem czynnym strażakiem-ochotnikiem i wiem co mówię. Dzięki temu, że ten fundusz został stworzony, to wyposażenie naszej jednostek nie odbiega tak bardzo od tego, którym dysponują Państwowe Straże Pożarne.

Na jaki sprzęt konkretnie zostaną wydane pieniądze? Na to pytanie odpowiedział prezes OSP Dąbie, Grzegorz Smolarski. - Fundusze z tej dotacji, to kolejne środki, które udało nam się pozyskać na naszą jednostkę. Czerpiemy ze wszystkich dostępnych dotacji, aby usprawnić nasze OSP. W zeszłym roku udało nam się zakupić nowy wóz bojowy - opowiada. - W tym promesę z Funduszu Sprawiedliwości przeznaczymy na sprzęt akumulatorowy do rozcinania wozów, które uległy wypadkowi. Będzie on przydatny w sytuacjach, w których będziemy musieli jak najszybciej wyciągnąć osobę zakleszczoną z pojazdu. Zaoszczędzimy na czasie, który stracilibyśmy na rozwinięcie sprzętu hydraulicznego. Dzięki akumulatorowemu będziemy mogli działać szybciej i skuteczniej.

Lubuskie. Dąbie. Brody. Promesa dla gmin Dąbie i Brody na sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie