2/12
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
1.Jazda "na stłuczkę"...

1.Jazda "na stłuczkę"

Wśród najczęściej spotykanych metod wyłudzających jest tak zwana „jazda na stłuczkę”. Kierowca świadomie szuka okazji, by do niej doszło. Jak? Wysyła mylne znaki do innych uczestników ruchu drogowego, albo też gwałtownie hamuje, nie dając szans na zatrzymanie się samochodom jadącym za nim. Po ten sposób najczęściej po sięgają właściciele samochodów już uszkodzonych lub starszych. Liczą w ten sposób na uzyskanie odszkodowania pozwalającego im na przeprowadzenie koniecznych napraw.

Oszuści nieposiadający ubezpieczenia i chcący zaoszczędzić na wydatkach w warsztacie samochodowym celowo jadą tak, by spowodować wypadek nie ze swojej winy. Wymuszenie odszkodowania OC może nastąpić poprzez zajechanie drogi, pozorne ustąpienie pierwszeństwa, nagłe hamowanie, a w nawet cofanie. Ofiarą takiego procederu jest w pierwszej kolejności "dawca policy OC", w drugiej - jego ubezpieczyciel.

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

POLECAMY: Najmniej i najbardziej awaryjne samochody. Oto najnowszy raport ADAC. Jakie marki są niezawodne? Których lepiej unikać? Zobacz LISTĘ
Dodaj ogłoszenie