Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie remisuje z Zorzą Ochla. To pierwszy punkt zdobyty przez krośnieńską drużynę w tym roku

Łukasz Koleśnik
Zdjęcia z meczu Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie z Zorzą Ochla.
Zdjęcia z meczu Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie z Zorzą Ochla. Łukasz Koleśnik
W weekend rozgrywana była 19 kolejka zielonogórskiej klasy okręgowej w piłce nożnej. W niedzielę (3 kwietnia) Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zremisowała z Zorzą Ochla (1:1). To pierwszy punkt zdobyty przez krośnieńską drużynę w tym roku.

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie ma kiepski początek roku. Od wznowienia rozgrywek w zielonogórskiej klasie okręgowej przegrała dwa mecze, a teraz zremisowała z Zorzą Ochla na własnym stadionie, choć mogła się pokusić o 3 punkty.

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie remisuje z Zorzą Ochla. To p...

Gole tylko w pierwszej połowie

Niedzielny mecz dla Tęczy zaczął się źle. Już w 4 minucie spotkania to Zorza Ochla wyszła na prowadzenie i gospodarze musieli gonić wynik. Krośnianie szybko uzyskali dużą przewagę. Najpierw obili poprzeczkę, a w 14 minucie Paweł Cierech doprowadził do wyrównania. Tęcza miała przewagę i dążyła do zdobycia drugiego gola, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Zabrakło kropki nad "i"

Druga połowa wyglądała podobnie. Tęcza wyraźnie próbowała zdobyć kolejną bramkę, a Zorza skupiała się na obronie i wyprowadzaniu kontrataków. W pewnym momencie krośnianie tak mocno naciskali na obronę drużyny z Ochli, że wyjście na prowadzenie wydawało się kwestią czasu. Brakowało tylko kropki nad "i".

Piłkarze Tęczy dostawali się w pole karne rywali, ale brakowało zdecydowania. Gdy można było oddać strzał, to zawodnik z piłką przy nodze szukał kolegów albo jeszcze lepszej pozycji.

Dobrze i szybko przesuwający się zawodnicy Zorzy ofiarnie blokowali kolejne próby i wybijali wszelkie dośrodkowania. W końcówce spotkania goście coraz groźniej kontratakowali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Po 19 kolejkach zielonogórskiej klasy okręgowej Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie znajduje się na 4 miejscu w tabeli (33 punkty). Przed drużyną z Krosna plasuje się Budowlani Lubsko (34 punkty), Błękitni Ołobok (34 punkty) i Odra Bytom Odrzański (49 punktów).