Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Krosno Odrzańskie, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Krosna Odrzańskiego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gubin. Wyjątkowe, stare zdjęcia miasta z Narodowego Archiwum Cyfrowego. To fotografie powojenne, z końcówki lat 40.”?

Przegląd tygodnia: Krosno Odrzańskie, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gubin. Wyjątkowe, stare zdjęcia miasta z Narodowego Archiwum Cyfrowego. To fotografie powojenne, z końcówki lat 40.

W Narodowym Archiwum Cyfrowym znajduje się ogromny zbiór archiwalnych zdjęć. Znajdują się tam nawet stare fotografie z małych miast, jak Gubin. Co prawda nie jest ich tak dużo, ale przyciągają uwagę. Zobaczcie w naszej galerii!

📢 Pensja minimalna 2022 netto. Tyle teraz musi płacić ci pracodawca [wyliczenia - 16.01.2022 r.]

Od stycznia 2022 roku w Polsce obowiązuje nowa - wyższa - pensja minimalna. Ile wynosi obecnie najniższe wynagrodzenie brutto i netto, ile stawka godzinowa? Jak na wysokość pensji minimalnej w 2022 roku przełożyły się zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu Polski Ład, także dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic? Wyliczenia netto dla płacy minimalnej oraz wyższych wynagrodzeń zamieszczamy w galerii.

📢 Krosno Odrzańskie. Maryla Rodowicz, jurorka The Voice Senior wystąpiła na Rybobraniu 4 lata temu. Burmistrz wycierał dla niej scenę koszulą

Maryla Rodowicz ma już 76 lat, ale wciąż koncertuje, a do tego obecnie zasiada w jury programu telewizyjnego The Voice Senior. Jeszcze nie tak dawno, bo cztery lata temu wystąpiła na Rybobraniu w Krośnie Odrzańskim. I to było widowiskowe przedstawienie! Pamiętacie? Dwóch mieszkańców śpiewało z nią na scenie, burmistrz wycierał dla niej mokrą od deszczu scenę, używając... własnej koszuli! Zapraszamy do naszej galerii!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

miejsce #2

Apple

Apple iPad Pro 2021 11'' M1 128GB Wi-Fi Srebrny (MHQT3FDA)

4 923,00 zł3 734,86 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tanie działki budowlane na sprzedaż. Również w okolicy Krosna Odrzańskiego i Gubina

Planujesz się wybudować, ale nie chcesz wydawać fortuny na działkę? Rynek nieruchomości wciąż podnosi ceny. Zarówno ceny nieruchomości, jak i ceny działek wciąż rosną. Wpływ na to ma przede wszystkim duże zainteresowanie domniemanych kupców. Jak pokazują najnowsze statystyki, mamy obecnie rekordowy popyt na działki budowlane. Postanowiliśmy więc wyszukać na stronie otodom.pl najlepsze oferty. I znaleźliśmy takie również w okolicach Krosna Odrzańskiego i Gubina.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie tanie działki budowlane na sprzedaż w Lubuskiem. Ceny do 40 tys. złotych >>>

📢 Cztery lata temu Doda wystąpiła w Gubinie. Teraz próbuje się zakwalifikować na Eurowizję 2022 z nowym singlem "Fake Love"

Niezależnie od tego gdzie występowała Doda, czy w Warszawie w małym miasteczku, to zawsze robiła show. Tak samo było też w Gubinie podczas Wiosny nad Nysą cztery lata temu. Możliwe, że Doda wystąpi na jednej z największych międzynarodowych scen. Zgłosiła swój nowy singiel pt. "Fake Love" do eliminacji do Eurowizji 2022.

📢 Gubin. Kiedy zakończą się prace rewitalizacyjne w parku w centrum miasta? Jeszcze trochę poczekamy

Wciąż trwają prace związane z rewitalizacją parku w centrum Gubina, które rozpoczęły się w zeszłym roku. Kiedy Europark będzie gotowy? Jeszcze chwilę musimy poczekać...

📢 Oto niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim. Dochodziło tutaj do wypadków, również tych tragicznych

Niektóre ulice w Krośnie Odrzańskim nie należą do bezpiecznych. Nawet na pasach mieszkańcy nie mogą czuć się bezpiecznie. Rok temu w styczniu przy ulicy Poznańskiej doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła starsza kobieta, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Krośnianie miasta wskazują kilka przejść dla pieszych, które uważają za niebezpieczne.

📢 Tutaj mieszkańcy lubuskiego wygrywali fortunę w Lotto! Gdzie w naszym regonie mieszkają lottomilionerzy?

W 2021 roku padło wiele wygranych w gry Lotto w województwie lubuskim. Mieszkańcy tego regionu wygrywali w różnych grach Lotto, jak np.: Super Szansa, Kaskada, Multu Multi, Mini Lotto i w zdrapkach. Lubuszanie wzbogacili się o tysiące, a nawet... miliony złotych! Gdzie w ubiegłym roku padły wygrane? Odnotowano je praktycznie w każdej części naszego województwa. Przejdźcie do galerii i sprawdźcie wygrane w Lotto w Lubuskiem w 2021 roku >>>

📢 Najlepsze siłownie w Lubuskiem. Są też fitness kluby z Krosna Odrzańskiego i Gubina. Te siłownie polecają internauci

Moda na zdrowy tryb życia sprawiła, że na popularności zyskują kluby fitness. Zwłaszcza po nowym roku, kiedy wszyscy mają jakieś postanowienia. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które decydują się kupić karnet na siłownię i rozpocząć walkę o lepszą sylwetkę, a przede wszystkim o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Postanowiliśmy więc sprawdzić, które siłownie w naszym regionie są uważane za najlepsze.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie TOP 10 najlepszych siłowni w Lubuskiem według internautów. Te lokale mają najwięcej gwiazdek i opinii na Google. Są wśród nich fitness kluby z Krosna Odrzańskiego i Gubina. Zobaczcie sami >>>

📢 W Lubuskiem mniej zakażeń i mniej zakażonych w szpitalach. Dane z 13 stycznia

W czwartek 13 stycznia w Lubuskiem potwierdzono 362 nowe przypadki koronawirusa. Wskaźnik zakażeń spadł do poziomu 25,25 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Cena drewna może jeszcze wzrosnąć! Popyt na ten surowiec jest duży, a będzie jeszcze większy

Leśnicy zapewniają, że zależy im na ochronie lasów i klimatu, ale zwracają uwagę, iż nie do końca przemyślana polityka Unii Europejskiej może przynieść odwrotny efekt. A skutki odczuje także branża drzewna i konsumenci.

📢 Lubuska policja szuka tych ludzi. Prowadzili samochody pod wpływem alkoholu i narkotyków

Lubuska policja opublikowała imiona i nazwiska kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków i ukrywają się teraz przed wymiarem sprawiedliwości. Większość z nich to recydywiści, którzy ponownie wsiedli w tym stanie za kółko, choć wcześniej byli już skazywani za jazdę "na podwójnym gazie" lub zostali objęci zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie poszukiwanych kierowców z województwa lubuskiego, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Może ich kojarzycie? Jeśli tak, koniecznie skontaktujcie się z policją! >>>

Rysopisy pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i są aktualne na dzień 11.01.2021.

📢 Gubin. Klub Abstynenta "Lubsza" rozrasta się... i pomaga potrzebującym. Rozwozili świąteczne paczki dla dzieci

Klub Abstynenta "Lubsza" w Gubinie w ostatnich miesiącach szybko się rozrósł i bardziej zaangażował w akcje pomocowe. Jedną z nich było wręczanie świątecznych paczek dla dzieci.

📢 Potrącenie w Dąbiu. Policjanci z Krosna Odrzańskiego poszukują świadków wypadku

Policjanci z Krosna Odrzańskiego poszukują świadków potrącenia pieszego na terenie miejscowości Dąbie, a także kierującej busem, która uczestniczyła w zdarzeniu.

📢 Pożegnanie Moniki Jaworskiej, pochodzącej z Gostchorza. Dziennikarka, szefowa wrocławskiego Radia RAM zmarła na początku stycznia

Na początku stycznia zmarła Monika Jaworska. Pochodziła z Gostchorza (gm. Krosno Odrzańskie), ale od lat mieszkała we Wrocławiu, gdzie dała się poznać jako świetna dziennikarka w Radiu RAM. Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym w Krośnie Odrzańskim.

📢 Te lubuskie służby czekają na chętnych do pracy. Za mundurem... kandydaci sznurem?

Kilkadziesiąt etatów czeka w tym roku na nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Od stycznia obowiązują tam bardziej sprzyjające kandydatom zasady naboru. Praca jest także w lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Tu wakatów jest blisko trzydzieści.

📢 Prawie 300 zakażeń w Lubuskiem. Jak wygląda sytuacja w powiatach? |12 STYCZNIA

W środę 12 stycznia w Lubuskiem potwierdzono 293 nowe przypadki koronawirusa. Wskaźnik zakażeń spadł do poziomu 26,34 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Te miejscowości będą bez prądu. Enea planuje przerwy w dostawach. Sprawdź, kiedy nie będzie prądu

Brak prądu w Lubuskiem. Wiele miejscowości w Lubuskiem jest na liście planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej (dotyczy to odbiorców Enei). Sprawdźcie, gdzie nie będzie prądu na początku stycznia 2022 roku. Na liście operatora jest kilkanaście miejscowości z całego regionu z dokładnymi adresami.

📢 Gubin jedną z gmin, w której zaszczepiło się najmniej osób. Zobaczcie ranking 10 najsłabiej wyszczepionych gmin w Lubuskiem

Choć wciąż dużo się mówi o skuteczności szczepień w walce przeciw COVID-19, to nadal są osoby, które nie zamierzają przyjmować szczepionek. Przedstawialiśmy już ranking gmin w Lubuskiem, gdzie zaszczepiło się najwięcej osób. Na szczycie plasują się tutaj m.in. Słubice, Łęknica, Zielona Góra i Rzepin. Gmina Gubin to jeden z regionów, w którym ludzie niechętnie się szczepią. Gdzie wylądowali w zestawieniu?

Przejdźcie do galerii i zobaczcie 10 najsłabiej wyszczepionych gmin w województwie lubuskim. W tych rejonach zaszczepiło się najmniej mieszkańców >>>

📢 Remont zabytkowych organów Sauera w Krośnie Odrzańskim ma rozpocząć się w tym roku. Kiedy usłyszymy wyjątkowe dźwięki?

Organy Sauera w Krośnie Odrzańskim to prawdziwe dzieło sztuki, ale od dawna nie działają. Starania o pozyskanie pieniędzy na remont trwały długo. W końcu w tym roku ma ruszyć odnowa instrumentu. Kiedy usłyszymy wyjątkowe dźwięki unikalnego instrumentu?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie