Tygodniowy przegląd prasy (Krosno Odrzańskie, 12.09-18.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Krosna Odrzańskiego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.09 do 18.09.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.09 do 18.09.2021 CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.09 a 18.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „XII Turniej Rycerski w Krośnie Odrzańskim. Zdjęcia z pierwszego dnia średniowiecznego widowiska”?

Przegląd tygodnia Krosno Odrzańskie od 12.09 do 18.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 XII Turniej Rycerski w Krośnie Odrzańskim. Zdjęcia z pierwszego dnia średniowiecznego widowiska

W sobotę (18 września) rozpoczął się XII Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Oto zdjęcia z wydarzenia organizowanego przez Centrum Artystyczno-Kulturalne "Zamek".

📢 Duże korki przez zderzenie trzech samochodów osobowych na ulicy Chrobrego w Krośnie Odrzańskim. Policjanci jednak szybko zareagowali

W piątek (17 września) w godzinach popołudniowych w Krośnie Odrzańskim zaczęły powstawać duże korki. To wszystko przez zderzenie trzech samochodów, do którego doszło na ulicy Chrobrego. Policjanci działali sprawnie i szybko przywrócili

📢 Nie będzie już Tesco. Również w Gubinie. Sklep znika z polskiego rynku. Sprawdzamy co powstanie w ich miejscu w województwie lubuskim

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Tesco kończy działalność po 25 latach na polskim rynku. Sklepy w lubuskich miastach wciąż jednak działają, również w Gubinie. Kiedy znikną i co będzie w ich miejscu?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.09-18.09.2021 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Przecięli wstęgę na drodze powiatowej w Bytnicy. To był ostatni etap wieloletniej inwestycji na trasie Krosno Odrzańskie-Bytnica

Kilkanaście lat zajęło zrealizowanie wieloetapowej inwestycji, jaką była przebudowa oraz remont trasy powiatowej Krosno Odrzańskie-Bytnica. W piątek, 17 września odbyło się oficjalne otwarcie oraz przecięcie wstęgi na ostatnim, wyremontowanym odcinku.

📢 Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi wybrana! Obejrzyjcie zdjęcia wszystkich kandydatek

Lublinianka Karolina Wojtiuk została nową Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi. Drugie miejsce zajęła podprowadzająca Eltrox Włókniarza Częstochowa Magdalena Algubury, a trzecie Kaja Sikorska z eWinner Apatora Toruń. Miejsca tuż za podium zajęły reprezentantki Moich Bermudów Stali Gorzów Klaudia Dudzik i Aleksandra Perszka.

Obejrzyjcie w naszej galerii zdjęcia laureatek i wszystkich pozostałych kandydatek do tytułu Miss Startu PGE Ekstraligi >>>>

Na liście tegorocznego konkursu Miss Startu PGE Ekstraligi było aż 31 nazwisk. Magdalena Algubury i Kaja Sikorska otrzymały odpowiednio: 8,81 i 8,31 proc., a czwarta Klaudia Dudzik z Gorzowa 8,13 proc.

Laureatki Miss Startu PGE Ekstraligi
2015: 1. Oliwia Brówka (Zielona Góra), 2. Natalia Kaczmarek (Leszno), 3. Dagmara Krause (Toruń).
2016: 1. Jagoda Gaca (Rybnik), 2. Paulina Pospieszna (Zielona Góra), 3. Dorota Misiuro (Tarnów).
2017: 1. Jagoda Urban (Zielona Góra), 2. Dagmara Krause (Toruń), 3. Jagoda Szymczak (Gorzów).
2018: 1. Sandra Muzalewska (Toruń), 2. Roksana Wróbel (Grudziądz), 3. Paulina Orzeł (Gorzów).
2019: 1. Klaudia Kraska (Lublin), 2. Agnieszka Pawlusek (Leszno), 3. Adrianna Strzałka (Zielona Góra).
2020: 1. Magdalena Orkiszewska (Lublin), 2. Dominika Woźniak (Wrocław), 3. Zuzanna Pless (Grudziądz).
2021: 1. Karolina Wojtiuk (Lublin), 2. Magdalena Algubury (Częstochowa), 3. Kaja Sikorska (Toruń).

📢 Krosno Odrzańskie. Ciekawa akcja Straży Miejskiej. Wykonali napisy przed przejściami dla pieszych: "Odłóż telefon i żyj"

Coraz więcej ludzi chodzi po mieście z oczami wlepionymi w ekrany swoich smartfonów. Na przejściach dla pieszych jest to niebezpieczne, dlatego Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim zainicjowała akcję "Odłóż telefon i żyj".

📢 Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich? Członek Rady Medycznej wyjaśnia

– Czekamy na dane Europejskiej Agencji Leków (EMA), która na pewno analizuje wszystkie badania kliniczne, nie tylko pojedyncze doniesienia. Po szczegółowej decyzji EMA podejmiemy decyzję. Oczywiście, dyskutujemy nad tym, ale na razie takiej rekomendacji nie ma – powiedziała polskatimes.pl członek Rady Medycznej przy premierze, prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska, z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego.

📢 Gubin rowerzystami stoi! Ponad 150 osób wzięło udział w III Rajdzie Dookoła Gminy Gubin, organizowany przez Gubiński Klub Rowerowy "Bidon"

To był absolutny rekord! Tak wielkiego Rajdu Rowerowego Dookoła Gminy Gubin jeszcze nie było. W akcję Gubińskiego Klubu Rowerowego "Bidon" włączyło się ponad 150 osób! I wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej!

📢 Pensja minimalna 2022 wyższa niż planowano. Pracodawca nie może zapłacić mniej - wyliczenia netto [19.09.21 r.]

Rząd zdecydował, ile wyniesie pensja minimalna w 2022 roku. Zgodnie z rozporządzeniem, "najniższa krajowa" od stycznia przyszłego roku wzrośnie o 210 złotych brutto. Jeśli w życie wejdą zmiany podatkowe przewidziane w programie "Nowy Ład", w kieszeniach najmniej zarabiających zostanie więcej pieniędzy. Ile wyniesie pensja minimalna netto? Jaka będzie minimalna stawka godzinowa? W galerii zamieszczamy wyliczenia dla płacy minimalnej oraz przykładowych wyższych wynagrodzeń.

📢 Czy fara w Gubinie kiedyś doczeka się odbudowy? Wieża znów będzie dla turystów, ale co ze szklanym dachem?

To była kiedyś perełka Gubina. Przed II wojną światową kościół farny był ozdobą miasta. O odbudowie mówi się od kilkunastu lat. Tylko ciągle nie ma na nią pieniędzy. Jak obecnie wyglądają plany, dotyczące gubińskiego zabytku?

📢 Krosno Odrzańskie. Premiera drugiego tomu odważnej książki Kamili Andrzejak-Wasilewskiej. Kolejna część powieści erotycznej krośnianki

Drugi tom odważnej powieści erotycznej Kamili Andrzejak-Wasilewskiej, urodzonej w Krośnie Odrzańskim, miał swoją premierę! "Niebezpieczny trójkąt. Tom II. W sidłach Parkerów" jest już w sprzedaży!

📢 Mistrz oraz dwukrotny wicemistrz Polski z Gubina! Paweł Krupiński zdobył trzy medale podczas MP "Sprawni Razem" w Krakowie!

Paweł Krupiński z Gubina pokazuje, że pomimo niepełnosprawności - ma zespół Downa - można osiągać wielkie rzeczy. Kilka dni temu wziął udział w mistrzostwach Polski "Sprawni Razem", gdzie zdobył trzy medale - dwa srebrne oraz jeden złoty! Został tym samym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Polski! Teraz przygotowuje się do kolejnego wyzwania - Igrzysk Europejskich we Włoszech!

📢 Dwa lata temu w Gubinie odbył się Piknik Zdrowia i Profilaktyki dla mieszkańców. Na stadionie miejskim mogli uzyskać darmowe porady

Wspominki z Gubina. Dwa lata temu we wrześniu na stadionie miejskim zorganizowany został Piknik Zdrowia i Profilaktyki. Mieszkańcy mogli podejść do różnych stoisk, zapoznać się z ofertą i skorzystać z darmowych porad. Nie zabrakło też różnych atrakcji dla dzieci. Oto zdjęcia z tego wydarzenia!

📢 Krosno Odrzańskie. Lekarz złapany "pod wpływem" nadal pracuje. Trwają poszukiwania nowego ordynatora. Pies lekarza spaceruje po szpitalu?

W szpitalu Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim wciąż trwają poszukiwania nowego ordynatora oddziału wewnętrznego. Funkcję tę nadal pełni lekarz, który pod koniec maja miał pracować na dyżurze pod wpływem alkoholu. Pojawiły się również plotki, dotyczące... psa lekarza spacerującego po korytarzach szpitala.

📢 77-latek zniknął 10 września i dotąd nie wrócił. Policja rozpoczęła poszukiwania mieszkańca Gubina i prosi o pomoc

77-letni mieszkaniec Gubina, Stanisław Bielka wyszedł z domu 10 września i do tej pory nie wrócił, ani nie kontaktował się z rodziną. Policjanci z gubińskiego komisariatu rozpoczęli poszukiwania i proszą o pomoc.

📢 Zielona Góra. Brawo krwiodawcy. W dniu ich święta otrzymali nagrody i podziękowania. Zobacz, kto je dostał!

Ponad stu honorowych dawców krwi, sympatyków i sponsorów zostało nagrodzonych podczas wojewódzkich uroczystości, związanych z Dniami Honorowego Krwiodawstwa, które odbyły się we wtorek, 14 września br. w Filharmonii Zielonogórskiej. Zobacz kto i jakie wyróżnienie otrzymał.

📢 Wypadek na trasie Zielona Góra - Krosno Odrzańskie - Gubin. Co wiemy? Jakie były przyczyny tragicznego zdarzenia?

Autobusem relacji Zielona Góra-Gubin jechali uczniowie z naszego regionu, kierował nim mieszkaniec gminy Gubin. Co wiemy o wypadku z 13 września? 1 osoba nie żyje, 41 poszkodowanych trafiło do sześciu różnych szpitali – tak wygląda bilans wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 32 na wylocie z Zielonej Góry w stronę Leśniowa Wielkiego. Po tym, jak niemal czołowo zderzył się pojazd transportu medycznego z autobusem PKS w błyskawicznej akcji ratunkowej brało udział 7 zespołów ratowniczych, 4 śmigłowce, 11 radiowozów, 50 strażaków oraz ok. 30 policjantów. Co udało się ustalić prokuraturze?

📢 W tych miejscach czas się zatrzymał. Oto najpiękniejsze zamki w Europie. Zobacz bajkowe zdjęcia

Choć świat zdaje się pędzić w zastraszającym tempie, wciąż istnieją miejsca, w których czas się zatrzymał. Oglądając je na żywo lub na zdjęciach można poczuć się niczym podróżnik przez minione epoki. Oto najpiękniejsze, ponadczasowe zamki. Wyglądają niczym prosto z bajki! Zobacz je w galerii.

📢 Makabra na drodze. Bus zderzył się z autobusem PKS Zielona Góra. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 32 na wylocie z Zielonej Góry w stronę Leśnowa Wielkiego. Bus transportu medycznego zderzył się z autobusem PKS Zielona Góra. Jedna osoba nie żyje, jest kilkadziesiąt rannych.

📢 Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańców Gubina. Palili śmieci i wybuchł pożar. Interwencja straży pożarnej i policji

Zastęp straży pożarnej oraz jednostka policji pojawiły się przy jednej z posesji w Gubinie w niedzielę (12 września), gdzie mieszkańcy nielegalnie palili śmieci. Jaka kara im grozi?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Omikron dotarł do Europy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie