Tygodniowy przegląd prasy (Krosno Odrzańskie, 29.03-4.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Krosna Odrzańskiego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zakazy wstępu w Krośnie Odrzańskim. Nie można wchodzić do parków, na promenadę czy też przechadzać się w okolicy portu”?

Przegląd tygodnia Krosno Odrzańskie od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zakazy wstępu w Krośnie Odrzańskim. Nie można wchodzić do parków, na promenadę czy też przechadzać się w okolicy portu

Od 1 kwietnia polski rząd wprowadził ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, promenad, zieleńców, skwerów, miejsc rekreacji i plaż. Wiąże się to z dodatkowymi restrykcjami związanymi z epidemią koronawirusa. To oznacza, że mieszkańcy i turyści nie mają wstępu do kilku miejsc w Krośnie Odrzańskim.

📢 Czekamy przed sklepem, żeby zrobić zakupy. Tak wyglądają kolejki przed marketami w Krośnie Odrzańskim. Też już w nich staliście?

1 kwietnia polski rząd wprowadził dodatkowe restrykcje, dotyczące koronawirusa. Związane były m.in. z wizytami na zakupach. Teraz m.in. trzeba nosić rękawiczki ochronne, w sklepie może przebywać tylko konkretna liczba osób, a reszta musi czekać na zewnątrz. Tym samym tworzą się kolejki przed marketami. Jak sytuacja wygląda w Krośnie Odrzańskim?

📢 Nie mógł iść do sklepu, bo był na kwarantannie. Posłał swojego psa na zakupy! ZDJĘCIA

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Z kart historii Krosna Odrzańskiego. Piosenkarz Maciej Wróblewski w mieście dawniej i niedawno. Zdjęcia Stanisława Straszkiewicza

Kolejna galeria zdjęć Stanisława Straszkiewicza z Krosna Odrzańskiego. Ta pokazuje kilka wydarzeń, które kręciły się wokół jednej osoby - piosenkarza Macieja Wróblewskiego, który występował w obecnej stolicy powiatu krośnieńskiego. Ponownie zapraszamy do obejrzenia zdjęć pana Straszkiewicza!

📢 Z kart historii Krosna Odrzańskiego. Wizyta Leszka Millera w stolicy powiatu krośnieńskiego w 1991 roku. Zdjęcia Stanisława Straszkiewicza

Z archiwum zdjęciowego Stanisława Straszkiewicza z 1991 roku - partyjna wizyta Leszka Millera w Krośnie Odrzańskim. Spotkanie z aktywem partyjnym w siedzibie PZPR przy dawnej ulicy Świerczewskiego.

📢 Wychodząc z domu zakładajmy maseczki ochronne! Apeluje o to do Lubuszan Okręgowa Rada Lekarska w Zielonej Górze

W związku z rozszerzającą się epidemią wirusa Sars-Cov-2 i objęciem jego skutkami coraz szerszych grup populacji, Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Zielonej Górze apeluje do mieszkańców woj. lubuskiego o powszechne oraz masowe stosowanie przez obywateli maseczek ochronnych podczas poruszania się w przestrzeni publicznej.

📢 Gubin na Niebiesko dla Autyzmu. Nie mogli się spotkać, więc zebrali się w internecie. Ubrali się na niebiesko i wysyłali swoje zdjęcia

1 kwietnia, podczas Światowego Dnia Autyzmu w mieście przygranicznym co roku organizowana była akcja Gubin na Niebiesko dla Autyzmu. W tym roku plany pokrzyżował koronawirus. Mimo tej przeszkody Gubin ponownie stał się niebieski, za pośrednictwem internetu i Facebooka.

📢 Wybory prezydenckie powinny się odbyć czy nie? Pytamy burmistrza Bartłomieja Bartczaka

Coraz więcej samorządowców zwraca uwagę na to, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w maju, w poszczególnych regionach będzie niemożliwe przez koronawirusa. Zwracają też uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne wyborców oraz członków komisji. Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula już oficjalnie wypowiadał się, że gmina nie ma zamiaru brać odpowiedzialności za wybory. A Gubin?

📢 Pracujesz w Niemczech? Skorzystaj z darmowego szkolenia online! Prawnicy opowiedzą, jak działa niemieckie prawo pracy

Prawnicy z Niemiec, chcą pomóc polskim pracownikom w tym trudnym czasie i organizują dla nich szkolenie online! Opowiedzą m.in. o tym, jak uzyskać 65 euro dodatku za pracę i czy niemiecki pracodawca może zwolnić osobę przebywającą na zwolnieniu lekarskim.

📢 Lidl w Lubuskiem. Sprawdź, jak otwarte będą sklepy sieci Lidl w Twoim mieście. Jedne będą działać całodobowo, inne do północy

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzono ograniczenia co do ilości osób mogących jednocześnie przebywać w sklepach. Sieć sklepów Lidl wydłużyła czas pracy marketów. Jedne bedą działać do północy, a inne nawet całą dobę. Sprawidziliśmy, które Lidle w Lubuskiem czynne będą całodobowo!

📢 Kontrole policji i surowe kary za niestosowanie się do obostrzeń. Tak to wygląda w Lubuskiem

Kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Lubuscy policjanci sprawdzają, jak nowe przepisy są respektowane przez mieszkańców. Wszyscy powinni traktować je bardzo poważnie. Za złamanie przepisów grożą wysokie kary. Zobaczcie, jak wyglądają kontrole policji w lubuskich miastach.

📢 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Kolejny przypadek w Lubuskiem. Śmiertelne żniwo wirusa wzrosło o siedem osób

Dane Ministerstwa Zdrowia rosną w zastraszającym tempie. W jednym tylko komunikacie poinformowano o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest wśród nich pacjent z lubuskiego.

📢 Nawet nie wiesz, jak można zmęczyć się biegając po schodach! Wideorozmowa z Oliwią Mojsiej, trenerką i zawodniczką bikini fitness

  • Nawet na schodach można zrobić fajny trening wydolnościowy. Jakakolwiek aktywność ma teraz znaczenie. Uwierz mi, że nawet spacer po schodach potrafi mocno zmęczyć. - mówiła Oliwia Mojsiej, trenerka fitness i dwukrotna wicemistrzyni Polski w bikini fitness. Z rozmowy dowiecie się jak znaleźć motywację do ćwiczeń, jak przeprowadzić prosty trening w domu i co robić, żeby nie sięgać po niezdrowe przekąski. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy, a także galerii zdjęć.

📢 Podejrzenie koronawirusa w Krośnie Odrzańskim? Czytelnik nadesłał zdjęcia z karetką i ratownikami w kombinezonach ochronnych

Według danych podawanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie Odrzańskim w powiecie krośnieńskim wciąż nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Dlatego każda wizyta karetki z ratownikami w kombinezonach wywołuje poruszenie wśród mieszkańców. Czytelniczka przesłała nam zdjęcia takiej wizyty.

📢 Dzięki Stanisławowi Straszkiewiczowi z Krosna Odrzańskiego możemy wspominać wizytę polskich olimpijczyków z 1972 roku w Zielonej Górze!

Irena Szewińska, Tadeusz Ślusarski, Jacek Wszoła, Bronisław Malinowski i wielu innych. Olimpijczycy z 1976 roku w Montrealu pojawili się w Zielonej Górze, na Mityngu Winobraniowym, o którym już pisaliśmy. Pojawiali się w naszym mieście również w innych latach, m.in. w 1972 roku. Dzięki pasjonatowi fotografii z Krosna Odrzańskiego, Stanisławowi Straszkiewiczowi możemy obejrzeć kilka obrazków z tamtego wydarzenia! Zachęcamy do oglądania, to prawdziwe perełki!

📢 Ludzie w domach, a na ulicach miast... zwierzęta. Czy koronawirus służy naturze?

Ludzie opuścili centra miast, parki, plaże i miejsca rekreacji. Czy teraz opanuje je dzika zwierzyna? Zobaczcie, ile w tym prawdy.

📢 Rękawiczki ochronne a koronawirus. Jak prawidłowo posługiwać się rękawiczkami, aby skutecznie ochronić się przed zakażeniem?

Noszenie rękawiczek jednorazowych podczas zakupów w ostatnich dniach stało się obowiązkiem. Samo ich nałożenie może nie wystarczyć, aby ochronić się przed zakażeniem koronawirusem. Należy odpowiednio się nimi posługiwać. Ważne jest nawet zdejmowanie rękawiczek. Jak to prawidłowo zrobić?

📢 Wszystko, co musisz wiedzieć o zwolnieniu z ZUS i świadczeniu postojowym (umowy cywilnoprawne, osoby samozatrudnione, mikrofirmy)

1 kwietnia weszła w życie przyjęta pod koniec marca tarcza antykryzysowa. Ustawodawcy przygotowali pakiet pomocowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz z umowami zlecenie, o dzieło i agencyjnymi. Sprawdź, co ze składkami ZUS.

📢 Jakie imprezy w Lubuskiem już odwołano przez epidemię koronawirusa? Co z Winobraniem 2020, Dniami Gorzowa czy Świętem Pieczonego Kurczaka?

Jest początek kwietnia 2020 roku. Epidemia koronawirusa zbiera w Polsce coraz większe żniwo. Kolejne zalecenia ograniczają swobodę przemieszczania się… Kiedy to się skończy? Chyba nikt nie wierzy, że „za chwilę”. Nic dziwnego, że kolejne lubuskie miasta i gminy ogłaszają decyzje o odwołaniu swoich kluczowych imprez. Jakie święta, imprezy czy koncerty nie odbędą się w Lubuskiem w 2020 roku?

📢 Niecodzienne wsparcie dla służby zdrowia od pilota

Z epidemią koronawirusa zmaga się służba zdrowia na całym świecie. Trud lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy są na pierwszej linii ognia w walce z koronawirusem jest doceniany. Wsparcie do medyków napływa z mediów społecznościowych, czy organizowanych akcji w postaci szycia maseczek ochronnych lub ciepłych posiłków dla pracowników szpitali. W niecodzienny sposób swój wyraz uznania wyraził natomiast pilot samolotu Magnus Fusion 212. Zrobił to... na niebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nielegalna aneksja terytoriów Ukrainy - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie