Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

15 150 osób nie ma pracy w Lubuskiem. Mamy najnowsze dane z urzędów pracy

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Wideo
od 16 lat
4,3 proc. - to stopa bezrobocia w Lubuskiem na koniec października. Przyglądamy się najnowszym danym z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Sprawdzamy, w których lubuskich powiatach stopa bezrobocia była najwyższa, a gdzie najniższa.

Na koniec października 2023 r., w powiatowych urzędach pracy województwa lubuskiego zarejestrowanych było 15 150 bezrobotnych, w tym 8 431 kobiet, które stanowiły 55,7 proc. ogółu bezrobotnych. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 208 osób (o 1,3 proc.). W stosunku do października 2022 r. liczba bezrobotnych była większa o 63 osoby (o 0,4%).

Dane o bezrobociu w poszczególnych powiatach znajdziesz w galerii:

Spadła liczba bezrobotnych w Lubuskiem

W październiku odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych zarówno wśród osób poprzednio pracujących (o 134 osoby), jak również wśród osób dotychczas niepracujących (o 74 osoby). Spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w siedmiu lubuskich powiatach. W październiku 2023 r. w województwie lubuskim zarejestrowanych było 5 625 osób będących długotrwale bezrobotnymi, tj. 37,1 proc. ogółu. W tym miesiącu zarejestrowały się 523 osoby długotrwale bezrobotne, a wyrejestrowano z ewidencji bezrobotnych 654 osoby tej kategorii.

Przeczytaj też:

Oni są w trudnej sytuacji na rynku pracy

W dalszym ciągu w trudnej sytuacji na rynku pracy są bezrobotni powyżej 50 roku życia. Na koniec października w Lubuskiem było ich 4 081 osób, czyli 26,9 pros. ogółu bezrobotnych. W tym miesiącu zarejestrowano 625 bezrobotnych powyżej 50 roku życia, a wyłączono z ewidencji bezrobotnych 592 osoby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 15 150 osób nie ma pracy w Lubuskiem. Mamy najnowsze dane z urzędów pracy - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto