Dwóch sportowców z Krosna Odrzańskiego przywiozło ze sobą worek z medalami

Łukasz Koleśnik
Grzegorz Rompalski został mistrzem świata w martwym ciągu. Tytuł wywalczył na ostatnich zawodach w Siedlcach Gmina Krosno Odrzańskie
W gminie mogą pochwalić się wieloma utalentowanymi sportowcami. Dwóch z nich przywiozło medale z prestiżowych imprez.

Krośnieńscy sportowcy wielokrotnie wykazywali się na różnego rodzaju zawodach. Trenerzy szlifują takie perełki, którymi są Antoni Plichta czy też Anna Butkiewicz.
Wiele razy mówiło się o tych młodych sportowcach, ale nie tylko oni osiągają sukcesy. Przykładem jest Artur Wołoszyn z Krosna Odrzańskiego. To reprezentant sekcji kickboxingu Gwardia Zielona Góra, który wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w formule kick-light do 84 kg.
Podopieczny trenerów Jarosława Biernackiego i Leszka Wojciechowskiego o wejście do finału walczył z Michałem Zienkiewiczem z Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź. Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formułach Oriental Rules (Muay Thai) oraz Kick Light odbyły się w Starachowicach 9 i 10 grudnia. Wzięło w nich udział ponad stu uczestników. Kickbokserzy z różnych zakątków kraju stoczyli 55 walk, w których stawką były tytuły mistrzowskie w kat. juniorów, seniorów oraz weteranów.
Jeszcze większy sukces na sportowej arenie odniósł Grzegorz Rompalski, który zdobył tytuł mistrza świata w martwym ciągu. Na zawodach, które odbyły się w Siedlcach podniósł 300 kg, zdobywając dwa złote medale – w kategorii do 110 kg i do 110 kg submasters (kategoria wiekowa 33-39 lat) oraz jeden brązowy w kat. open wszechwag.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani