Gimnazjum w Maszewie zostało wyróżnione

Łukasz Koleśnik
Młodzi sportowcy, uczęszczający do gimnazjum w Maszewie zostali docenieni przez samorządowców.

Gimnazjum w Maszewie zdobyło pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym XVIII Edycji Mistrzostw Powiatu Krośnieńskiego 2016/2017 w kategorii wiejskich szkół gimnazjalnych.
To nie jedyny sukces lokalnej placówki oświatowej. W klasyfikacji generalnej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
gimnazjum w Maszewie uplasowało się na 10. miejscu, natomiast wśród szkół wiejskich zajęło pierwsze miejsce.
Szkoła osiągnęła takie wyniki, dzięki aktywnym uczniom, którzy również zostali docenieni. Dwóch podopiecznych maszewskiego gimnazjum otrzymało stypendia sportowe. Jan Skalniak z klasy III dostał je za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim: zajął trzecie miejsce w rzucie oszczepem, pierwsze miejsce w wieloboju ukierunkowanym oraz piąte miejsce w biegach na 100 m. Stypendium otrzymał też Tobiasz Szczepaniak z klasy VII za osiągnięcie na szczeblu wojewódzkim trzeciego miejsca w biegu na 600 m.