Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krosno Odrzańskie. Dalszy ciąg rewitalizacji w dolnym mieście. Dobiega końca budowa nowego placu zabaw. Będzie oddany do użytku w grudniu

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Nowy plac zabaw w dolnej części Krosna Odrzańskiego ma zostać udostępniony w grudniu.
Nowy plac zabaw w dolnej części Krosna Odrzańskiego ma zostać udostępniony w grudniu. Urząd Miasta Krosno Odrzańskie
W Krośnie Odrzańskim ruszył dalszy ciąg rewitalizacji w dolnej części miasta. Długo trzeba było czekać na plac zabaw przy ul. Grobla. Jego budowa zaraz zostanie dokończona. Tylko czy... będzie można z niego korzystać w czasie pandemii koronawirusa?

O rewitalizacji w Krośnie Odrzańskim mówi się już od kilku lat. Pierwsze prace ruszyły w 2018 roku. Na rewitalizację składa się jednak mnóstwo zadań, nie tylko inwestycji, choć te przez mieszkańców są najbardziej dostrzegane.

Budowa placu zabaw przy ul. Grobla

Długo trzeba było czekać na plac zabaw przy ul. Grobla. Inwestycja, która jest częścią rewitalizacji dolnej części miasta miała zostać wykonana w połowie tego roku. - Projekt już dawno powinien zostać zakończony, ale długo trwały uzgodnienia z konserwatorem - wyjaśnia burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula.

Jak dodaje włodarz, pierwotne Skarb Państwa zajął działki (m.in. tą przy ulicy Grobla, gdzie powstaje plac zabaw) i wyłączył je z projektu, ponieważ najpierw wykonane miało zostać obwałowanie dolnej części Krosna Odrzańskiego. - I należy podkreślić, że zajęte zostały całe działki, czyli również tereny, które nie ingerowały w budowę zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Dopiero później doszło do podziału tych działek - wyjaśnia M. Cebula.

Plac zabaw nieodstępny? Można korzystać, pamiętając o restrykcjach

Niektórzy mieszkańcy komentowali inwestycję w Krośnie Odrzańskim i podkreślali, że z nowego placu zabaw nie będzie można korzystać, ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Tak jednak do końca nie jest.

- Place zabaw na dzisiaj nie są zamknięte - mówi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Odrzańskim. mgr Krystyna Pietkiewicz. - Oczywiście należy pamiętać o restrykcjach, czyli o odstępie, dezynfekcji, liczbie osób. Jeżeli plac jest ogólnodostępny, to musi być cyklicznie dezynfekowany i wtedy jest dostępny dla mieszkańców.

Nowy plac zabaw w dolnej części Krosna Odrzańskiego ma zostać udostępniony w grudniu.

Krosno Odrzańskie. Dalszy ciąg rewitalizacji w dolnym mieści...

Rewitalizacja w Krośnie Odrzańskim rozpoczyna się:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto