Krosno Odrzańskie. Przedświąteczne ślubowanie w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Przybyło 11 nowych funkcjonariuszy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
11 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim złożyło ślubowanie.
11 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim złożyło ślubowanie. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
W czwartek - 23 grudnia w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy straży granicznej. Szeregi NoOSG zasiliło 11 mundurowych.

To już kolejne w tym roku ślubowanie, podczas którego przysięgę złożyło jedenaścioro przyjętych w ostatnim okresie funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziały Straży Granicznej. Ślubowanie przyjął gen. bryg. SG Tomasz Michalski, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród nowych funkcjonariuszy są 3 kobiety oraz 8 mężczyzn.

- Młodzi funkcjonariusze, wśród których są 3 kobiety, zanim założyli mundur przeszli pozytywnie całą procedurę kwalifikacyjną - mówi rzeczni prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, mjr SG Joanna Konieczniak. - Zmierzyli się z testem psychologicznym, badaniem na wariografie, testem z wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz testem ze sprawności fizycznej. Adepci wyłonieni zostali spośród kilkuset innych kandydatów.

Za kilka dni, ślubujący dzisiaj funkcjonariusze SG, wyjadą na szkolenie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po szkoleniu wrócą do Nadodrzańskiego Oddziału i przystąpią do pełnienia służby. Pierwsze doświadczenia zdobywać będą w placówkach NoOSG.

11 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim złożyło ślubowanie.

Krosno Odrzańskie. Przedświąteczne ślubowanie w Nadodrzański...

Nowi funkcjonariusze straży granicznej

Od początku 2021 roku rotę ślubowania złożyło już 71 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej (26 kobiety oraz 45 mężczyzn), którzy po przejściu szkolenia pełnią służbę w placówka na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby. Szczegóły dotyczące naboru do NoOSG można znaleźć na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

W 2022 roku na chętnych do służby w Nadodrzańskim Oddziale SG będzie czekało 70 miejsc.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie