Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Krośnie Odrzańskim znajdowała się baza Wermachtu. Nie była jedyna w Lubuskiem. Historia naszego regionu podczas II wojny światowej

Dariusz Brożek
W latach 30. minionego wieku między Wartą i Nysą Łużycką stacjonowało wiele jednostek Wehrmachtu. Przed drugą wojną światową Niemcy przygotowywali się w nich do ataku na Polskę. Jak wyglądały niemieckie obiekty koszarowe? Możemy je zobaczyć na archiwalnych pocztówkach z tamtych czasów. Żołnierze mogli je wysyłać za darmo pocztą polową. Takie przesyłki zamiast znaczków miały stemple jednostek. Niekiedy widokówki były opisane nazwami i numerami stacjonujących w nich formacji.

Część dawnych baz Wehrmachtu zajmują teraz pułki i brygady naszej armii. Jedna z baz znajdowała się m.in. w Krośnie Odrzańskim. Były też inne, rozsiane po całym województwie lubuskim.

Zobacz je w galerii >>>
W latach 30. minionego wieku między Wartą i Nysą Łużycką stacjonowało wiele jednostek Wehrmachtu. Przed drugą wojną światową Niemcy przygotowywali się w nich do ataku na Polskę. Jak wyglądały niemieckie obiekty koszarowe? Możemy je zobaczyć na archiwalnych pocztówkach z tamtych czasów. Żołnierze mogli je wysyłać za darmo pocztą polową. Takie przesyłki zamiast znaczków miały stemple jednostek. Niekiedy widokówki były opisane nazwami i numerami stacjonujących w nich formacji. Część dawnych baz Wehrmachtu zajmują teraz pułki i brygady naszej armii. Jedna z baz znajdowała się m.in. w Krośnie Odrzańskim. Były też inne, rozsiane po całym województwie lubuskim. Zobacz je w galerii >>>internet
W latach 30. minionego wieku między Wartą i Nysą Łużycką stacjonowało wiele jednostek Wehrmachtu. Przed drugą wojną światową Niemcy przygotowywali się w nich do ataku na Polskę. Jak wyglądały niemieckie obiekty koszarowe? Możemy je zobaczyć na archiwalnych pocztówkach z tamtych czasów. Żołnierze mogli je wysyłać za darmo pocztą polową. Takie przesyłki zamiast znaczków miały stemple jednostek. Niekiedy widokówki były opisane nazwami i numerami stacjonujących w nich formacji. Część dawnych baz Wehrmachtu zajmują teraz pułki i brygady naszej armii. Jedna z baz znajdowała się m.in. w Krośnie Odrzańskim. Były też inne, rozsiane po całym województwie lubuskim.
od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto