Zastal wygrał po ciężkiej walce

Daniel Sawicki
Ogromnych emocji dostarczył ostatni mecz ligowy koszykarzy Zastalu z Kotwicą Kołobrzeg. Zielonogórzanie po dramatycznej końcówce pokonali Kotwicę 74:73.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały po myśli gości. Kotwica wyszła na prowadzenie 7:2, ale na szczęście dla miejscowych Zastal szybko obudził się i po chwili prowadził 10:9. Już do końca tej kwarty toczyła się gra kosz za kosz.

W drugiej odsłonie meczu kibice w hali CRS nadal oglądali zażartą walkę. Coraz większym problemem Zastalu były jednak zbiórki. Kotwica często zdobywała punkty z ponowienia akcji, właśnie dzięki lepszej grze pod tablicami. Pierwszą połowę Zastal przegrał na desce aż 14:24. Gospodarze mimo takich problemów potrafili jednak tuż przed przerwą wyjść na skromne, jednopunktowe prowadzenie. Stało się tak za sprawą udanych akcji Waltera Hodga w końcówce drugiej kwarty. Portorykańczyk najpierw czterokrotnie, skutecznie wykonywał rzuty wolne, a w ostatnich sekundach zdecydował się jeszcze na rzut za trzy punkty i Zastal schodził do szatni wygrywając 37:36.

Trzecia kwarta podobnie jak dwie poprzednie stała pod znakiem wyrównanej walki. Zastal rozgrzał publiczność dwoma efektownymi akcjami, po których Chris Burgess popisał się potężnymi wsadami, ale wynik nadal oscylował wokół remisu. Po 30 minutach był remis 56:56. Czwarta kwarta była koszykarskim dreszczowcem. W ostatnich 120 sekundach oba zespoły zafundowały kibicom olbrzymie emocje. Na dwie minuty przed końcem był remis 70:70. Po punktach Fischera i Scotta kotwica wyszła jednak na prowadzenie 73:70. Wtedy ciężar gry wziął na siebie Hodge, który zmniejszył straty do jednego punktu. Chwilę później Scott zdecydował się na rzut, ale dobrze kryty przez Jakuba Dłoniaka spudłował. Zastalowi zostało 18 sekund i znów w roli głównej wystąpił Hodge. Walter śmiało przedostał się pod kosz i choć próbowało przeszkodzić mu aż czterech graczy Kotwicy, piłka wpadła do kosza. Do końca meczu zostało 1,8 sek. Goście wyprowadzali piłkę z boku, podanie do Scotta przeciął jednak Kuba Dłoniak i Zastal wygrał 74:73.

Zastal Zielona Góra - Kotwica Kołobrzeg 74:73 (20:19, 17:17, 9:20, 18:17)

Zastal: Walter Hodge 25 (1x3), Chris Burgess 15, Marcin Fleger 12 (3x3), Jakub Dłoniak 10 (1x3), Zarko Comagic 6, Grzegorz Kukiełka 4, Maciej Raczyński 2, Marcin Chodkiewicz 0, Trenton Marshall 0, Rafał Rajewicz 0.
Kotwica: Ted Scott 27 (1x3), Darrell Harris 17 (1x3), Anthony Fisher 14 (3x3), Tomasz Zabłocki 6 (2x3), Sławomir Sikora 3, Marko Djuric 2, Łukasz Diduszko 2, Kenneth Henderson 2.